Glavni meni

Suzuki sv650s

Započeo viper, 14 Oktobar, 2016, 00:11

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Ma da, samo kontrolisi obavezno redovno, ne znam dal je kod tebe indikator na pritisak il nivo... kod yamahe je na nivo tako da cekam da pocne da se pali lampica i dolivam onda i nema problema al ako je na pritisak onda ima problema tj kad se upali vec je gotov jbg tako da gledaj rucno redovno a i to je i najsigurnije u ostalom i nema problema :)

rboban

Moze japanac i da prolupa a da ne upali lampicu za pritisak ulje, provereno vise puta!
Ride It Like You Stole It

Gavrolini

Ne da moze nego je u vecini slucajeva kad upali lampicu vec kasno :)

Glava Dole

Da da ako senzor meri pritisak ulja bas tako... kad upali gotov je... kod mene meri nivo a ne pritisak i pali se blagovremeno i ne fali mu nista, provereno vise puta :D

rboban

Ma lupa kao zvecarka i dalje NE pali lampu....
Ride It Like You Stole It

FANTOM

    Ja takodje mislim da je kasno kad upali lampu. Desilo mi se na suzani jednom bilo ispod minimuma ja nasu 350 ml a lampu uopste nije upalio inace . Tako da ne treba se igradti sa tim uvek pratiti na prozorcicu jebes lampu , nije ulje milione da ne mozes da dolijes ako treba .

Glava Dole

Ako meri pritisak onda jbg, kazem, vec je kasno kad se upali... kao i kod svakog auta, kod FZRke meri nivo i pali blagovremeno ali treba u svakom slucaju s vremena na vreme proveriti na prozorcicu, zataji davac recimo, problem u instalaciji itd... nista ne kosta baciti oko s vremena na vreme na svakom motoru, jos i ako znas da je vec potrosac ulja... onda tek...

DebeliZmaj

izvinjavam se sa ovako pocetnickim pitanjem
ali zasto je problem da kad vec upali lampicu
da je umreo ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

zato sto ako meri pritisak i upali lampicu znaci da je nivo toliko opao da uljna pumpa vise nema sta da uvlaci i motor je gotov, minut je previse... ako meri nivo kao kod mene lampica samo znaci da je dosao do minimuma ali i dalje radi normalno al treba podhitno doliti... kad sam dolazio u bg nadao sam se da ce izdrzati i nazad al se posle 200km upalila na dodavanje gasa... eno na snimku sa kostom se tacno vidi na uzbrdici kako gori lampica dok smo ga izvlacili pa mu nista nije falilo ali se ne bih usudio da vozim tako jos 200km nazad u svakom slucaju pa bio prinudjen da cimam blekija da mi ide po ulje :D

viper

©ta reæi na ovaj majstorluk   :o verovatan uzrok pra¾njenja akumulatora i lo¹eg punjenja, istalacija u haosu evo slike pa prosudite sami, regler verovatno jo¹kin, kako da proverim dali je jo¹ uvek ispravan  [neampojma]












"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Hohštapler

Na ¾alost, ja do te faze nisam stigao, da raskopusam celu instalaciju...
Al ni¹ta me ne èudi.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

viper

Reci mi samo jel to jo¹kin regler
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

DebeliZmaj

pa vidish dal radi ako daje struju kako treba ka akumulatoru ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

viper

Ok, prvo moram staviti nove bele utikaèe, ovi su gotovi.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Biker-Boy

Citat: viper poslato 17 Decembar, 2016, 18:40
Reci mi samo jel to jo¹kin regler
Jeste, to je Joskin 100% meni je  ugradio skroz istog
I feel the need..... the need for speed !!!

Glava Dole

Slicno je bilo i kod mene, pogledaj ovaj post od pre 2 meseca:

Citat: Milos96 poslato 06 Oktobar, 2016, 20:51
Ko da sam fizicki umrezen sa forumom :D  Prica se o kocnicama- osta bez kocncie, mrletu nece da upali... poce i moj da stenje :D
Juce i danas i moj jedva upali na prvom paljenju... upali ali bas uz mucenje, stenje, lampice se skoro pogase i sastavi nekako a do pre neki dan palio na zub i verglao kao blesav... :D
Ja vec reko gotov aku, kad pre majku mu, prosle zime uzeo nov... odem kupim ono za merenje gustine kiseline, ovi ga ubacili u usku menzuru i u sundjer koji treba izvaditi... i dok sam vadio polomi ga :D Zezao se posle nesto sa neunistivim reglerom i odem da probam kad izmerm, 11.6V u mirovanju samo :o
Onda jedva iscupam onaj dzek odmah posle magneta(3 faze), nisam od prosle godine to skidao i oksidiralo, jedva papagajkama razdvojim dzek... ovo sa neunistivim nije uspelo, dzek malo razradim, natopim WD-om i aj reko da proverim punjenje kad sam vec tu kad ono... manje od 12V u leru,na 3-4K 12,1-12,2V... tek kad ga duze drzim na 8-9K jedva nekako prebaci 13V...

Dakle to ga zezalo, skinem stranicu po prvi put otkad je motor kod mene i vidim da vec ima pravljeni regler, ima trimer za stelovanje napona(mada to nisam cackao)... hladnjak ogroman, deluje ok napravljeno... i nadjem problem, zica od jedne faze istrulila i raspala se tako da su samo dve faze bile spojene... od zica znaci kupus...







Ovi patrljci u kantu, na njihovo mesto nove zice...



Sta je trebalo zalemio, gde trebalo zamenio buskne, svuda stavio termoskupljajuce buzire da stite od vlage i sad opet puni kako treba :D

Onda ozracio na brzaka kocnicu, izgubio sam je skroz jedva da je i kocila... pumpa otisla 99%, vazduha koliko volis... samo sam ozracio malo na jednim kljestima i dobio odmah kocnicu, sad sam miran nedelju dana pa ponovo dok ne nadjem gumice i sredim i to... ako neko zna gde mogu da nadjem set za reparaciju informacija bi dobro dosla :D

Za danas dosta :D

viper

Isto i kod mene ¹to se paljenja tièe, jedva sastavi koliko se isprazni aku, nadam se da æe se popraviti kad sredim instalacije.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Hohštapler

TO nisam ja menjao, ali kako mi je reèeno - JO©KIN.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

viper

Samo me muèi gde da naðem one nove bele utikaèe
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

nano

Standard za motore vozene/kupljene u Smrdiji. Realno ovde kad god kupis motor, treba ga komplet rasklopiti i pregledati.

Tako ja nadjoh MOLEX (za one koji ne znaju, to je onaj beli "strujni" konektor iz starijih PC kompjutera) konektor na RSVu farovi bili ustekani na njega.  [facepalm]