Glavni meni

Koji je vas prvi Japanac i kako ste do njega dosli?????

Započeo Dzigi Boy, 24 Februar, 2011, 23:19

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF


mkt


pit


Lepa istorija...samo napred...aj nam kazi na kakvoj lutriji je tvoj stric dobio R -1 .Inace stric ti je faca 100% a i deda...caleta i razumem sto je kocio pomalo.

Mad Max

nas Moto klub Knez iz Bijeljine je pravio  tombolu 2001-ve kako se secam jer toj godsite motor, glavna nagrada je bila R 1, bilo je extra, preko 1000 ljudi sto motorista sto drugih bransi, stric je uplatio mislim 30-40 tiketa, ja uplatim 3-4 i bio ostao u zadnjih 5, al ispadnem. da mi nije strica i dede ostao bih verovatno na colibri-ju do sad. cale nikad nije bio pristalica moto price, koji je i sam vozio, al bez velikih ekcesa, a video sin nije tacan hoce nemoguce, e dete nije to za tebe.
Brzi od smrti, Jaci od bola

pit


Error

Success is how high you bounce when you hit bottom.

Lazic

Citat: Error poslato 08 Februar, 2013, 10:46
I ne stavi slike.. :(

nije stigao... :(

Auuuu, jebote, rasplakah se opet... D¾igi je preksinoæ umro, a ova tema æe nadam nastaviti da ¾ivi i da nas podseæa na divnog autonoma¹kog i jugo nostalgiènog krelca koga smo svi voleli...

Error

Nikad ga nisam upoznao al smo se preko pp dopisivali,posto i ja vozim DR... verujem da je bio izuzetan covek drug prijatelj dao mi je dosta korisnih saveta oko motora..i najjace bilo kad sam ga pitao zasto mi trosi malo ulja motor napisao je: ‚‚ gaaaaaas "
R.I.P. dzigi i prasi neku skelu gore..:(
Success is how high you bounce when you hit bottom.

Lazic

super teneru 1200, koliko god mo¾e, njegovom ulicom, ka mi¹eluku... I ne odoh na sahranu...

Error

Success is how high you bounce when you hit bottom.

stilgar

ovo je moj prvi japanac, al nije mi do pisanja sad  :(

[attachment deleted by admin]

RAmireZ

Ko prvi bude i¹ao do D¾igijevih neka skenira te èuvene slike, da se okaèe ovde.
P.S. Od kada potièe nadimak"skela" za DR650 i za¹to? Zbog visine? Ili je skela kojom se prelazi reka?
Samo jedna stvar je bolja od seksa.

misa-pei

Skela je naziv za sve matore, gvozdene, te¹ke, motore. Naziv od milja.
Država je najveći neprijatelj naroda

RAmireZ

Samo jedna stvar je bolja od seksa.

Jimmy LaLa

Procitah cijelu pricu i stalno gledam kada je pisano i nadam se da su slike postavljene jer je pisano 2011. a onda dodjoh do ovog lazicevog posta i razocarah se...

Nadam se da ce ove njegove price ostati sacuvane bar ovdje na forumu jer bi bila prava steta da se ovako nesto izgubi i zaboravi.

R.I.P. Dzigi...

Lazic

Opet se rasplakah, k'o kakva ¹iparica... Igore, nedostaje¹ nam...:'(

Andreja

Nisam komentarisao do sad ni¹ta ali sam èitao vi¹e puta ovu temu, taènije D¾igijeve postove. ©teta ¹to je oti¹ao mlad ali makar zna za ¹ta je ¾iveo, ¹to reèe Mi¹a gore "Do sad nisam mislio da mi je ¾ivot dosadan"...
________________________________________________________________
Pa aj' i ja da dodam moju "prièu" mada ni¹ta zanimljivo neæete proèitati :) Moguæe da sam veæ pisao negde na forumu, zaboravih jbg.

Prvi motor mi je bila Jawa koju sam odluèio da kupim kada sam do¹ao kod dobrog ortaka na roðendan, celo dru¹tvo je do¹lo Tomosima, NSRovima, kinezima kod njega a ja pe¹aka jbg, tad sam imao Fiæu kog sam sreðivao i nisam se po¹teno ni navozao jer sam ga sreðivao od d¾eparca (100 dinki dnevno).

Pre toga sam se par puta napr¾io na motore ali sve to je bilo kratkog daha, ortak kupi nov skuter, malo sam ga vozikao, napr¾io se pa me pro¹lo... Posle je menjao skuter za Keeway Exceed 125, to nam je bio svemirski brod, ubrzavao kao F1 za na¹e pojmove, opet sam razmi¹ljao o motorima ali eto, o'ladih se opet, moja najveæa ljubav su uvek bili automobili.

Pove¾em se sa Lord_oblivion-om (Peða), pitam ga ¹ta gledati pri kupovini, kako, nikad nisam imao motor jbg, ¹ta ja znam... On mi ka¾e da ima jednog ortaka u Dobaji, prodaje Jawu... U julu sam je probao po najgoroj ki¹i, prvo smo se zezali da je upalimo, nije dugo bila paljena, dr¾' ne daj... Seæam se da smo je palili na kablove (neæe Jawa bez struje iako pali na kurblu), kreæem ja lagano, iz straha da motor ne prokliza (nikad nisam vozio ne¹to tako jako :D ) dao mali gas, previ¹e pustio kvaèilo i ugasi se. Ajmo ponovo... Konaèno iza¹ao ja na put, zavræem je, prva, druga, treæa, 100kmh jebote, ja u u oblacima, kez od uva do uva a mokar k'o u bazen da sam up'o :D

Naravno, nisam imao tih 300e da iske¹iram tad, reko' videæemo se uskoro...

U avgustu sam poèeo da radim, u novembru je kupio (dovezao u kombiju), u januaru polo¾io i sve vreme sam kupovao delove, od svake plate pone¹to i prvi put je provozah negde u maju. Prva "dalja" vo¾nja mi je bila do Avale sa suvozaèem, opet po ki¹i, od opreme samo ko¾na jakna i kaciga, meni do jaja :D

Iskreno, nisam se ni navozao sa njom, 1700km sam pre¹ao, vi¹e sam je èaèkao nego vozio, zahvaljujuæi nekvalitetnim dellovima. Nisam je nikad ni registrovao. Najdalje ¹to sam oti¹ao sa njom je bilo do Bukovika ispod planine Bukulje kod Aranðelovca i celu ekipu sam usporavao, vi¹e je radila na jednom nego na dva cilindra, stajali smo, menjali kondenzatore, platine, kablove, sveæice... U¾as :)

U meðuvremenu sam se napr¾io na XT600, shvatio da mi je najbolje da vi¹e ne vozim Jawu nego da ¹tekam pare za tanjiraèu. U periodu same kupovine motora sam bio bez kompa, crk'o, oti¹ao do ortaka i kao ajde da gledamo oglase, rek'o neæu da gledam ni¹ta, jo¹ nemam dovoljno kinte. Naravno, on je insistirao i na¹li smo jednu XT na Zvezdari, zvao sam lika, rekao mu da se vidimo prekosutra (¹to je ispalo do jaja jer sam sutradan u¹ivao ruku, neplanirano :D)... Imao sam nekih 700 jevreja u ¹teku, motor se prodavao za 950, pozajmio sam od ortaka 250 za svaki sluèaj i krenuo. Motor je proban tako ¹to me je prodavac provozao na njemu, nisam mogao da vozim jer sam bio sve¾e zakrpljen, vidim ide lepo, koèi, ma aj' da ga uzmem pa ¹ta bude, valjda æu imati sreæe. Ortak, iskusan mehanièar spusti cenu na 850, sede na motor i ode kuæi (naravno, sa starom tablicom), mene dovezao njegov æale autom... Isprièasmo utiske, ja re¹ih da probam nekako da odvezem motor kuæi i uspeo sam :)

Sve u svemu, prièa bi bila daleko zanimljivija da sam upleo neke ¾enke ali jbg, ¹ta da se radi  :) Jeebote, sad razmi¹ljam ne¹to, pa ja nijedno vozilo nisam dovezao kuæi, Fiæa na prikolici, Jawa u kombiju, Yamahu mi dovezao ortak...  [rofl]
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

goranvojska


Hohštapler

....i bre imenjaèe, gde me podseti sad na ovu temu....  jedna od najboljih na ovom forumu ali mi je jako te¹ko kad je èitam...
Sa kolko du¹e je on ovo pisao... svako ko je bio klinac i voleo motore ne mo¾e a da ne prepozna deliæ sebe u ovim "D¾igijevim avanturama "
...kad skupim hrabrosti, napisaæu i prièu o mom prvom japancu (kog jo¹ uvek vozim)...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.