Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: 1 2 [3] 4 5
Štampaj
Autor Tema: Moped Endurance Kup  (Pročitano 4546 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Havarisan
Moto Doktor
Matori bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kawasaki
Kvalitet: +1241 (32%)
Zahvalnice: 190

Odgovor #40 - 18 Jun, 2017, 12:23 Ocena: +1
Ignoriši

Da li je moguce da se ne pise u ovakvoj temi i da nema zainteresovanih za ovako nesto...
Andreja
BRAAAAAP!!!
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda XR600R
 Facebook: Poseti
Kvalitet: +2842 (45%)
Zahvalnice: 113

Odgovor #41 - 18 Jun, 2017, 14:09 Ocena: 0
Ignoriši

Ja sam vrlo zainteresovan, možda sledeće godine (ukoliko se ovo nastavi) uletim u priču, sada teško...

Problem je što mislimo da imamo vremena...
Gašpar
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kawasaki ZRX1100
Honda CB750F RC04
Tomos D6
Kawasaki ZRX1200R
Pocket bike
Vespa 150
Honda CB550F

Jedan je Japan

Kvalitet: +3366 (23%)
Zahvalnice: 334

Odgovor #42 - 27 Jun, 2017, 11:46 Ocena: +1
Ignoriši

Da li je moguce da se ne pise u ovakvoj temi i da nema zainteresovanih za ovako nesto...

Uplašili se ljudi zrenjaninaca  Grin

stilgar
Matori bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Suzuki 1200S Bandit
Kvalitet: +659 (18%)
Zahvalnice: 61

Odgovor #43 - 01 Jul, 2017, 21:50 Ocena: 0
Ignoriši

ljuta masina gasa&co.

nisam pitao ko je prvi vozac medovaca tima Smiley gasa ce bolje objasniti Smiley

15 timova prijavljeno, ludnica Smiley
Milos96
Mali Kostin Banderaš
Matori bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:
Yamaha FZR 600; Keeway speed 125
Kvalitet: +667 (13%)
Zahvalnice: 58

Odgovor #44 - 01 Jul, 2017, 22:01 Ocena: 0
Ignoriši

Kako mi je poznata sara, ubedjen sam 100 posto da sam o njemu citao i gledao slike jos pre 100god kad sam takodje imao automatika i bio na tomos forumu... poceo sam inace da pratim toliko davno da smo jos imali dial up konekciju... secam se kako kliknem da otvorim temu pa onda cekam... cekam... cekam... i jos cekam... ne daj boze da je tu i neka slika, to je onda tek bilo maltene nemoguce, eto koliko je bilo davno, a mi smo internet imali bukvalno medju prvima u naselju, jednostavno nije bilo normalno imati internet kao danas Smiley Secam se kako sam osatavljao komp preko noci da bih skinuo igricu, neku mini od tipa par megabajta... al s obzirom da sam video slike to je onda bilo nesto kasnije kad smo uveli prvi ADSL, ko zna kad je to citano, ne bih da pisem pogresno kad ni sam ne znam, ali tu sam negde... da sam ga vidjao po netu u toj kolor semi mogu glavu da dam Smiley

Joker
Glas Razuma
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
Kvalitet: +3387 (67%)
Zahvalnice: 215

Odgovor #45 - 02 Jul, 2017, 08:15 Ocena: +3
Ignoriši

Milose. sine, jel si svestan da si napisao pola recenice vezano za temu, i onda pola strane o dial up konekciji.. Cheesy

Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...
Milos96
Mali Kostin Banderaš
Matori bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:

Odgovor #46 - 02 Jul, 2017, 09:39 Ocena: 0
Ignoriši

Da docaram koliiiiiko davno sam vidjao tu zutu kolor semu sa tufnicama na 'matiku Smiley

ЯЭВОЛУТИОН
Moto Doktor
Mega Moto Manijak

Na mreži Na mreži
 Motor:
baba, dve matore drugarice i jos po koja matora drugaricaa nisu u srodstvu
Kvalitet: +6987 (36%)
Zahvalnice: 640

Odgovor #47 - 02 Jul, 2017, 11:39 Ocena: +4
Ignoriši

cujem da su bili neki problemi sa brojanjem krugova....u jednom momentu je nestalo cistih casa za toceno pivo....mislim da je previse ljudi bilo oko same staze....inace je havarijih tim osposobio motor sekund pre izlaska na stazu....a decko koji je vozio im je objasnio....ubija kako vozi....moj duboki naklon i pozdrav....

Non illegitimi carborundum est   064 117 36 11
Hattrick
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Suzuki GSX 1300 R
Kvalitet: +773 (33%)
Zahvalnice: 30

Odgovor #48 - 02 Jul, 2017, 16:17 Ocena: 0
Ignoriši

Dobra prica, odgledao na kratko poslednjih pola sata, i famoznu raspravu u brojanju krugova.
Mozda je resenje u nekim jeftinim kineskim "transponderima" okacenim na motocikle i koji autonomno broje krugove i vremena svakog, umesto rucnog upisivanja crtica.
Koncept nocne endurance voznje je stvarno extra, i retko vidjeno na ovim prostorima.
Mozda bi kategorija 49cc sa brzinama tipa 15slc/bt-50/apn bile mnogo uzbudljivije, interesantnije gledaocima, i tehnicki izazovnije vozacima i timovima.
Sve pohvale za ideju i trud, nadam se da ce prica da zazivi. Potrebno je ozivljavanje "malih" amaterskih kategorija trkackih eventova ovog tipa.
megaidiot
Iskusni pozer
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
fz6-sa
Kvalitet: +263 (27%)
Zahvalnice: 17

Odgovor #49 - 02 Jul, 2017, 16:58 Ocena: 0
Ignoriši

Mozda je resenje u nekim jeftinim kineskim "transponderima" okacenim na motocikle i koji autonomno broje krugove i vremena svakog, umesto rucnog upisivanja crtica.
to moze lepo da se uradi, cak i relativno jeftino.
kad sam radio na projektu sa trkama dronova napravili smo jako dobar sistem za pracenje gde je koji na 'stazi' - izmedju ostalog uradili smo i test tako sto je lik na motoru vozio antenu i to je radilo super. za ove potrebe moze jako jako prostiji i jeftiniji sistem.
Potrebno je ozivljavanje "malih" amaterskih kategorija trkackih eventova ovog tipa.
palac gore
Black Adder
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kawasaki ZZR600E
Kvalitet: +110 (25%)
Zahvalnice: 7

Odgovor #50 - 02 Jul, 2017, 17:05 Ocena: +1
Ignoriši

Sjajna ideja, odlična atmosfera, bio od početka do kraja. Puno ljudi dobre volje, entuzijazma i znanja, dosta materijalno i vremena uloženo. Ali sve kvari loša organizacija, medicinskog osoblja nije bilo, par ljudi je palo, nema ko da ukaže stručnu pomoć, nije prijatno za videti. Redarska služba umesto da maše zastavom pored staze, maše sa 5 metara od ivice, ako neko padne nema ko da pridigne/skloni motor ili vozača sa staze. A brojanje, potpuno diletanski, odokativno i rezultati da vređaju učesnike. Ako se neko vozi 4 sata, sa krugovima u okviru 1:00 pa do 1:10 i na kraju mu po rezultatima objaviš da je prešao 66 krugova, ne da je smešno nego uvredljivo za zdravu pamet.

Čestitke organizatoru na ideji, motivaciji, vremenu i sredstvima uloženim u ostvarivanje trke, ali utisak itekako kvare gore navedeni propusti.
Na svu sreću, prošlo je bez ozbiljnih povreda (za sada meni samo poznato da je jedan dooobrano ugruvao rame), ne znam kako bi bilo da je bilo ozbiljnijih povreda (ne daj bože preloma ili gore).

Black Adder
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kawasaki ZZR600E
Kvalitet: +110 (25%)
Zahvalnice: 7

Odgovor #51 - 02 Jul, 2017, 17:06 Ocena: 0
Ignoriši

cujem da su bili neki problemi sa brojanjem krugova....u jednom momentu je nestalo cistih casa za toceno pivo....mislim da je previse ljudi bilo oko same staze....inace je havarijih tim osposobio motor sekund pre izlaska na stazu....a decko koji je vozio im je objasnio....ubija kako vozi....moj duboki naklon i pozdrav....
vozač je Darko Prokin iz Zrenjanina

ЯЭВОЛУТИОН
Moto Doktor
Mega Moto Manijak

Na mreži Na mreži
 Motor:
baba, dve matore drugarice i jos po koja matora drugaricaa nisu u srodstvu
Kvalitet: +6987 (36%)
Zahvalnice: 640

Odgovor #52 - 02 Jul, 2017, 17:18 Ocena: +4
Ignoriši

darko je u prvih sat vremena 3 puta obisao sve,,,,u brojanju su njega obilazili,,,markeri za kartinge postoje samo ih je trebalo iskoristiti,,,,sramota organizatora.....gaspara lincovati

Non illegitimi carborundum est   064 117 36 11
Joker
Glas Razuma
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
Kvalitet: +3387 (67%)
Zahvalnice: 215

Odgovor #53 - 02 Jul, 2017, 19:20 Ocena: +1
Ignoriši

Ljudi, krenulo je sve iz male price sa malim procentom da ce uspeti, do buma i prijave toliko ekipa. Jbg, prvo se uvek baca u vodu... Sacekajte da vidite sledeci..

Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...
Milos96
Mali Kostin Banderaš
Matori bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:

Odgovor #54 - 02 Jul, 2017, 19:28 Ocena: 0
Ignoriši

A bar neki snimak za nas koji nismo bili tamo niko nema? Smiley

Gašpar
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kawasaki ZRX1100
Honda CB750F RC04
Tomos D6
Kawasaki ZRX1200R
Pocket bike
Vespa 150
Honda CB550F

Jedan je Japan

Kvalitet: +3366 (23%)
Zahvalnice: 334

Odgovor #55 - 02 Jul, 2017, 23:47 Ocena: +5
Ignoriši

Kako mi je poznata sara, ubedjen sam 100 posto da sam o njemu citao i gledao slike jos pre 100god kad sam takodje imao automatika i bio na tomos forumu... poceo sam inace da pratim toliko davno da smo jos imali dial up konekciju... secam se kako kliknem da otvorim temu pa onda cekam... cekam... cekam... i jos cekam... ne daj boze da je tu i neka slika, to je onda tek bilo maltene nemoguce, eto koliko je bilo davno, a mi smo internet imali bukvalno medju prvima u naselju, jednostavno nije bilo normalno imati internet kao danas Smiley Secam se kako sam osatavljao komp preko noci da bih skinuo igricu, neku mini od tipa par megabajta... al s obzirom da sam video slike to je onda bilo nesto kasnije kad smo uveli prvi ADSL, ko zna kad je to citano, ne bih da pisem pogresno kad ni sam ne znam, ali tu sam negde... da sam ga vidjao po netu u toj kolor semi mogu glavu da dam Smiley

Jok, farbali ga u sredu Smiley

Ostali, hvala i na pohvalama i kritikama. Problem sa brojanjem krugova jeste veliki i resava se za sledecu trku, uostalom nece se voziti ako transpondera ne bude bilo.

Takodje, kao sto je vise puta navedeno, ovo je bila eksperimentalna trka. Probali smo, videli gde sve skripi, za sledeci put znamo sta nam je ciniti. Najbitnije je da smo vise nego svesni propusta.

Takodje, pravilnik nije dobro definisan, te je prvo potrebno srediti isti. Svakako ce finalni pravilnik biti uskladjen sa prethodnim, po kome su vec urafjeni motori, samo ce stvari biti preciznije defibisane.

Na stazi postoji sistem za merenje vremena, ali nikada nije testiran da li radi 4 sata bez prekida. Zamislite sta bi bilo tek da je sistem pao na pola trke.

Posto su ljudi ulozili novac u mopede, budite sigurni da se kategorija nece menjati, te da sigurno nece biti saltalica, jer ce ljudi na automaticima gubiti volju.

U planu je nova trka za 4 nedelje, pa ko ima zelje da se trka, moze vec sada da krene da se sprema.

dunja07
Početnik

Van mreže Van mreže
 Motor:
HONDA CB-1
Kvalitet: +9 (14%)
Zahvalnice: 2

Odgovor #56 - 03 Jul, 2017, 00:14 Ocena: 0
Ignoriši

Svaka cast organizatoru i sve cestitke za ucesnike. Bilo je extra od pocetka do kraja,iz perspektive gledaoca!
Lazić
Geylord
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
"Is this how time normally passes...? Really slowly...? In the right order...? If It`s one thing I cant stand, it`s an unpunctual alien attack..."  The Doctor... Motor: KLE500 Tardis edition...
Osposobiti nesposobne, da bi onesposobili sposobne

Lokacija: Mlečni put, sunčev sistem, Zemlja, Beograd, Zvezdara...
Kvalitet: +6058 (17%)
Zahvalnice: 282

Odgovor #57 - 03 Jul, 2017, 09:43 Ocena: 0
Ignoriši

Sad će maticima da skoči cena... Shocked Grin

Hurricane
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda
Kvalitet: +1387 (27%)
Zahvalnice: 132

Odgovor #58 - 03 Jul, 2017, 10:26 Ocena: +3
Ignoriši

..pomno se pratilo:

neki su i odspavali:

a neki su bili neuhvatljivi okom kamere:

Hurricane
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda
Kvalitet: +1387 (27%)
Zahvalnice: 132

Odgovor #59 - 03 Jul, 2017, 10:30 Ocena: +3
Ignoriši

...sve čestitke i pohvale za organizaciju, HOĆEMO JOŠ !!!!
Stranice: 1 2 [3] 4 5
Štampaj
Moto Manijaci  |  Moto sport  |  Moto sport u Srbiji (Urednik: Hoštapler)  |  Tema: Moped Endurance Kup