Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em automobilu?

Započeo Hurricane, 06 Oktobar, 2016, 14:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Dopumpaæu jednu gumu danas... Moram da ga vozim...

MIGE

Citat: Kostiæ poslato 16 Novembar, 2018, 03:56
stavio sam fabrièke dimenzije gume - zajeb u najavi, izleæe prednji kraj, ide pe¾ov po satu 180 al vri¹ti u ¹es iljada - ne valja, slab je 1.4 za naterivanje. ¹to br¾e ide to se vi¹e lepi za asfalt pa mehanièki volan ne smeta mnogo, sporcko ve¹anje ima smisla preko 120 al od 140 do 180 tri dana .... idem da tra¾im 1.6 ;D
taj motor se ne vrti preko 5000..nikad...a i nema kocnice..a i sjebao si mu dihtung glave u najavi...ako ne danas,onda ce pokazati za 2000-3000 km

Kostić

#562
misli¹ da sam sjebo dihtung na minut probe? koènice nema, koèi na pusti gas do 120 posle koèi. vozim ga u 2 000 obrtaja maksimum, samo sam probao ako je rikno za tolko æu menjam ako pusti, za sad motor radi ko sat, ne di¾e temperaturu ne tro¹i ulje ne gubi antifriz, jebemliga. kad ne¹to drkne u visokim obrtajima obièno se èuje i najmanja promena, al je nije bilo, oslu¹kivao sam sve vreme pouèen brijanjem radilice na alfi ;D da je puko dihtung èuo bi promenu [neampojma] inaèe u podacima o pe¾ovu pi¹e da mu je maksimalna brzina 180. ako tako pi¹e, ne bi trebao da crkne dihtung na minut probe. isto pi¹e da se vrti do 6.500 rpm max. a ja ko ja, ako ne proverim jel istina, nisam ¾iv :)

prodaje se isti ko moj dole na kanarevom u rupi blizu bude trkaèa. ima obrve na farovima i nabud¾enu ruèku menjaèa ko za trke. 1600 evriæa


moj stari crveni audi je bio Majka pocepanog dihtunga glave. vozio sam ga sto iljada sa bu¹nim dihtungom i tako je i oti¹o. i¹o dva puta namore tako, al uz svako brdo dolivo vodu i ni¹ta mu nije falilo. u gepeku uvek dve botke od po pet litara vode... ako se pe¾ov poka¾e kita ko alfa (nikad vi¹e alfa...) onda ukurac. kupiæu juga.

Lazic

Volim kad ne lupa¹, tj kad o neèemu zna¹ ¹to zna malo ljudi... :D :-*

Sjebao sam u ¾ivotu vi¹e od par agregata, svaki put sam iste sekunde po nekom novom jako tihom zvuku znao da sam ga sjebao... ;D Neki su pokazali brzo, neki èak i posle vi¹e meseci, uvek se nadao da gre¹im, al' nisam nikad... ;D

Al' i Mige je u pravu, iz nekog gej razloga ba¹ voli i dosta se razume u PSA grupaciju, pri tom, koliko je star taj auto? Ono ¹to mu nije smetalo pre 20 godina, ne znaèi da mu i danas ne smeta...

Kostić

oslu¹kivanje je pola zdravlja i za vozilo i za dug ¾ivot ;D

ako æe proba da me ko¹ta dihtunga nemam brige. kod krleta taman obradim glavu, dihtung za njega ne ko¹ta ko za kavasaki, al pe¾ov ide 180! ;D


i naravno nije bilo ni najmanje promene zvuka u motoru

MIGE

Citat: Kostiæ poslato 17 Novembar, 2018, 06:36
oslu¹kivanje je pola zdravlja i za vozilo i za dug ¾ivot ;D

ako æe proba da me ko¹ta dihtunga nemam brige. kod krleta taman obradim glavu, dihtung za njega ne ko¹ta ko za kavasaki, al pe¾ov ide 180! ;D


i naravno nije bilo ni najmanje promene zvuka u motoru
nije ni kod mene bilo promene u zvuku..ali....vremenom,po malo ;)
ti si ga jednom zavrteo u 6000...a pre tebe?1.4 nije za to,1.6 je vec nesto drugo

Kostić

znam brate da nije za to taj motor i sam sam to reko, ubij me odma al moro sam da probam jer bi umro da nisam ;D ja ga bre vozim na iljaduipo dve plafon evo iljadu kilometra i jako sam zadovoljan i nekako me prolazi volja za gasom poèeo sam jebeno da u¾ivam vozeæi se triespet po gradu. ubiæe me neko na kraju od besnih ¹to vozim ko penza :) 1.6 mi realno i ne treba, 1.1 mislim da je ko jugi¹a - 1.4 cmok taman za mene

FANTOM

Izleti mi ker pre par dana ispred kola ulica dve trake sa istim smerom ja isao levom pored mene auto u desnoj traci izleti nam ker sa desne strane niotkuda uspe nekako da pretrci kola koja su bila pored mene ali ja ga sibem posred kola . Isao sam 70 mozda video sam ga krajem oka i stisao kocnicu ali nije bilo sanse jugo da stane jel je ker bukvalno istrcao pod 90 stepeni protrcao kola sa moje desne strabe ali mene nije uspeo . Elem ljudi kako je to puklo auuuu . Stanem ja . Izadjem pogledam ker vec skocio na noge i otrcao u smeru u kom je naumio u park neke lutalice bilo ih je vise . Znaci keru nista i nestade , a meni otpao branik na Jugu plastika cela ispod kola i uterao mi sonu od branika na unutra .


    Danas odem skinem sa Yuga donora ( citaj otkinem) branik mrzelo me da odsrafljujem a i sve je trulo pitanje je dal bi uspeo da odr¾srafim . I danas celo popodne skidaj sinu branika ispravljaj na stegi , udaraj cekicem tablicu ispravljaj , nov nosac tablice . Razbusim branik i ubacim umesto fabrickih nosaca torvan srafove vato drzi sad mogu kola da se vuku za branik . Presrafio migavce ba brabika . Bam bam fabrika ponovo radi bioskop.



    I vidim izmedju ostalog curi mi ulje ispod kola sta je ovo ono gledaj , sjebala se gumica na sipci meraca za ukje i tu izlazi ulje i curi . Opet veceras do Yuga donora uzeo zipku sa njega stavio dohtuje ajmo gas .  [cheers]

Lazic

Tu ne bi smelo da izlazi ulje... Nemam tu gumicu godinama... Mada mo¾da je na Jugu ni¾e ili je drugaèije re¹eno pa mo¾e...

FANTOM

    Na jugu tu zubori , a ume i da brska ako izvadis merac dok radi u zavisnosti od stanja motora , e moj razicu nemaju svi da voze u mladosti nemacka vozila ili ko ti Bubu  ;) [rofl]

Lazic

Uvek su me pla¹ili da je ako tu prska ulje produvao...

FANTOM

   Ma Lazicu duvaj ga ti znas pu pu pu  [rofl] [rofl] [rofl] , pu pu daleko bilo . Ide Jugo na plinu kako neki Jugici ne idu na bezinu  [yahoo]

Glava Dole

Ma to zavisi i od konstrukcije motora, same pozocije meraca itd... kao sto neki novi bacaju ulje na cepu za sipanje jer je odmah do bregastih a neki ni produvali ne izbace kap... tako da ne mora da znaci da je produvao... to je blizu radilice, baca na sve strane... gleda se kolko duva na iberu a bacakanje je nebitno ;)

Lazic


FANTOM

    E pa ovako namesti ja branik ovo ono na Yugu i na baglo kocenje prednji levi tocak kao da je udario u sasiju pozadi. I pomislim da mi nisu otisle gumice na vesanju neke. Kad ono ne lezi vraze , skinem donju plastiku imam sta da vidim ispod nje  [flashing] [panic] [pop] :violina:





    I tu se deprimiram zino auto jao propast , a taman sam ga sredio registrovao sta sad da radim , moze samo na otpad , jaucem kukam . Al nema predaje bato [bejzbolka]
Var aparat brusilica , lim , makaze , udri sine .






   E da sta je bilo sa leve strane pukao i zinuo na dole razvalio se tu gde je kacenje balans stangle. Na crnogorca napeli vratili nazad odsekli rdjavo nov lim iz komada spreda preko sa zadnje strane isto lim navaren . I od kutija napravljene sanke koje su zavarene. Bam bam Cuba fazon . Yugo ponovo na tockovima   [cheers]

Hurricane

Jel ti ovo crevo od ibera kroz rupu za ¹lep provuèeno?

Kao da ti je pome¹ao ulje i vodu..

Mora da ga na plin tera¹, jebo te plin  :P

FANTOM

    E da Yugo se vozi samo na plin i pali na plin nix Gasoline prc  [thumb_up] [rofl] . Pa pazi jeste pre 2 godine pomesao ulje i vodu ali je posle toga uradjen motor  ;) [hello]

Kostić

ovo je d¾oker pustio da proðe tehnièki? au

Kostić

æizla bri¹i mu ove slike jer ako neko ovo vidi ode j pod led...

Lazic

#579
Ne panièi, ovo nije moglo da se vidi dok nije popustilo...