Glavni meni

Honda cb250n gasi se ka oda se pregreva

Započeo VampiR90, 18 Jul, 2016, 21:43

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hohštapler

Ja ka¾em da se meni quinqi 2D jednom tako pregrejao na vreo dan, samo je izgubio snagu, oladio ga malo i teraj posle... al Ipone 10w40 bio u njemu.
"Veujem" da je mineralni NIS daleko kvalitetniji, u ma¹ini sa mokrim kvaèilom koja vrti  10.000rpm i daje 27ks iz 250cc....  [facepalm]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

VampiR90

jao ljudi nemojte se zajebavate ozbiljna je situacija :/

Glava Dole

Sto se ulja tice nije zajebancija, stvarno ga treba promeniti sto pre...

lord_oblivion

A ni za teènu kompresiju se niko ne zeza.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Glava Dole

Normalno, to se podrazumeva valjda, ko je lud da promeni ulje i uradi servis a ne proveri nivo kompresije....

Lazic

Citat: Andreja poslato 18 Jul, 2016, 22:12

1. Vakuum u rezervoaru. Odu¹ak je zapu¹en i pu¹ta dovoljno vazduha u rezervoar kada ga ne d¾ibri¹, kada si u visokim obrtajima, motor tra¾i vi¹e goriva, napravi se vakuum i neæe da pu¹ta gorivo dalje. Mo¾da nekima deluje sme¹no ali isto mi se de¹avalo na GPZu. Saèeka¹ petnaestak sekundi, upali¹ motor i sve full. Re¹enje je èi¹æenje odu¹ka, ili ima rupice u èepu gore ili ima crevce iz rezervoara koje slobodno visi.

To je mene jebalo na klepetalu, a nisam znao... :D Saznao sam kad se Bokiliæ nagutao nekih govana iz odu¹ka, psovao je posle  sat ... :o ;D

penzos

Citat: Ho¹tapler poslato 20 Jul, 2016, 14:29
NIS, mineralno...?
Aj dobro...
Ma da se vidi rasko¹  [kralj]
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Hohštapler

Citat: VampiR90 poslato 20 Jul, 2016, 22:39
jao ljudi nemojte se zajebavate ozbiljna je situacija :/

Ja i jesam bio ozbiljan. Iz prve sam znao da je neko smeæe od ulja u njemu, bez da sam znao koje je.
Prospe¹, kupi¹ neku polu sint 10w40 ili 15w50, za motore (bardahl recimo, nije preterano skupo), zameni¹ i filter ulja i javi dal ima promena.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Glava Dole

I ako ih ne bude em ces znati sta nije em ces imati bolje ulje u masini namenjeno motorima...

VampiR90

ne kapiram cemu sve ovo jel neko moze da mi kaze u cemu bi mogao stvarno da bude problem ili da se podsmevamo bezveze ? :O

Hohštapler

Citat: VampiR90 poslato 21 Jul, 2016, 20:50
ne kapiram cemu sve ovo jel neko moze da mi kaze u cemu bi mogao stvarno da bude problem ili da se podsmevamo bezveze ? :O

Prijatelju...

Ja ti najozbiljnije ka¾em, mislim da je do ulja! Ulje je u motoru podmazivanje, hlaðenje, dihtovanje, SVE.
Mineralno ulje NIS ne mo¾e da bude dobro za motor koji vrti 10.000 obrtaja i ima mokro kvaèilo, pritom je vazdu¹ara.
To je za auto.

Iskljuèujem se iz rasprave.
[cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Glava Dole

Kad ti se kaze od cega da pocnes ti se ljutis... vakum u rezervoaru je ozbiljna stvar, ulje takodje... za pocetak... ako nije znaces sta nije pa ides dalje... sistemom eliminacije... ko ce da ti kaze sta je tacno ovako preko interneta, nismo carobnjaci jbg...

Glava Dole

Citat: Ho¹tapler poslato 21 Jul, 2016, 21:04
Citat: VampiR90 poslato 21 Jul, 2016, 20:50
ne kapiram cemu sve ovo jel neko moze da mi kaze u cemu bi mogao stvarno da bude problem ili da se podsmevamo bezveze ? :O

Prijatelju...

Ja ti najozbiljnije ka¾em, mislim da je do ulja! Ulje je u motoru podmazivanje, hlaðenje, dihtovanje, SVE.
Mineralno ulje NIS ne mo¾e da bude dobro za motor koji vrti 10.000 obrtaja i ima mokro kvaèilo, pritom je vazdu¹ara.
To je za auto.

Iskljuèujem se iz rasprave.
[cheers]


! No longer available

Andreja

Citat: VampiR90 poslato 21 Jul, 2016, 20:50
ne kapiram cemu sve ovo jel neko moze da mi kaze u cemu bi mogao stvarno da bude problem ili da se podsmevamo bezveze ? :O

Je l' ko¹ta ne¹to da oèisti¹ te rupice na rezervoaru i skine¹ lonèe, pogleda¹ u kakvom je stanju i pre¹teluje¹ plovak? Je l' treba maðiju da bacimo preko neta i da ti se motor sam popravi?
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Lazic

Citat: VampiR90 poslato 21 Jul, 2016, 20:50
ne kapiram cemu sve ovo jel neko moze da mi kaze u cemu bi mogao stvarno da bude problem ili da se podsmevamo bezveze ? :O
Imenjaèe, ne uzimaj k' srcu, ovde je uvek podsmevanje bez veze, pa se uvek re¹i problem... Pusti Hoh¹taplera, nema to veze sa uljem... :D

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Peki


DebeliZmaj

REV 1000kMpR ili R2 model kompresije ?
sta mu preporucujete ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

VampiR90

Sredjeno je sve nije ulje u pitanju ipak sam ga promenio ali nije bilo ulje crevo od rezervoara do karburatora je bilo savijeno i to je reseno hvala svima :) :D

lord_oblivion

 [thumb_up]

Stavi i neki filter za gorivo, star je motor, sigurno ima sva¹ta u rezervoaru...
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.