Glavni meni

Regler za motocikl (univerzalni)

Započeo zika56, 18 Avgust, 2016, 17:23

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kostić

Citat: zika56 poslato 29 Decembar, 2018, 02:20
Citat: Laziæ poslato 29 Decembar, 2018, 01:26
E ®iko, da si bar onomad pokvario padobran onom, ne znam kako da ga nazovem...
Laziæu ovi dana¹nji padobrani su veæ toliko sigurni da je bavljenje padobranstvom postalo potpuno nezanimljivo.
Te¹ko mo¾e¹ da ga zajebe¹ da se ne otvori.
Zato su neki èekali decenijama da bi sada pokazali kako imaju muda.

ne tvoji kao lièno tvoji no tvoji kao ti o kojima kaziva¹ ser vite¾e a jedrilice su za laziæa pi¹e da je za njega i ¹to se tièe èekanja da se krpa modernizuje to ¹to si kazo deluje onako jer si ti frajer a ti èekaèi su bezmudiæi a pre tebe jedna klinka skakala sa bu¹nom krpom preko 3000 puta al si bio mali pa nisi znao ¹ta je to :)

Kostić

Citat: zika56 poslato 29 Decembar, 2018, 10:35
Citat: Kostiæ poslato 29 Decembar, 2018, 05:19
sramota za padobrance je to ¹to su ¾ene skakale sa ruskom krpom na leðima posle llww a ti tvoji èekali devet banke da se ¹uplja krpa usavr¹i da bi skoèili al je pitanje dal imaju snage da povuku kanap ... ;D

nego, retko ko zna kako je radila praæka i kako je nastalo ovo dana¹nje preseravanje oko paraglajdera budalizma etc...

daruvarski padobranci su imali 16 godi¹nju klinku koja je skakala sruskom krpom na takmièenjima al otome slabo ima istorije a imali su i ¾abu prva be¹e nakon obnove posle rata valjda

laziæu evoti zanimacija

http://www.paluba.info/smf/index.php?topic=26862.0

A koji su to "moji" koje mi utrpava¹? Za¹to ne bi bili tvoj nego ba¹ moji?
A inaèe skaèem od 1972.god, imam 494 skoka (zadnji put sam skoèio pre dva meseca), skakao sam sa svakojakim "krpama" ( i sa tim ruskim i sa jo¹ kojekakvim), do¾ivo mnogo lepih trenutaka, a takoðe do¾iveo (i pre¾iveo) i neke manje lepe stvari. Imao i nekoliko otkaza glavnog padobrana (i uz to i jedan delimièan otkaz rezervnog padobrana). Rezime na tom skoku su bila pet napukla pr¹ljena, solmljena desna podlaktica, potres mozga (sa amnezijom), povreda unutra¹nih organa, krvarenje iz usta i iz nosa, ....!
A inaèe sam se u istom periodu bavio i jedrilièarstvom i zmajarstvom (bezmotornim i motornim), leteo paraglajding, zavr¹io obuku za pilota aviona, ..., tako da mnogo dobro znam i kako je radila "praæka" i sve ostalo ¹to si ti naveo.


dobro aj nek budu moji, mada su moji skakali od ¹ezdesete jebemliga i nisu imali muda nego sise :)

Kostić

nego, ja vozim moj kavasaki 240 go bez kacige i to je mnogo opasnije od prve krpe a mihajlo i ovi ostali nemaju muda ;D e zezam se ja bata ¾ile ser vite¾e, nemo se ljuti¹ :) jebiga nije mi zaprijalo ono treæe kazivanje. taman sam imo utisak da si junak ko bata ¾ iz partizanskih filmova i onda on u politiku, ti vako kaziva¹, a to je bezveze. [cheers]

;D

zika56

Citat: Kostiæ poslato 29 Decembar, 2018, 14:29
nego, ja vozim moj kavasaki 240 go bez kacige i to je mnogo opasnije od prve krpe a mihajlo i ovi ostali nemaju muda ;D e zezam se ja bata ¾ile ser vite¾e, nemo se ljuti¹ :) jebiga nije mi zaprijalo ono treæe kazivanje. taman sam imo utisak da si junak ko bata ¾ iz partizanskih filmova i onda on u politiku, ti vako kaziva¹, a to je bezveze. [cheers]

;D

Ne ljutim se nego izgleda ili ja tebe nisam razumeo, ili ti mene nisi razumeo.
Laziæ me u komentaru pitao za¹to nisam sjebo padobran jednom "padobrancu" (mislim da se radi o ministru) i ja sam Laziæu dao odgovor na njegovo pitanje i pri tome rekao da su neki (opet misleæi na tog ministra) èekali decenije da padobranstvo postane dovoljno sigurno pa da i oni postanu neke face.
A inaèe za sebe ne smatram ni da sam hrabar, ni da sam naroèito sposoban niti bilo ¹ta drugo posebno.
Jednostavno se zajebavam i ¾ivim svoj ¾ivot kako mislim da treba (pa dokle potraje).
MK Veterani 63. Padobranske Brigade

mali_zmaj

®iko pusti Koleta.., ;)   da se vrnemo na temu, znaèi kad cikne ovaj moj kr¹ od reglera,Hondu vozim,¹aljem tebi i ti to opravi¹!!  Koliko para,mo¾e i na pp...,i jel isti broj telefona ko sa poèetka teme??
jin-jang

zika56

Citat: mali_zmaj poslato 29 Decembar, 2018, 17:25
®iko pusti Koleta.., ;)   da se vrnemo na temu, znaèi kad cikne ovaj moj kr¹ od reglera,Hondu vozim,¹aljem tebi i ti to opravi¹!!  Koliko para,mo¾e i na pp...,i jel isti broj telefona ko sa poèetka teme??
Kada se pojavi neka nepravilnost u napajanju (¹to ne znaèi automatski da je crkao regler), ti lepo po¹alje¹ regler meni i ja ga ispitam, pa ukoliko je ispravan (¹to bude u oko 20% sluèajeva), vratim ti regler i dam savet ¹ta da proveri¹ na motoru (i duguje¹ mi jedno pivo nakon toga), a ukoliko je regler crkao, tu nema popravke, nego taj tvoj regler stavim na plinsku grejalicu i istopim i izvadim ono ¹to ima u njemu, a zatim kuæi¹te lepo oèistim, izbu¹im rupe i nare¾em navoje i onda tu napakujem delove i elemente koji saèinjavaju potpuno nov regler. Pri tome (za neke motore) iskoristim i specifiène konektore sa starog reglera i onda nema nikakvih problema prilikom ugradnje. Jednostavno se za¹rafi i ubodu se konektori i to je to.
Svaki regler koji napravim. pre zatvaranja i isporuke pretrpi kod mene na simulatoru probu i torturu kakvu na motoru nema ¹anse da do¾ivi i ukoliko je ne¹to lo¹e odraðeno ili je neki element lo¹ poka¾e se tada.
Cena je trenutno 5.800 dinara, a rok isporuke dva dana nakon ¹to dobijem regler.
MK Veterani 63. Padobranske Brigade

megaidiot

Citat: zika56 poslato 29 Decembar, 2018, 10:50Ljudi sada stradaju uglavnom zbog sopstvene gre¹ke, a i to se de¹ava prilièno retko.
eno ima na sajtu direktorata civilnog vazduhoplovstva da se pogledaju svi izvestaji o nesrecama u zadnjih x godina i ako ne gresim, sve i jedan je ljudska greska (dal sopstvena ili tudja, svakako je ljudska). slobodno skacite.

mali_zmaj

Citat: zika56 poslato 29 Decembar, 2018, 17:56
Citat: mali_zmaj poslato 29 Decembar, 2018, 17:25
®iko pusti Koleta.., ;)   da se vrnemo na temu, znaèi kad cikne ovaj moj kr¹ od reglera,Hondu vozim,¹aljem tebi i ti to opravi¹!!  Koliko para,mo¾e i na pp...,i jel isti broj telefona ko sa poèetka teme??
Kada se pojavi neka nepravilnost u napajanju (¹to ne znaèi automatski da je crkao regler), ti lepo po¹alje¹ regler meni i ja ga ispitam, pa ukoliko je ispravan (¹to bude u oko 20% sluèajeva), vratim ti regler i dam savet ¹ta da proveri¹ na motoru (i duguje¹ mi jedno pivo nakon toga), a ukoliko je regler crkao, tu nema popravke, nego taj tvoj regler stavim na plinsku grejalicu i istopim i izvadim ono ¹to ima u njemu, a zatim kuæi¹te lepo oèistim, izbu¹im rupe i nare¾em navoje i onda tu napakujem delove i elemente koji saèinjavaju potpuno nov regler. Pri tome (za neke motore) iskoristim i specifiène konektore sa starog reglera i onda nema nikakvih problema prilikom ugradnje. Jednostavno se za¹rafi i ubodu se konektori i to je to.
Svaki regler koji napravim. pre zatvaranja i isporuke pretrpi kod mene na simulatoru probu i torturu kakvu na motoru nema ¹anse da do¾ivi i ukoliko je ne¹to lo¹e odraðeno ili je neki element lo¹ poka¾e se tada.
Cena je trenutno 5.800 dinara, a rok isporuke dva dana nakon ¹to dobijem regler.

Hvala lijepo!!
jin-jang

Lazic

Citat: zika56 poslato 29 Decembar, 2018, 16:43
Laziæ me u komentaru pitao za¹to nisam sjebo padobran jednom "padobrancu" (mislim da se radi o ministru) i ja sam Laziæu dao odgovor na njegovo pitanje i pri tome rekao da su neki (opet misleæi na tog ministra) èekali decenije da padobranstvo postane dovoljno sigurno pa da i oni postanu neke face.
Zato se mi savr¹eno razumemo... ;D



zika56

Citat: Laziæ poslato 01 Januar, 2019, 17:27
Citat: zika56 poslato 29 Decembar, 2018, 16:43
Laziæ me u komentaru pitao za¹to nisam sjebo padobran jednom "padobrancu" (mislim da se radi o ministru) i ja sam Laziæu dao odgovor na njegovo pitanje i pri tome rekao da su neki (opet misleæi na tog ministra) èekali decenije da padobranstvo postane dovoljno sigurno pa da i oni postanu neke face.
Zato se mi savr¹eno razumemo... ;D


Jeste, a neki Kostiæi upadaju (kao "padobranci") i kvare koncepciju.
MK Veterani 63. Padobranske Brigade

®or¾

 [rofl]  [thumb_up],Du¾e vreme razmi¹ljam na koga me na¹ Kole,podseæa i jutros kliknem.Definitivno vi¹e ne dovodim u pitanje,
Zaphod Beeblebroks,jedan kroz jedan.Genijalac ;D

Lazic

 [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Samo mu fali svemirski brod... :D

®or¾

Ma i to ima,njegov motor upravo i izgleda kao da je u Zaphodovom vlasni¹tvu ;D

Lazic


El Jefe

Citat: megaidiot poslato 29 Decembar, 2018, 17:58
Citat: zika56 poslato 29 Decembar, 2018, 10:50Ljudi sada stradaju uglavnom zbog sopstvene gre¹ke, a i to se de¹ava prilièno retko.
eno ima na sajtu direktorata civilnog vazduhoplovstva da se pogledaju svi izvestaji o nesrecama u zadnjih x godina i ako ne gresim, sve i jedan je ljudska greska (dal sopstvena ili tudja, svakako je ljudska). slobodno skacite.
Људи страдају зато што скачу.
Друштво за заштиту од животиња

zika56

Citat: El Jefe poslato 02 Januar, 2019, 16:12
Citat: megaidiot poslato 29 Decembar, 2018, 17:58
Citat: zika56 poslato 29 Decembar, 2018, 10:50Ljudi sada stradaju uglavnom zbog sopstvene gre¹ke, a i to se de¹ava prilièno retko.
eno ima na sajtu direktorata civilnog vazduhoplovstva da se pogledaju svi izvestaji o nesrecama u zadnjih x godina i ako ne gresim, sve i jedan je ljudska greska (dal sopstvena ili tudja, svakako je ljudska). slobodno skacite.
Људи страдају зато што скачу.
Stradaju i oni ¹to ne skaèu.
Na kraju svi zavr¹e na istu stranu (na ovaj ili na onaj naèin).
Samo je razlika u tome ¹to su oni koj se nisu previ¹e pla¹ili ne¹to i do¾iveli i ¾ivot ispunili, a oni koji su se celog ¾ivota pla¹ili i trudili da saèuvaju glavu, na kraju odu "prazni" i samo su d¾aba proæerdali ovozemaljsko vreme.
MK Veterani 63. Padobranske Brigade

mali_zmaj

Mislim cim se sjedne na motocikl,sanse da te neko omlati su 50%,tako da skakanje sa padobranom nije nista,barem sto se statistike tice!! Propustio sam sansu da to odradim,sad ne znam kad i kako da to probam!! Ali ako mi se pruzi sansa,ima da je iskoristim!!
jin-jang

zika56

Citat: mali_zmaj poslato 02 Januar, 2019, 19:54
Mislim cim se sjedne na motocikl,sanse da te neko omlati su 50%,tako da skakanje sa padobranom nije nista,barem sto se statistike tice!! Propustio sam sansu da to odradim,sad ne znam kad i kako da to probam!! Ali ako mi se pruzi sansa,ima da je iskoristim!!
Upravo tako!
Sada su ¹anse da strada¹ na motoru (bilo da te neko drugi omlati, bilo da to sam postigne¹) neupredivo veæe nego u bilo kom vidu vazduholovstva.
U padobranstvu je tehnika prilièno daleko oti¹la po pitanju sigurnosti, pa je sve manje ¹anse èak i da sami ne¹to zajebemo, a kod motora su performanse oti¹le previ¹e visoko da bi  proseèan èovek mogao da se prilagodi tome. Jednostavno, ljudski organizam ima ogranièenja koje ne mo¾e da prevaziðe i ukoliko tehniku poteramo preko tih limita bude belaj.
A ukliko uzmemo u obzir da u saobraæaju imamo i "pomagaèe" koji nas mlate, onda je jasno ko je ugro¾eniji.
MK Veterani 63. Padobranske Brigade

mali_zmaj

Ma jasta!! Razumijemo se u potpunosti!! Koga je strah neka ne skace.. Znam masu ljudi koje puskom ne bi mogao natjeati na motor!! I imaju strah od motora i kraj,a sto je najzalije,vise od pola, nikad nije ni sjelo na isti!!
jin-jang

Lazic