Glavni meni

Mid¾or 2016

Započeo lord_oblivion, 08 Novembar, 2016, 22:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

lord_oblivion

Vo¾nja se, kao i svake godine do sad, tradicionalno dogodila u avgustu. Takoðe tradicionalno, i¹lo se na osvajanje jo¹ jedne planine na¹e lepe zemlje. Mada je glavni cilj za mene bio izazov da se popnem na najvi¹i vrh Srbije (bez KiM), Mid¾or.

Ovo æe vi¹e biti slikopis.

Uèesnici - Mi¹a Hans (Yamaha ST 750) i moja malenkost (Quingqi 200 Cross)  :)

Negde preko Crnog vrha, od ®agubice ka Borskom jezeru:



Prvi kamp, Rgotsko jezero:



Bez obzira ¹to smo dve nedelje pred put krenuli da pripremamo motore, pala je i prva polu-generalna. Naime, svo vreme od Beograda se intenzivno oseæao benzin iz pravca ©tenare, uoèili smo da je neko crevo bu¹no. Dok smo na¹li da je to crevce izmeðu T raève i karbova, morali smo da rasturimo pola motora. I tu smo sebi napravili jo¹ posla jer su usisne flan¹ne skamenjene te smo morali da ih prokuvamo u vodi ne bismo li ih vratili na karbove.
Ovo je slika po obavljenom poslu, gde su majstori zaslu¾ili po jedno 'ladno:


Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Sledeæa muka nas je saèekala na samom ulazu u Knja¾evac, sreæom 20 metara od vulkanizera, tako da nismo morali mnogo da guramo  :D



Kratka pauza kod Bigar vodopada, na putu za Staru:



U Temski smo zavrnuli uz brdo ka Toplom Dolu. Plan je bio da zabodemo na Babinom zubu dan-dva-tri, osvojimo Mid¾or i palimo dalje na Zavojsko jezero.
Èuveni Fap u centru Toplog Dola:



Ovim putem, samo pravo  :D



I konaèno sti¾emo na Babin zub:

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Posle postavljanja kampa u prijatnom ¹umarku, malo istra¾ivanja bli¾e okoline i kondicioni trening za predstojeæi uspon.
Po¹to je kolega prilièno kabast i stacionaran, ja sam i¹ao solo dok je on u kampu 'ladio pivo  :)













To popodne sam skoknuo do Pirota po namirnice, spustio se istim putem kojim smo do¹li, kroz ¹umu do Toplog Dola, Temska, Pirot i vratio se istim tim putem nazad u kamp. Na povratku me je uhvatio mrak u Toplom Dolu te sam do Zuba vozio po mraku kroz ¹umu, samo sa diodama na rolbaru (jer glavni far nije ni za k&$@), ¹to je bilo veoma interesantno iskustvo  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Sutradan, osvajanje Mid¾ora. Poskidao sam sve sa motora, sve¾a voda u kamilu, duks, radio stanica i telefon pozadi u torbicu i 00ca na broju. Negde pred kraj puta uzbrdo, jo¹ 2 km od 7+1:



U podno¾ju, 200 metara od vrha. Ko se peo na Mid¾or, zna da je ova poslednja deonica najgora, zbog one jedne lakat krivine na pola puta:





Lakat sam savladao tek iz druge i to tako ¹to sam uhvatio ¹irok luk odozdo sa livade. Kina nema snage èak i sa skraæenim prenosom i èupkavim gumama da izvuèe situaciju. Ili ja numem...
Mi¹n akompli¹d  [yahoo]




Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Ovo levo nizbrdo je bugarska strana:



Pogled u Bugarsku:



Na¹a strana. Ima razlike, zar ne?



Od tada, moj wallpaper na kompu  :)



Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

E da, da ne zaboravimo i debelog. Odluèio je (moram priznati, mudro) da krene pe¹ke odmah posle mene. Nosili smo radio stanice, tako da smo mogli da pratimo napredak onog drugog.
Trebalo mu je ne¹to vi¹e od dva ipo sata, ¹to je ozbiljan rezultat, s obzirom da smo u kampu dobijali informacije da je prosek utreniranog planinara amatera 3 sata.

Zaslu¾eni odmor:



Malo poziranja  8)





I kao svaki savestan planinar, ostavih malu uspomenu, ovu petokraku koja mi je bila glavni privezak na kljuèevima od motora jo¹ od 2008, kad sam kupio Jawu Twinku:





Nastavak za koji dan. Oko jezera, Kamiond¾ije, Pasuljanske livade...
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Andreja

Evo ti pljusevi... I da kupi¹ akcionu kameru, stisni se mesec dana majka mu stara. Ono MD govno ne raèunam.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

lord_oblivion

 [thumb_up]
Za kameru æemo jo¹ videti, ima vremena.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Boban_m

Jebes kameru, vazan je motor. Inace, voznja je  [thumb_up]

Andreja

Citat: lord_oblivion poslato 08 Novembar, 2016, 22:46
[thumb_up]
Za kameru æemo jo¹ videti, ima vremena.

[thumb_up]

Citat: Boban_m poslato 08 Novembar, 2016, 22:52
Jebes kameru, vazan je motor. Inace, voznja je  [thumb_up]

©ta ja imam od njegovog motora, vidoje mi treba :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

lord_oblivion

E pa nema vidoje, samo fotke  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

mkt

svaka cast, lepa voznjica