Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em automobilu?

Započeo Hurricane, 06 Oktobar, 2016, 14:44

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Na gejmobilu mi fali neka plastika dole sa desne strane (to sam otkrio tek letos) pa je donja remenica pk kai¹a na izvol'te, kako proðem kroz baru upali kvar alternatora, u stvari prokliza kai¹ pa se komp istripuje... Samo kroz dublje bare i nikad du¾e od par sekundi, ali svaki put se ¹trecnem...

sremac

Jel ima poklopac kutije osiguraèa? i ¹uspleh? oæe vlaga da se zavuèe pa da brljavi.  To ¹to slabo greje je od termostata koji je generalno boljka fijatima. To ¹to slabo ide je vrv 1.2 on se malo te¾e nosi s ¹asijom 1050kg.  

edit: Preteèe me Laki
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Lazic

1.2 ide sasvim ok za svoju cenu i namenu... Mora jaèe da se gazi i nema preticanja sa klimom, al' ima i gorih... Jedne godine upoznao na moru lika koji je dovezao do CG ¾enu, dete i ta¹tu u Matizu od 800cc sa sve klimom... :o Nisam verovao da to mo¾e... ;D

friziderdzija

i¹li ljudi u grèku 80-tih sa fiæom...¾ena, deca i puna galerija na krovu...i jo¹ pokrivena zelenim ¹atorskim krilom, pa kad se otkaèi kanap ono vijoriiiii

Lazic

Fiæa nije imao klimu... :D Mi sa Bubom obi¹li celu Evropu uzdu¾ i popreko... Ni Buba nije imala klimu... :D

milomir22

"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

viper

Najeb sa lamda sondom, treba nova.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Lazic

Meni treba katalzator... ;D



Citat: milomir22 poslato 12 Februar, 2019, 18:03
Aha, 1.2 60 ks sa plinom.
Dosta sam se navozao raznih Puntiæa, lagan auto, ide sasvim ok kad si sam a gepek prazan...

Boban_m

...nizbrdo i duva vjetar u ledja...😁

Lazic


friziderdzija


Glava Dole

@milomir, s tim onda nesto def nije u redu... dodji da te provozam u kevinom sa 43.000, posle 300m pocinje da duva mlako, posle kilometra skidam jaknu... jel drzi taj radnu uvek zakucanu na sredini bez obzira na temperaturu i uslove? I bravu i brava kad sam kupio termostati bili u kurcu... koliko god da predjem nisam mogao da se ugrejem uopste, ali bukvalno ni ruke koje drzim na izduvu... promenim to i banja... na slupanom pokojniku bio i zapusen mali hladnjak, promenio za 2500 to i termostat 1200... mozes u gacama da vozis i na -15... inace punto 1.2 8V kupljen nov a ti sa sjebanim termostatima bili sa istim motorima(jedan pokojnik i drugi koji se sad vozi) 1.2 16V... u srednjoj redovno isli po gotovu klopu do idee sa mojim, svi odusevljeni kako brzo ugreje... ugrejem auto bukvalno dok skoknemo za vreme velikog odmora koji je 20min a voznja trajala... pa od toga oduzmi i kupovinu i red na kasi... to su mali motori i bas zato greju brzo kao nenormalni, nema prevelike mase koja treba da se ugreje(jedan od razloga sto ne volim dizelase npr je sto se duplo duze greju od benzinca bez obzira na stanje auta)... ali to pod uslovom da je sve do malog i kroz mali hladnjak prohodno i da je termostat u dobrom stanju... ako vodu tera i kroz veliki dok ne postigne 90 stepeni dzabe mu sve... sa neispravnim termostatom i na temperaturama oko nule ga cak i pustim u leru da dodje do radne i on greje solidno, bukvalno kako krenem on spsuti na crtu ispod minimuma i prekida grejanje...

Inace za gradsku voznju nije sve u konjima posto vidim da se pricalo i o snazi, 8V npr bolje vuce od 16V u niskim obrtajima tako da je puntic po gradu sasvim solidan mali zvrk pa bolje ide i sa svojih 20ks manje, lakse krene uzbrdo itd... ali kad se 16V zavrti oseti se onih 20ks vise(merio ubrzanja, razlika do stotke 12 naspram 16s cak)... mada to nije tema al cisto da napisem onako posto vidim da snage po gradu uporedjujete cisto po konjima :D

milomir22

Drzi negde temp na 1/3, verovatno je termostat zveknuo.

Sto se tice snage, za grad je dovoljno, ali u medjuubrzanjima u preticanju je trom za npr. yaris 1.0, koji isto nije jak auto, ali ide kada se potera u obrtaje i u 4. i 5. sa puntom mozes samo da nisanis ispred i ponekad da se pomolis.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

Tu i treba da stoji kazaljka kad je zagrejan... Onda je verovatno poluzapu¹en mali hladnjak...

FANTOM

    Tako dje sam imao iskustva sa ovim kolima Punto dva u pitanju . Ovaj od 8v jako slabo ide u odnosu na 16v moje neko misljenje. A imao sam priliku da vozim i sa robotizovanim onim menjacem puntica i iskreno po meni vrhunska stvar nema ih puno al jako interesantno i lagano za voznju sa tim menjacem .

Kostić

Citat: friziderdzija poslato 12 Februar, 2019, 13:52
i¹li ljudi u grèku 80-tih sa fiæom...¾ena, deca i puna galerija na krovu...i jo¹ pokrivena zelenim ¹atorskim krilom, pa kad se otkaèi kanap ono vijoriiiii

са почетка седамдесетих неко слико у сред минхена белог фићу са бг таблицама поред бемвеа а са петровог врха јеадан лудак враћао деветоро у фићи и двоје на крову (покварио се опел лимузина...) ишо на јадран сваке године ... :)

Lazic

Svojim oèima video 1990-te belog Fiæu sa dobojskim tablicama na autobanu na domak Minhena, u LEVOJ traci... :o ;D Deda sa sve ¹e¹irom na glavi 80 lagano, a iza samo ¹kripe gume... :o :D

Lazic

Nisam danas nego na Tari pro¹le nedelje, konaèno popravio prskalicu za stakla, mamu da joj jebem... :o ;D Stvarno govno mo¾e da se popravi, ali prste izlomio dok sam je rasturio...

U ponedeljak æu nadam se da zamenim bobinu koja mi danas crèe, mamu da joj jebem, ni 6 godina nije izdr¾ala polovna... :o :D 70km na 2 cilindra... Spaèek...

MIGE

Citat: Laziæ poslato 25 Avgust, 2019, 01:37
Nisam danas nego na Tari pro¹le nedelje, konaèno popravio prskalicu za stakla, mamu da joj jebem... :o ;D Stvarno govno mo¾e da se popravi, ali prste izlomio dok sam je rasturio...

U ponedeljak æu nadam se da zamenim bobinu koja mi danas crèe, mamu da joj jebem, ni 6 godina nije izdr¾ala polovna... :o :D 70km na 2 cilindra... Spaèek...
cesto ti crkavaju te bobine..meni nikad ni na jednom peugeotu

Lazic

Jedna na 190.000, druga polovna na 250.000 6 godina kasnije... Biæe mo¹a ako je do nekog kontakta a ja kupim bobinu... :D Al' neam drugu za probu...