Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em automobilu?

Započeo Hurricane, 06 Oktobar, 2016, 14:44

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: Darko poslato 20 Novembar, 2018, 22:46
Uglavnom , jebo kostica , uradio sam SAM mali servis i servis DSG menjaca na passeratiju ;)

Piroæancu jedan... :P

Pi¹i, ¹ta, kako? Mislim za menjaè, jebe¹ ulje i filtere... ;D
Nego da ne proðe DSG kao ECU... :o :D :D :D

Darko

nije do pirocanca , nemoj da si ko kostic ;) vise je do "ocu da probam"   ... citam po forumima , komentarisu taj dsg kao da je svemirski brod...

nista . ispustis ulje na menjacu ... poskidas gore aku , i sve one plastike oko aku-a.. sa gornje strane je filter , izvadis stari filter , metnes novi ... kvaka je sto u servisu imaju pumpu  i ulje u menjac ubace sa donje strane , gde su ga ispustili , dok sam ja morao da se dovijam , budzim crevo i levak i sipam ulje kroz rupu sa gornje strane , kod filtera ... to je jako usko , pa mi je samo sipanje ulja trajalo oko 20 min ... nema merka , nema nista... sipas celu kantu , 5 litara .. zasrafis filter , vrati sve plastike , povezes aku i sa gornje strane si zavrsio posao ..

spojis auto na dijagnostiku , upalis ga , proslatas kroz sve brzine ... na dijagnostici gledas temeperaturu ulja u menjacu .. kad dostigne 38-42 C , sa donje strane menjaca , pored srafa za ispustanje ulje , ima jos jedan sraf , koji je kao suplja tuba , i ulazi u menjac ... nivo ulja je iznad te tube ... na toj temepraturi , odsrafis poklopac te tube i sve sto je visak izadje .. kad prestane da izlazi - nastelovao si ga  ;)

u suv menjac ( posle intervencija ) ide oko 7 l ulja , a kod servisa ide 5l ...

cela matematika ...

u nekim servisima traze i do 200e za servis dsg menjaca , a 5l ulja i filter je 6.800 din ..

pa nek sam cicija i pirocanac ;)

Darko

A par dana pre toga isto sam ubacih mediju u auto ... sa sve GPS antenom , prikljuècima za telefon i ostalim kurcima ...ali ajde to , dok sam sproveo kabal sa kamere iz lampica za registraciju do medije usrao sam se. Radio sam bukvalno celo popodne... kroz vrata gepeka , pa u nebo , pa dole pored lajsne do ispod instrument table.. sve uz fabricku imstalaciju..

Na kaju —->

https://www.facebook.com/1204488631/posts/10217481527449136/

Lazic

Bre zezam te, naravno da sve ¹to mo¾e i hoæe èovek sam, treba... :D :-*

Darko

 :-*


dobro , kenjam , nisam sve sam samcijat ... ovaj servis sam radio sa najboljim drugarom , garazica ,kanalcic,  pivdzana i lagano....

a ovu kameru sam sam  :P

Lazic

Jesi morao da ne¹to ukljuèuje¹ u kompjuteru? Mislim jel veæ imao sve predviðeno fabrièki ili si morao ne¹to da bud¾i¹?

Darko

ma nista , sve ko fabrika .. rade mi i komande na volanu i sve ostalo... pozivi preko telefona isto rade , tj , preko medije .. nista

spotovi , navigacija ( 8 inca :d ) , rikverc , tel , igrice , 3 usb ulaza , sd ulaz , poseban sd za mape i navigaciju itd itd

Joker

Kada je bio na tehnickom, ovo nije bilo :D

ODGOVORNO TVRDIM!!
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Lazic

Do¹lo je do gre¹ke!
You have already posted a thanks to this post at 08 Oktobar, 2018, 16:35


Eto




Kostiæu, sledeæi put paranoje ¹iri preko pp-ova kao ¹to si meni jutros u 5 poslao... :-*

Darko

Secam se onomad kad je nas feelgod sa zenom mu pao na banjici ... stigli panduri , a kostic pametni , nicim izazvan dolazi panduru i kaze "ma klinci , jure tu kao nenormalni" ..  tad kad nije dobio batine od fice - nikad nece ...


Lazic

Da si rekao debeli zmaj bilo bi mi skroz normalno, ali od njega to stvarno nisam oèekivao... Opet da ne gre¹im du¹u, debeli je 2013-te zamajavao policiju na izlazu sa Ade, glumio da je pijan dok su pijani prolazili... ;D

Darko

E da ... filter kabine ... tezi od novog jedno 5 kg ... a i nije mnogo star :)
A verujem da je uvek naplacen kroz servis

E zato radim volim sam da radim





sremac

Vozilo na¹e ili uvoz ?
Pa mi bar do sad nikad nismo bili cicije za jebene filtere. Jel ima neki raèun ? servisnu istoriju?
Fileter kabine 500din
kako bi oti¹ao serviseru da èestitam ng i tom i onom Fantomovom ¹to je ,,menjao,, kai¹eve pre 2 god.
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Kostić

Citat: Laziæ poslato 21 Novembar, 2018, 00:16
Do¹lo je do gre¹ke!
You have already posted a thanks to this post at 08 Oktobar, 2018, 16:35


Eto




Kostiæu, sledeæi put paranoje ¹iri preko pp-ova kao ¹to si meni jutros u 5 poslao... :-*

;D


dare eto kako se ¹ire dezinformacije. ne zna¹ ni¹ta a tvrdi¹. nai¹o sam kad je fiæa pao na miljakovcu a ne na banjici a batine zamisli nisam dobio, idem da se zahvalim na tome

Lazic

Pa to si isto i ti uradio tvrdnjom da æe tehnièki da najebe zbog ono malo rðe ¹to je Fantom popravio za dva sata...

Hattrick

Kole, poceo si da places po tudjim grobovima. Ne valja ti to buraz. Ako neko najebe, nek najebe, njihov problem, ali ne moras ti da budes vektor toga. I ja znam ko diluje belo po Karaburmi, i moze mnogo da najebe zbog toga, pa ne pisem to po forumima. Glupo skroz.

Lazic

Recimo debeli zmaj takve stvari radi namerno...


Nego da se vratimo na temu, Darko na ¹ta li je smrdelo iz takvog filtera... :o

Darko

Eto , Lazicu ,jel vidis sta on radi ?!? Nije samo bezobrazan , nego je i glup ..

Alo , Kole , nije bitno gde ne pao , bitno je da to sto si uradio nije bilo u redu . Jel si shvatio poentu konacno ??

@ Sremac - nije nase vozilo , iz uvoza , ja sam prvi vlasnik u Srbiji. Nisam dobio nikakve papire niti servisnu istoriju, jebi ga
@ Lazic - nista se nije osecalo , sve normalno


El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

Kostić

#619
Citat: Hattrick poslato 21 Novembar, 2018, 09:30
Kole, poceo si da places po tudjim grobovima. Ne valja ti to buraz. Ako neko najebe, nek najebe, njihov problem, ali ne moras ti da budes vektor toga. I ja znam ko diluje belo po Karaburmi, i moze mnogo da najebe zbog toga, pa ne pisem to po forumima. Glupo skroz.


na pola foruma pi¹e istorijat, ja sam samo poslao laziæi poruku u 4 ujutro, posle smo se i ovde raspisali. ja znam gde se mo¾e sva¹ta, al niko o tome ne pi¹e po furumu, a kad me neko pita, ja mu ka¾em preko poruke. taj tvoj ¹to valja belo ne pi¹e po forumu, a to za plakanje na tuðem grobu, ima tu istine

nego Ulrike Meinhof je moj idol, tj njeno viðenje filozofije : )