Glavni meni

Moped Endurance Kup

Započeo Gašpar, 20 Oktobar, 2016, 16:32

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Havarisan

Da li je moguce da se ne pise u ovakvoj temi i da nema zainteresovanih za ovako nesto...

Andreja

Ja sam vrlo zainteresovan, mo¾da sledeæe godine (ukoliko se ovo nastavi) uletim u prièu, sada te¹ko...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Gašpar

Citat: Havarisan poslato 18 Jun, 2017, 13:23
Da li je moguce da se ne pise u ovakvoj temi i da nema zainteresovanih za ovako nesto...

Upla¹ili se ljudi zrenjaninaca  ;D

stilgar


ljuta masina gasa&co.



nisam pitao ko je prvi vozac medovaca tima :) gasa ce bolje objasniti :)





15 timova prijavljeno, ludnica :)

Glava Dole

Kako mi je poznata sara, ubedjen sam 100 posto da sam o njemu citao i gledao slike jos pre 100god kad sam takodje imao automatika i bio na tomos forumu... poceo sam inace da pratim toliko davno da smo jos imali dial up konekciju... secam se kako kliknem da otvorim temu pa onda cekam... cekam... cekam... i jos cekam... ne daj boze da je tu i neka slika, to je onda tek bilo maltene nemoguce, eto koliko je bilo davno, a mi smo internet imali bukvalno medju prvima u naselju, jednostavno nije bilo normalno imati internet kao danas :) Secam se kako sam osatavljao komp preko noci da bih skinuo igricu, neku mini od tipa par megabajta... al s obzirom da sam video slike to je onda bilo nesto kasnije kad smo uveli prvi ADSL, ko zna kad je to citano, ne bih da pisem pogresno kad ni sam ne znam, ali tu sam negde... da sam ga vidjao po netu u toj kolor semi mogu glavu da dam :)

Joker

Milose. sine, jel si svestan da si napisao pola recenice vezano za temu, i onda pola strane o dial up konekciji.. :D
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Glava Dole

Da docaram koliiiiiko davno sam vidjao tu zutu kolor semu sa tufnicama na 'matiku :)

ЯЭВОЛУТИОН

cujem da su bili neki problemi sa brojanjem krugova....u jednom momentu je nestalo cistih casa za toceno pivo....mislim da je previse ljudi bilo oko same staze....inace je havarijih tim osposobio motor sekund pre izlaska na stazu....a decko koji je vozio im je objasnio....ubija kako vozi....moj duboki naklon i pozdrav....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hattrick

Dobra prica, odgledao na kratko poslednjih pola sata, i famoznu raspravu u brojanju krugova.
Mozda je resenje u nekim jeftinim kineskim "transponderima" okacenim na motocikle i koji autonomno broje krugove i vremena svakog, umesto rucnog upisivanja crtica.
Koncept nocne endurance voznje je stvarno extra, i retko vidjeno na ovim prostorima.
Mozda bi kategorija 49cc sa brzinama tipa 15slc/bt-50/apn bile mnogo uzbudljivije, interesantnije gledaocima, i tehnicki izazovnije vozacima i timovima.
Sve pohvale za ideju i trud, nadam se da ce prica da zazivi. Potrebno je ozivljavanje "malih" amaterskih kategorija trkackih eventova ovog tipa.

megaidiot

Citat: Hattrick poslato 02 Jul, 2017, 17:17
Mozda je resenje u nekim jeftinim kineskim "transponderima" okacenim na motocikle i koji autonomno broje krugove i vremena svakog, umesto rucnog upisivanja crtica.
to moze lepo da se uradi, cak i relativno jeftino.
kad sam radio na projektu sa trkama dronova napravili smo jako dobar sistem za pracenje gde je koji na 'stazi' - izmedju ostalog uradili smo i test tako sto je lik na motoru vozio antenu i to je radilo super. za ove potrebe moze jako jako prostiji i jeftiniji sistem.
Citat: Hattrick poslato 02 Jul, 2017, 17:17
Potrebno je ozivljavanje "malih" amaterskih kategorija trkackih eventova ovog tipa.
[thumb_up]

Black Adder

Sjajna ideja, odlièna atmosfera, bio od poèetka do kraja. Puno ljudi dobre volje, entuzijazma i znanja, dosta materijalno i vremena ulo¾eno. Ali sve kvari lo¹a organizacija, medicinskog osoblja nije bilo, par ljudi je palo, nema ko da uka¾e struènu pomoæ, nije prijatno za videti. Redarska slu¾ba umesto da ma¹e zastavom pored staze, ma¹e sa 5 metara od ivice, ako neko padne nema ko da pridigne/skloni motor ili vozaèa sa staze. A brojanje, potpuno diletanski, odokativno i rezultati da vreðaju uèesnike. Ako se neko vozi 4 sata, sa krugovima u okviru 1:00 pa do 1:10 i na kraju mu po rezultatima objavi¹ da je pre¹ao 66 krugova, ne da je sme¹no nego uvredljivo za zdravu pamet.

Èestitke organizatoru na ideji, motivaciji, vremenu i sredstvima ulo¾enim u ostvarivanje trke, ali utisak itekako kvare gore navedeni propusti.
Na svu sreæu, pro¹lo je bez ozbiljnih povreda (za sada meni samo poznato da je jedan dooobrano ugruvao rame), ne znam kako bi bilo da je bilo ozbiljnijih povreda (ne daj bo¾e preloma ili gore).

Black Adder

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 02 Jul, 2017, 12:39
cujem da su bili neki problemi sa brojanjem krugova....u jednom momentu je nestalo cistih casa za toceno pivo....mislim da je previse ljudi bilo oko same staze....inace je havarijih tim osposobio motor sekund pre izlaska na stazu....a decko koji je vozio im je objasnio....ubija kako vozi....moj duboki naklon i pozdrav....
vozaè je Darko Prokin iz Zrenjanina

ЯЭВОЛУТИОН

darko je u prvih sat vremena 3 puta obisao sve,,,,u brojanju su njega obilazili,,,markeri za kartinge postoje samo ih je trebalo iskoristiti,,,,sramota organizatora.....gaspara lincovati
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Joker

Ljudi, krenulo je sve iz male price sa malim procentom da ce uspeti, do buma i prijave toliko ekipa. Jbg, prvo se uvek baca u vodu... Sacekajte da vidite sledeci..
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Glava Dole

A bar neki snimak za nas koji nismo bili tamo niko nema? :)

Gašpar

Citat: Milos96 poslato 01 Jul, 2017, 23:01
Kako mi je poznata sara, ubedjen sam 100 posto da sam o njemu citao i gledao slike jos pre 100god kad sam takodje imao automatika i bio na tomos forumu... poceo sam inace da pratim toliko davno da smo jos imali dial up konekciju... secam se kako kliknem da otvorim temu pa onda cekam... cekam... cekam... i jos cekam... ne daj boze da je tu i neka slika, to je onda tek bilo maltene nemoguce, eto koliko je bilo davno, a mi smo internet imali bukvalno medju prvima u naselju, jednostavno nije bilo normalno imati internet kao danas :) Secam se kako sam osatavljao komp preko noci da bih skinuo igricu, neku mini od tipa par megabajta... al s obzirom da sam video slike to je onda bilo nesto kasnije kad smo uveli prvi ADSL, ko zna kad je to citano, ne bih da pisem pogresno kad ni sam ne znam, ali tu sam negde... da sam ga vidjao po netu u toj kolor semi mogu glavu da dam :)

Jok, farbali ga u sredu :)

Ostali, hvala i na pohvalama i kritikama. Problem sa brojanjem krugova jeste veliki i resava se za sledecu trku, uostalom nece se voziti ako transpondera ne bude bilo.

Takodje, kao sto je vise puta navedeno, ovo je bila eksperimentalna trka. Probali smo, videli gde sve skripi, za sledeci put znamo sta nam je ciniti. Najbitnije je da smo vise nego svesni propusta.

Takodje, pravilnik nije dobro definisan, te je prvo potrebno srediti isti. Svakako ce finalni pravilnik biti uskladjen sa prethodnim, po kome su vec urafjeni motori, samo ce stvari biti preciznije defibisane.

Na stazi postoji sistem za merenje vremena, ali nikada nije testiran da li radi 4 sata bez prekida. Zamislite sta bi bilo tek da je sistem pao na pola trke.

Posto su ljudi ulozili novac u mopede, budite sigurni da se kategorija nece menjati, te da sigurno nece biti saltalica, jer ce ljudi na automaticima gubiti volju.

U planu je nova trka za 4 nedelje, pa ko ima zelje da se trka, moze vec sada da krene da se sprema.

dunja07

Svaka cast organizatoru i sve cestitke za ucesnike. Bilo je extra od pocetka do kraja,iz perspektive gledaoca!

Lazic

Sad æe maticima da skoèi cena... :o ;D

Hurricane

..pomno se pratilo:




neki su i odspavali:






a neki su bili neuhvatljivi okom kamere:






Hurricane

...sve èestitke i pohvale za organizaciju, HOÆEMO JO© !!!!