Glavni meni

Brojac brzina ( indikator stepena prenosa )

Započeo PECA BMW, 22 Novembar, 2016, 01:07

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Boban_m


PECA BMW

onako , nek ima  ,

(svaki GS i RT imaju pa sto i ja da nemam)  :D
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

UFF

neko je vec kacio na forumu i pisao detaljno kako je povezivao

nano

Citat: PECA BMW poslato 22 Novembar, 2016, 01:07
i ne znam sto nisu napisali dal za neutral ide + ili - sa senzora

Neutral verovatno "vuce" sa sata(led-a od "N"), posto ne vidim drugi nacin kako bi "indikator" znao gde je osim ako mu ti ne kazes, kasnije + i - je u sustini lako.

Mislim da cu da porucim ovo x2 i mozda bolje naci isti na eBay nego na Aliju.

Darko

gledao sam par klipova na you tube-tu , kako bas brljavi ... e sad , nisam se udubljivao u komentare , mozda je lik lose povezao

PECA BMW

Citat: nano poslato 22 Novembar, 2016, 19:24
Citat: PECA BMW poslato 22 Novembar, 2016, 01:07
i ne znam sto nisu napisali dal za neutral ide + ili - sa senzora

Neutral verovatno "vuce" sa sata(led-a od "N"), posto ne vidim drugi nacin kako bi "indikator" znao gde je osim ako mu ti ne kazes, kasnije + i - je u sustini lako.

Mislim da cu da porucim ovo x2 i mozda bolje naci isti na eBay nego na Aliju.

ima ga i na E bay , isti model i iste pare ...  mene bas ovaj sa magnetima zanima . (fabricki display za brzine nemam gde da smestim )

a jesi u pravu da on za neutral zna od tvog fabrickog davaca u menjacu , ali na nekim motorima na davacu je + a na nekima je - . Verovatno su se vodili logikom da na davacu imas jednu zicu i sa nje krades signal,
ako je sa jednom zicom onda je sigurno -
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

nano

Trebalo bi da je jedna zica, posto tamo ima 5 zica, + i -(napajanje), dve za senzore (gore/dole) i za "N"

E ovo za eBay kazem posto uglavnom brze stigne i ne mogu da te kuliraju ako nesto ne bude u redu ili ti ne stigne, tamo su striktna pravila pa kinezi vode racuna. Pa sve i da ti nesto kenjaju, otvoris case i dobijes refundaciju. Na aliju su domaci pa mogu kako oce.

PECA BMW

Citat: nano poslato 22 Novembar, 2016, 23:41
Trebalo bi da je jedna zica, posto tamo ima 5 zica, + i -(napajanje), dve za senzore (gore/dole) i za "N"

E ovo za eBay kazem posto uglavnom brze stigne i ne mogu da te kuliraju ako nesto ne bude u redu ili ti ne stigne, tamo su striktna pravila pa kinezi vode racuna. Pa sve i da ti nesto kenjaju, otvoris case i dobijes refundaciju. Na aliju su domaci pa mogu kako oce.

ma jedna je zica na samom uredjaju (display-u) ali na nju sta dovesti + ili - sa davaca menjaca , to je pitanje ..


@ Uff
Jedino sto sam nasao je da je nas clan prodavao jedan takav model  :

http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,17071.0.html

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

nano

#9
+ naravno

Sad pogledam ebay i skontam da vec neko vreme imam ovo na watch list, uzeo sam pa kad stigne postavicu ovde kako-sta.


http://www.ebay.com/itm/201077047593


Ako neko kasnije nabasa na temu mozda zatreba.



PECA BMW

Citat: nano poslato 23 Novembar, 2016, 01:28
+

e to , jer dosta motora koje sam imao prilike da vidim imaju - sa tog davaca na menjacu , a + je na sijalici za neutral ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

jevta

Zanimljivo imati na motoru.Ja montirao kuænu radinost to na suzuki ide jednostavno

gary018

nije tesko za povezivanje, najteze je dok se nadje pravo mesto magnetima

PECA BMW

Citat: gary018 poslato 01 Decembar, 2016, 16:26
nije tesko za povezivanje, najteze je dok se nadje pravo mesto magnetima

Ma kod mene je super jer poluga gde bi montirao to je skroz ispod menjaca pa se nista ne bi ni videlo  ..

mrzi me da se cimam sa fabrickim brojacem pa mi je ugradnja ovog laksa .

mene zanima dal je neko ovo koristio i kakav je uzivo , vredi li nesto ili je bas tezakkk kinez
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

BOKYBOY

Dobra spravica  [thumb_up] al me mrzi da se zezecim sa montiranjem...a ionako imam jednu brzinu manje od vecine Vas pa mi lakse  :P


BOKYBOY

#16
Citat: PECA BMW poslato 02 Decembar, 2016, 21:07
Citat: BOKYBOY poslato 02 Decembar, 2016, 07:45
Dobra spravica  [thumb_up] al me mrzi da se zezecim sa montiranjem...a ionako imam jednu brzinu manje od vecine Vas pa mi lakse  :P

eh jbg ,  ja imam jedan brojac ali meri do 5 brzina :(   , narucicu negde u toku zime ovaj :

...pa to i kazem...i moja debela je 5-o brzinka  ;D

Andreja

Kapiram poèetnike da imaju ovaj pokazivaè ali mi vi niste jasni, koj æe vam ðavo tolika zajebancija oko gluposti. Mislim, ne osporavam, svako ima svoje veselje al ne vidim svrhu.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

BOKYBOY


PECA BMW

Citat: Andreja poslato 03 Decembar, 2016, 00:33
Kapiram poèetnike da imaju ovaj pokazivaè ali mi vi niste jasni, koj æe vam ðavo tolika zajebancija oko gluposti. Mislim, ne osporavam, svako ima svoje veselje al ne vidim svrhu.

ono kad tako gledas ni obrtaljka nema svrhu , saltas "na uvo" kao i pre ali opet vecina motora ima obrtaljku .

A kazes "tolika zajebancija" nije uopste , lako se ugradi za 30 min ako znas kako i pici , jako je prosto , nego je zima pa diskutujemo onako kad vec se salbije vozimo , ubijamo vreme ....
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !