Glavni meni

Preènik klipova prednjih koèionih za R6 03-05, zna neko?

Započeo Hurricane, 28 Jul, 2016, 13:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hurricane

Drugari,

potreban mi je preènik klipova za R6 03-05, radi izrade gumica..

Pitam ako mo¾e neko da naðe negde tu informaciju ili pak informaciju o dimenzijama gumica za dati model, a da ne moram da skidam i merim..

ka¾u da su ista kle¹ta na R1, Thunderaceu, Thundercatu mada nisu sigurni ti ¹to ka¾u..

ovako izgledaju:



Hvala unapred mnogo svima na pomoæi..


dzimika

Samo nemoj sigurnost gumice, cuo sam da su neki ljudi imali problema
Sto ne pogledas komplet na onom engleskom sajtu, wemoto ili tako nesto, revolution verovatno zna

Hurricane

..ja bas mislio sigurnost u pm..

Nego znas li sta moze da bude problem sa njihovim gumicama?

dzimika

Konkretno, na sluzbenom t5 su kljesta propisala posle ugradnje njihovih gumica, ne znam sad da li je bio problem do gumica ili do klesta ali majstor koji ih je remontovao po 2. put je prokomentariosao da nikako njihove gumice ne treba stavljati

I ja sam sad u nedoumici jer treba da radim remont klesta na kolima, komplet za 1 klesta je oko 500din

Darko

mislim da ja i Tasa imamo ista klesta ...

dodji do brata , imam jedna klesta takva viska , sa sve odlicnim klipovima i gumicama ... uzNi sta ti treba  

;)


PS - evo ih moja




PPS - rekoh i Tamari malopre u kruzersima , sto li se jebavate da radite reparacije,pravite gumice  i kurce palce ... polovna klesta kupi za 20e i imas sve u njima ...

dzimika

Na polovnim opet mozes imati isti problem

Gumice vremenom propadaju pogotovo prasnjava
Svoja aam sredjivao par puta, phenixu sam sredjivao a sta sam sve izvukao iz njih bolje da ne znate, jefti sam isto radio na fazeru, ali su generalno bila u dobrom stanju

DebeliZmaj

a da odesh na louisov sajt ..
unesesh model i on ti napishe shta pasuje ;)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

kumice pravi firma u Oblakovskoj ... mogu opet potrazim kontakt
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

PECA BMW

zar bre te gumice nema da se kupe u nekom honda sopu ili kod hondinog uvoznika ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

dzimika

Muslis yamaha shopu :D
Ima sigurno i kostaju kao suvo zlato i cekas bar 2 nedelje jer nemaju na stanju

PECA BMW

pa koliko to kosta , kontam da bi negde na putu u trentku kad ti propadne kocnica pomslio "ma nisu skupe"
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !


PECA BMW

po ovim linkovima to nije skupo , a misli da si dobro skontao jer i jod mene su dva klipa veca a dva manja
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

dzimika

Sto je najgore ni na linkovima nemaju dimenzije, mada moze da uzme od dareta klesta, izvadi klipove i onda i gumice i onda prema njima trazi, kupi odma dva kompleta da ima i resen problem


Hurricane

...odakle da poènem,

naravno, najpre veliko HVALA, mada je naravno bolje malo pivo nego veliko hvala, Darku ¹to nam dao kle¹ta..

[klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se]



onda sledeæe:

Kle¹ta ili koèione èeljusti ili kako god ko zove nisu u potpunosti ista, ali gumice koèionih klipova jesu na sledeæim modelima:

Yamaha R1, R6, YZF600 Thundercat, YZF 1000 Thunderace, u periodu od recimo tamo neke 1998-2004 osim ako nisu neke verzije sa

zlatnim onim velikim ¹rafovima (nisam proveravao ali mislim da sam negde proèitao da nisu) umesto plavih ili nisu neke doplaæene verzije namunjenih koènica

¹to se naravno podrazumeva..



Klipovi kod ovih kle¹ta se razlikuju i to, s obzirom da su èetvoroklipna, dva su veæa a dva manja..



Ako hoæete da kupite original kod predstavnika, nevezano da li je Yamaha Honda ili ne¹to treæe, neæete proæi ispod 120-150 eur


A za¹to toliko puno, pa zato ¹to u fabrici ko¹taju 60-70 carina + pdv jo¹ 25-30 i jo¹ naravno njihova zarada..



A sada ono najva¾nije, informacija zlata vredna o dimenzijama gumica:


gumice za VEÆI klip:

unutra¹nji preènik (preènik klipa)....................................................30mm

debljina gumice............................................................................... 3mm

¹irina profila tj obruèa ili kako bi to veæ nazvao neko pametniji...........3mm


gumice za MANJI klip:

unutra¹nji preènik (preènik klipa)......................................................27mm

debljina gumice.................................................................................3mm

¹irina profila.......................................................................................3mm


gumice - pra¹inarke za VEÆI klip:

unutra¹nji preènik............................................................................30mm

debljina gumice..................................................................................2mm

¹irina profila........................................................................................2mm


gumice -pra¹inarke za MANJI klip

unutra¹nji preènik..............................................................................27mm

debljina gumice...................................................................................2mm

¹irina profila.........................................................................................2mm



ukupno 8 glavnih gumica i 8 pra¹inarki.


jedna va¾na napomena ovde:

pra¹inarke imaju sa unutra¹nje strane tj strane koja dodiruje klip, dve usne celim obimom, nije ravan profil sa te strane, ¹to je od su¹tinske va¾nosti

u smislu funkcionalnosti istih, tako ka¾u..

mada nisam siguran, tako je dok valjaju, èim oslabe one se nagu¾vaju i glave klip ¹to je èest sluèaj..


takve se i dobijaju kad se poruèe online, meðutim nisam siguran da mogu i da ih ovi na¹i naprave tako..


situacija je sledeæa:

skinuo sam uzorke i nosim verovatno ujutro na Bubanj potok jer sam èuo da Sigurnost ima tezgu tamo pa da izvidim ¹ta mogu i kako mogu..





toliko od mene do sledeæih informacija, pitajte ako sam ne¹to propustio ili nije jasno..


[cheers]


p.s. bilo bi dobro da neko ovo i prevede na engleski, jer globalno je interesovanje za ovim informacijama... ;D




dzimika

da, sigurnost ima tezgu na velikoj pijaci subotom
ako oni nemaju uvek mozes da porucis sa wemoto, jeste jaca cena nego siurnost ali definitivno znas sta dobijas


Pitaj kad vec ides koliko je komplet gumica za Lagunu 2 za zadnja klesta, 38mm precnik klipa

PECA BMW

te prasinarke gumice sa duplim prstenom znaju da prave problem da se klip ne vraca pa plocice suste po disku . obicno se to desava zbog toga sto prljavstina udje iza gumice u onaj kanal gde naleze pa ta prljavstina malo vise istera gumicu i ona jace naleze na klip.

kad rece 120e bas me zanima koliko je za bmw i brembo klesta , cim stignem kuci moram da proverim ko radulovica
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

rboban

Vise puta sam narucivao gumice iz zrenjanina, i nikad nisam imao problema sa njima, a plocice i treba da suste po disku, kako drugacije?
(dodiruju disk, nalezu na njega)


Sent from my shporet using drva
Ride It Like You Stole It

Hurricane

hvala na informaciji Bobisa [cheers]

a jel umeju da naprave i pra¹inarke kao i  na originalu ili to nije ni bitno toliko uop¹te?

Darko

Citat: hurricane poslato 29 Jul, 2016, 22:39
...odakle da poènem,

naravno, najpre veliko HVALA, mada je naravno bolje malo pivo nego veliko hvala, Darku ¹to nam dao kle¹ta..

[klanjam_se] [klanjam_se]




Opusteno more ... Sve za brata ;)