Glavni meni

brisaèi

Započeo sasa ns 1, 11 Oktobar, 2016, 01:05

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasa ns 1

da li postoji neki budz kako poboljsati rad brisaca na autu, a da to nije savijanje nosaca metlice -tako mo¾e jer se vise napne feder.To nemoze kod onih metlica koje nisu flah nego neki  U profil,i da li moze nekako  guma da se  sredi da bolje brise,vidim da se prodje neki sekacza 20e ,ali mi je to sumnjivo i skupo

DebeliZmaj

imash silikonske brisache ... jeftini .. traju 3 do 6 meseci ali jeftini
i savitljivi .. kupish par kompleta i drzish u gepeku
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

sasa ns 1

problem je sto  je tipski brisac i ima nenormalno kacenje i ide ona gumena metlica  koja je skupa a i netraje nesto dugo

mi¹ko_kolo

Slika brisaèa i kaèenja?!

jevta

Ja sam ba¹ ovih dana ne¹to bud¾io po tom pitanju.Sutra idem kod drugara koji mi je pomogao oko jednog doradom.Jedan sam samo obrusio da odgovara nosaèu i radi.Inaèe dva obièna plaæena 250 dinara i igramo se njima,oni skupi original mi nisu sastavljali du¾e od par meseci

Hurricane

..sporo vi to vozite, ja mogu i bez brisaèa da vozim, tj nikad u ¾ivotu ih nisam kupovao niti razmi¹ljao o njima..
A pre¹ao sam mnogo...

aæimo

Predji soferku sa rain off. Ima da se kupi na pumpama i nije skup.

sasa ns 1

Citat: DebeliZmaj poslato 11 Oktobar, 2016, 01:56
imash silikonske brisache ... jeftini .. traju 3 do 6 meseci ali jeftini
i savitljivi .. kupish par kompleta i drzish u gepeku
diler nekih metlica tvrdi da silikonske nevaljaju da skripe narocito kad ima malo vode i da glavni brendovi neprave silikon,-da li je to tacno

DebeliZmaj

na kolima od pred proslu zimu ...
vozen zimi .. dakle drkao se na led i svashta .. evo ih i dalje
prosto ne verujem da i dalje traju ali traju ... ako hocesh
mogu ih slikam posle god i neshto kako izgledaju ..
vidi 600din su .. pa menjaj na par meseci ako se lozish an skupo :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

sasa ns 1

da li kod flat brisaca mogu  da se menjaju samo gumice,vidim da gumice setaju po sinama i da ima neki poklopac koji ih drzi da ne ispadnu

mrle

Citat: sasa ns 1 poslato 14 Oktobar, 2016, 13:21
da li kod flat brisaca mogu  da se menjaju samo gumice,vidim da gumice setaju po sinama i da ima neki poklopac koji ih drzi da ne ispadnu

ja sam na obiènom brisaèu samo zamenio gumu za brisanje.
Pitaæete me za¹to?

Pa zadnji brisaè za Punta ne¹to tipa 1000+ dinara. Ja kupio obiènu metlicu brisaèa (kao za npr. Fiæu) i samo zamenio gumu.

sasa ns 1

SAZNAO SAM DA FLAT BRISACI  TIPA VALEO i mozda jos neki moraju celi da se menjaju jer su metlica i gumica jedan odlivak.Na srecu moj je  bosch i moze gumica da s se promeni ,ali mora da se kupi flat gumica ,nemoze standardna jer imaju razlicite zljebove i nemoze da se nabudzi,Kupio  2 gumice 71 cm za 200 dindzi u indjiji schwazer-nisam nasao druge ,kad padne kisa javljam iskustva

sasa ns 1

brisaci sa novim gumama rade perfektno,gumice  200 dindzi  71cm.