Glavni meni

Moped Endurance Kup

Započeo Gašpar, 20 Oktobar, 2016, 16:32

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Gašpar

Ima kategorija i za to. Ukratko, biæe pravilnik do ponedeljka. Biæe tri kategorije:

1. Automatski menjaè, minimalne izmene
2. Manuelni menjaè ili automatski sa izmenama, do 40mm klip.
3. Open klasa, do 42mm klip, dozvoljene izmene do iznemogolosti.


Svaki tim ima pravo na jednu zamensku ma¹inu. Kako bi sve bilo èisto, tehnièki prijem se vr¹i sa skinutom glavom  :D

mrle

Citat: Ga¹par poslato 20 Oktobar, 2016, 16:53
Te¹ko, ne mo¾e pivo i vo¾nja  ;D
pozovi i onog Okanoviæa iz bezbednosti za saobraæaj.

Lazic

Ga¹a zaboravio da smo mi ovde nenormalni... :D

Kostić

elko 42 sa jednom karikom pa udri. ako ga¹a ne o¾ivi slavu stare jugoslavije, neæe niko. sluèajno sam iskopo ovo, nije za ovu temu, al valjda neæe se neko ljuti.

https://www.youtube.com/watch?v=-tJBlj8nLgk

lord_oblivion

Citat: Ga¹par poslato 21 Oktobar, 2016, 11:21
Ima kategorija i za to. Ukratko, biæe pravilnik do ponedeljka. Biæe tri kategorije:

1. Automatski menjaè, minimalne izmene
2. Manuelni menjaè ili automatski sa izmenama, do 40mm klip.
3. Open klasa, do 42mm klip, dozvoljene izmene do iznemogolosti.


Svaki tim ima pravo na jednu zamensku ma¹inu. Kako bi sve bilo èisto, tehnièki prijem se vr¹i sa skinutom glavom  :D

Rules ruleZ  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

krsta63

Citat: Ga¹par poslato 21 Oktobar, 2016, 11:21
Ima kategorija i za to. Ukratko, biæe pravilnik do ponedeljka. Biæe tri kategorije:

1. Automatski menjaè, minimalne izmene
2. Manuelni menjaè ili automatski sa izmenama, do 40mm klip.
3. Open klasa, do 42mm klip, dozvoljene izmene do iznemogolosti.


Svaki tim ima pravo na jednu zamensku ma¹inu. Kako bi sve bilo èisto, tehnièki prijem se vr¹i sa skinutom glavom  :D

Ako smem da primetim... takvom podelom (klip 40, klip 42) favorizuje¹ Tomos.
Zar ne bi bilo po¹tenije da se  ogranièi na kubaturu i to 50 i 75 ili 80ccm
Tehnièki se vr¹i sa otvorenom ma¹inom, neka komisija izmeri i hod.
Ne bi lo¹e bilo da ma¹ina bude pripremljena sa du¾im brezonom koji bi imao mesto za plombu.
U sluèaju da se ma¹ina otvara tokom trke, mo¾ete da pozovete èlana tehnièke komisije koji nakon provere treba ponovo da stavi plombu. 

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: krsta63 poslato 21 Oktobar, 2016, 13:35
Citat: Ga¹par poslato 21 Oktobar, 2016, 11:21
Ima kategorija i za to. Ukratko, biæe pravilnik do ponedeljka. Biæe tri kategorije:

1. Automatski menjaè, minimalne izmene
2. Manuelni menjaè ili automatski sa izmenama, do 40mm klip.
3. Open klasa, do 42mm klip, dozvoljene izmene do iznemogolosti.


Svaki tim ima pravo na jednu zamensku ma¹inu. Kako bi sve bilo èisto, tehnièki prijem se vr¹i sa skinutom glavom  :D

Ako smem da primetim... takvom podelom (klip 40, klip 42) favorizuje¹ Tomos.
Zar ne bi bilo po¹tenije da se  ogranièi na kubaturu i to 50 i 75 ili 80ccm
Tehnièki se vr¹i sa otvorenom ma¹inom, neka komisija izmeri i hod.
Ne bi lo¹e bilo da ma¹ina bude pripremljena sa du¾im brezonom koji bi imao mesto za plombu.
U sluèaju da se ma¹ina otvara tokom trke, mo¾ete da pozovete èlana tehnièke komisije koji nakon provere treba ponovo da stavi plombu. 


Gasa ima tomosa....pravi ko Ceda Brkic klasu za sebe.....previse klasa za malo vozaca.....sve to samo tomos  automatik i samo puch pony express i nema cackanja po cilindru...sve ostalo dozvoljeno....nek prave ramove od kartona i nek voze,,,,
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gašpar

Citat: krsta63 poslato 21 Oktobar, 2016, 13:35
Citat: Ga¹par poslato 21 Oktobar, 2016, 11:21
Ima kategorija i za to. Ukratko, biæe pravilnik do ponedeljka. Biæe tri kategorije:

1. Automatski menjaè, minimalne izmene
2. Manuelni menjaè ili automatski sa izmenama, do 40mm klip.
3. Open klasa, do 42mm klip, dozvoljene izmene do iznemogolosti.


Svaki tim ima pravo na jednu zamensku ma¹inu. Kako bi sve bilo èisto, tehnièki prijem se vr¹i sa skinutom glavom  :D


Ako smem da primetim... takvom podelom (klip 40, klip 42) favorizuje¹ Tomos.
Zar ne bi bilo po¹tenije da se  ogranièi na kubaturu i to 50 i 75 ili 80ccm
Tehnièki se vr¹i sa otvorenom ma¹inom, neka komisija izmeri i hod.
Ne bi lo¹e bilo da ma¹ina bude pripremljena sa du¾im brezonom koji bi imao mesto za plombu.
U sluèaju da se ma¹ina otvara tokom trke, mo¾ete da pozovete èlana tehnièke komisije koji nakon provere treba ponovo da stavi plombu. 



Krsto dat je primer na Tomosu. Ne favorizuje se ni jedna marka. Nisam se dovoljno dobro izrazio. Apsolutno se sla¾em sa svim navedenim

Lazic

Citat: kosta66 poslato 21 Oktobar, 2016, 11:51
elko 42 sa jednom karikom pa udri. ako ga¹a ne o¾ivi slavu stare jugoslavije, neæe niko. sluèajno sam iskopo ovo, nije za ovu temu, al valjda neæe se neko ljuti.

https://www.youtube.com/watch?v=-tJBlj8nLgk
Gledao sam do 4:30, onda video afriku u kadru... :o :D

Hohštapler

Citat: Laziæ poslato 20 Oktobar, 2016, 23:09
Zato ¹to nisu svi gejevi... ;D

A' si mi ga ¹ukno eee....   [srednjiprst]


80tih kad se vozio taj tomos endurance, to je bio trkanje za raju i klince, zanimacija, poku¹aj da se omasovi sport, klinci zavole prièu i onda neko nastavi time ozbiljnije da se bavi.
Tada je to bio tomos - jeftina radost za svakog ko ulazi u svet motora.

Danas je to kineski skuter.
Gde æete da naðete po¹tene delove za tomos i za koje pare? gume?
Danas klinci NE VOZE automatike, voze i bud¾e skutere. Ako je cilj omasoviti sport onda treba to iskombinovati.
U suprotnom dobiæe trke matoraca koji su do¹li da leèe nostalgiju, i da kenjaju kako je to bilo zanimljivo bud¾iti tomose kad su bili klinci i kad su poèinjali.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Kostić

laziæu, a novih zeikserova ko blata. sve govna od motora na snimku ;D bacite ho¹taplera krokodilima ;D

Boban_m


srbac

Citat: Ho¹tapler poslato 21 Oktobar, 2016, 18:50
Citat: Laziæ poslato 20 Oktobar, 2016, 23:09
Zato ¹to nisu svi gejevi... ;D

A' si mi ga ¹ukno eee....   [srednjiprst]


80tih kad se vozio taj tomos endurance, to je bio trkanje za raju i klince, zanimacija, poku¹aj da se omasovi sport, klinci zavole prièu i onda neko nastavi time ozbiljnije da se bavi.
Tada je to bio tomos - jeftina radost za svakog ko ulazi u svet motora.

Danas je to kineski skuter. 
Gde æete da naðete po¹tene delove za tomos i za koje pare? gume?
Danas klinci NE VOZE automatike, voze i bud¾e skutere. Ako je cilj omasoviti sport onda treba to iskombinovati.
U suprotnom dobiæe trke matoraca koji su do¹li da leèe nostalgiju, i da kenjaju kako je to bilo zanimljivo bud¾iti tomose kad su bili klinci i kad su poèinjali.

Brate ko ti brani da kupis kineski skuter, to je prava stvar  [rofl] [rofl] [rofl] [facepalm]

Bojan

Na ovom Kostinom snimku bolje radi u to vreme hitna pomoc nego sad, Kosta svaka cast za snimak.

El Jefe

Кудите коња кога нисте јахали. Рецимо, Хоштаплеров Малагути је направљен у Кини, у фабрици коју је купио Кивеј.
Друштво за заштиту од животиња

Lazic

Citat: kosta66 poslato 21 Oktobar, 2016, 20:05
laziæu, a novih zeikserova ko blata. sve govna od motora na snimku ;D bacite ho¹taplera krokodilima ;D
[rofl] [rofl] [rofl]


Citat: El Jefe poslato 22 Oktobar, 2016, 00:43
Кудите коња кога нисте јахали. Рецимо, Хоштаплеров Малагути је направљен у Кини, у фабрици коју је купио Кивеј.
Ka¾em ja gej... [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]



@Hoh¹tapler:
:-* [ljubav] [srce]

Gašpar

Eksperimentalna trka zakazana za noæ izmeðu 01. i 02. jula. Pripremajte svoje automatike  [rofl] [rofl] [rofl]

https://www.trke.rs/moped-endurance-kup-ada-huja-01-02-jul-2017/


Glava Dole

50cc i to skoro da ne sme da bude ni naturpijan... zanimljivo u pm... sve i da opet imam skutere opet ne bih mogao da idem kad oba bila 70cc, mogo bi da idem samo s cetvorotaktnim kinezom koji se vuko ko prebijen, nije mogo ni 50 da navuce... mislim da bi bilo mnogo zanimljivije da dopuste da svako naturpija svoj motor kako god hoce i trka bi bila mnogo zanimljivija... high end setup-ovi, jos i bicilindrico na primer... ihhhh stvarno bi bilo zanimljivo za videti :)

Gašpar

Citat: Milos96 poslato 07 Jun, 2017, 14:46
50cc i to skoro da ne sme da bude ni naturpijan... zanimljivo u pm... sve i da opet imam skutere opet ne bih mogao da idem kad oba bila 70cc, mogo bi da idem samo s cetvorotaktnim kinezom koji se vuko ko prebijen, nije mogo ni 50 da navuce... mislim da bi bilo mnogo zanimljivije da dopuste da svako naturpija svoj motor kako god hoce i trka bi bila mnogo zanimljivija... high end setup-ovi, jos i bicilindrico na primer... ihhhh stvarno bi bilo zanimljivo za videti :)

Ima¹ par hiljada evra da ulo¾i¹ u motor koji æe morati da radi 4 sata bez prestanka?

Glava Dole

Malo si ipak preterao, moze to i jeftinije al poenta je da je zabranjeno podizanje kubikaze... moje misljenje je da bi bilo zanimljivije kad bi sve bilo dozvoljeno sem stavljanja drugog veceg agregata, trka bi bila do 00 znajuci kako cvajke mogu onda da idu... ali to sam samo ja :)

Inace, gledam sad ponovo svoje stare slike, prisecam se starih vremena... ihhhhh

https://postimg.org/gallery/16n0wl5b8/