Glavni meni

Potrosnja goriva GSXR 750 K3

Započeo bojanh66, 23 Jul, 2016, 09:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bojanh66

GSXR 600 K1 mi je pre mapiranja trosio 7 litara vrlo lagane voznje do 5-6k obrtaja,dakle penzionerski.
Nakon mapiranja,potrosnja je opala na 5.5 litara lagane,a 6 litara zesce voznje i bio sam prezadovoljan,bolje je isao nego pre,a manje trosio.

Sad imam 750 K3 koji ide odlicno,na to nemam nikakve zamerke,vozio sam ga samo na 3-5k obrtaja mesovite voznje,grad/otvoreno i potrosnja je 7 litara,licno mislim da je to previse.

Zanima me da li bi pravilno mapiran 750 trebao da trosi manje od 600 ako se voze na istim obrtajima,dakle do nekih 5-6k,to je bukvalno nista za ove motore jer su predvidjeni da se teraju mnogo vise,dok ih ja mazim.

600 ima hiflo papirni vazdusni filter,dok 750 ima K&N filter,ako to ima nekog uticaja.

Kostić

moj umrli K0 750 je tro¹io 12 do 14 l. sa kn filterom i treba da tro¹i. vuèe vi¹e vazduha pa je to po prirodi sasvim normalno. ako oæe¹ da poleti, ne ¹krtari na gorivu. a i malo je nemoguæe da leti a da jede ko vrabac. valjda.

bojanh66

Samo mi je neverovatno da 600 trosi toliko manje od 750 ako se voze na istim obrtajima.
Mada mozda je i bogatija smesa na ovom 750,pa zato tako trosi.
Razumeo bih da trosi 7 litara da sam ga vozio 200-250 na sat,ali voznja do 100-120 i to lagana voznja,bez naglih ubrzanja i bez visokih obrtaja,to mi je malo sumnjivo.

Kostić

¹to si kupio, tako æe da tro¹i. moj biv¹i kanarinac je tro¹io 7,5 l na punom gasu, a i¹o je sporije od one bestragije. al je novija tehnologija od K0123. ispod sedam neæe taj tvoj 750. a valjda i ne mo¾e ispod. sipaj i teraj

bojanh66

Teracu ja i ovog na mapiranje,da se proveri smesa uz pomoc sonde,a mozda se i izvuce koji konjic.

Kostić

teraj. al ne oèekuj ispod 10....

Nikolaaaaw

"Zanima me da li bi pravilno mapiran 750 trebao da trosi manje od 600 ako se voze na istim obrtajima"-Ne mora da znaci, gledaj za istu putnu brzinu, ne broj obrtaja.

Andreja

Ma daj Kosta ne zajebavaj, taj motor na tih 3000-5000 obrtaja ne treba da tro¹i preko pet litara, sumanuto je.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

bojanh66

Tako i ja mislim,ali dok ga ne oteram na mapiranje i merenje smese,necu moci znati.

Lazic

Citat: kosta66 poslato 23 Jul, 2016, 09:41
moj umrli K0 750 je tro¹io 12 do 14 l. sa kn filterom i treba da tro¹i. vuèe vi¹e vazduha pa je to po prirodi sasvim normalno. ako oæe¹ da poleti, ne ¹krtari na gorivu. a i malo je nemoguæe da leti a da jede ko vrabac. valjda.
Na koliko cilindara je radio...? :P

Dutchman

Ma troshi koliko mu sipash , gsxr 750 do cg i nazad 6,5l a nemoze da se divlja max 100na sat prosechna brzina 70 motor iz 90tih (pricham o Fantomu ) a cbr600rr isti put isti tempo 4,7 ... ali da se razumemo u oba sluchaja nishta gas cepanje i prestizanje kolone itd ... znachi dobra ti je potroshnja sipaj i vozi

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

nuadal85


nuadal85

To je izgleda fora da ti traju gume duze od 2500km. ;-)

sremac

jel zna neko nekog ko bi mogao u GSXR da mi ugradi plin?

i koji mi sistem preporuèujete
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Biker-Boy

Ubacen ti je KN filter, pitanje je da li je ostatak masine uskladjen sa tim, i vrlo moguce je da ti je to problem, sigurno da treba da se odradi ubrizgavanje
I feel the need..... the need for speed !!!

srbac

Na koju foru ocekujes da 750 trosi manje od 600 ?

bojanh66

Po onome sto citam po stranim forumima,gsxr 750 trosi kao 600 jer ne trazi toliko obrtaja.
Kad vidim potrosnje od 5 do 5.5 litara lagane voznje,muka me hvata jer bukvalno bacam 1.5 -2 litre goriva na svakih 100km,sto nije malo.
Definitivno je problem sto ubrizgavanje motora nije perfektno uskladjeno sa KN filterom,sledece nedelje cu odvesti motor u Temerin i odraditi precizno mapiranje sa sondom,pa cu onda javiti rezultate nakon stelovanja.

BOKYBOY

Citat: srbac poslato 29 Jul, 2016, 09:25
Na koju foru ocekujes da 750 trosi manje od 600 ?

...zasto da ne?...na istu foru na koju dobro ustelovana litra trosi kao 600-ka... 8)

Biker-Boy

Drugar imao Ninju ZX9r, jbt ono je trosilo ko upaljac kad se kulturno vozi, mi sa sestotkama popizdeli, potrosnja skoro ista, a njemu na raspolaganju 50 konja vise :D
I feel the need..... the need for speed !!!

coolermaster

Gavrolini je odavno napisao da sta vidis na obrtomeru tj.koju cifru,to je potrosnja u lit.
nista gore do sporog interneta