Glavni meni

eh...

Započeo Kostić, 15 Jul, 2016, 05:00

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kanarinac

Jbt prolazim sinoc i vidim motor i nisam ga prepoznao. Proslo mi je kroz glavu da si ti, ali te nisam video u onoj guzvi ljudi. Nadji dobrog advokata i rokaj, i ako nisi idi u urgentni prijavi vrat i ostale bolove, posto ces id osiguranja za motor dobiti kitu para

SSZGO

Kako si ti se zakucao. On skrece preko pune a ti se zaleteo?  Treba da odrzavas odstojanje stigao si ga otpozadi... me pojma ko je kriv. Makar je steta mala


Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Slaninar

Sranje! Ako si i¹ao iza njega i on krenuo na levo, najbolje èemu se mo¾e¹ nadati je podeljena krivica. I da je bila isprekidana linija, to ¹to nije dao ¾migavac nema ¹anse da izgura¹ i doka¾e¹. Dakle osiguranje ni jedno ni¹ta nikom ne plaæa.

Ovako, s punom linijom - ti si nepropisno preticao, on nepropisno skretao. Mogu i za to da vas kazne.

Kud ne svirnu pre preticanja?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Darko

Pa to sam pokusao da kazem , veoma mi mirise na to ...

Mozda je ipak bilo bolje da se dogovorite i da izvuces bar neku kintu...


Kostić

ponekad ne vredi da se ne¹to obja¹njava. ja sam tra¾io da doðe murija. nisam obilazio auto. imam 50 godina. milionèe u saobraæaju mo¾da i vi¹e. imam iskustvo ko okean. namestio sam se da ga obiðem posle pe¹aèkog. da bi ga obi¹ao moram da zauzmem poziciju iza njega. ja uvek doðem do njega u liniju njegovog ogledala, da bi me video kad obilazim. mnogo njih ne gleda u ogledalo. tu je pe¹aèki koji traje nekih dvadesetak metara pa ide isprekidana kao i pre pe¹aèkog.

nisam oboleo po glavi da zovem muriju, ako sam kriv. slike ka¾u ¹ta ka¾u. ja ka¾em ¹ta ka¾em. onaj ko vozi motor i ima iskustva, trebalo bi da mu bude jasno, da sam bio u liniji spreman za preticanje i da sam èekao trenutak isprekidane koji dolazi. u tom trenutku, vozilo kreæe u blagu liniju skretanja, poèinje da gazi punu (iz suprotnog pravca nije bilo vozila) i u sred suprotne trake skreæe levo. ja kao vozaè iza njega, ne mogu da be¾im desno jer nemam uslova. be¾im u vevu traku i nabadam koènicu, toèak se okliznuo i pao sam.

opet ka¾em, ne vredi ni crtati. al nisam ja dete od juèe. znam da nisam prekr¹io ni¹ta. 

clutch&brake

Ko god da je kriv,Kosta je ziv i zdrav. htedoh da ga napusim na fb kako sere da je njemu motor zivot a nama nije. Nemoj da seres nego nesto radi i zaradi za drugi pa se opet vozi. Ako neces evo ja cu ti pomoci da ovaj popravis. Kriv si koliko i on jer nisi drzao rastojanje a on je kriv jer je izazvao nesrecu i ugrozavanjem bez saobracaja.
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

UFF

bice sve ok
a motor u fabrickom stanju ionako nije za tebe tako da ce i ovakav biti super dok ga ne sahranis, mozda cak i lepsi ako mu promenis farove :D

nego razmisli o ovom: ako smanjis predjenu km godisnje smanjujes i sanse za nesrecu a ostane ti i kinta koju bi potrosi na gorivo, ne kazem da se ne vozis vec da ne moras svaki dan i po ceo dan bez cilja
A i vise ces uzivati kad budes seo na njega ako se ne budes vozio svakodnevno

sto se tice stete zovi ako mogu nesto da pomognem da sredimo, imam vezice

Darko


@kosta
Cuo sam ja tebe jos sinoc sta si rekao , ali to nije bitno , nego je bitno sta ce gosposdja sudija na kraju da kaze , a u tvom je interesu...

U tvom slucaju moze da kaze na rastojanje , odstojanje , neprilagodjenu brzinu uslovima saobracaja itd ...  ( covek moze i da stane u sred saobracaja i ti moras bezbedno da se zaustavis uza njega , bez obzira sto je naglo zaustavio vozilo )

Svakako drzim palceve da isteras to sto si zamislio

Kostić

inaèe, on je poèeo da koèi ispred mene u blagom prelasku preko bele linije. bilo mi je jsano ¹ta sledi i tako sam odreagovao. drugaèije nije moglo. prièa o rastojanju je takva, da sam ja uspeo da izbegnem udar u auto jer sam i¹ao mo¾da 5 na sat br¾e u narednij sekundi, dok je on prikoèio. da je stao i ja bi stao uz njegov toèak ili zadnja vrata. tako radim ceo ¾ivot i milion puta sam tako spasao glavu, jer niko ne gleda u ogledalo al mnogi vide u poslednjem trenutku i odreaguju pravilno i spasu mene i sebe. ovaj klinac je jednostavno dete modernog vremena i neuk je. al vozi d¾ip. ali on ima èetiri ¹iroke gume, a ja sam na dve kreditne kartice. da sam mu bio neposredno u repu, na bi pao, nego bi ga udario toèkom u branik, ¹to se nije desilo jer sam bio iza njega na bar pet metara. ali to je situacija od jedne sekunde i reakcija je trenutna. moje koèenje je kasnilo tu sekundu, koju sam uptrebio prelaskom u suprotnu traku da izbegnem kontakt.

e sad, one prièe, trebao si ovo ili ono, to je teorija. praksa je kad ostane¹ ¾iv. zakon ko zakon, uvek naðe ne¹to. mene samo zanima da mi se plati motor. ni¹ta drugo. nemam namere da glumil bolesnilo, da zgrnem dvaes kila ke¹ love i slièno. oæu da mi se plati popravka motora, da bude kao pre pada, ni¹ta vi¹e. bio sam u urgentnom, otiæu opet, pa ako treba i tu¾ba - biæe.

inaèe, ovo je moralo da se desi, ja sam to znao. samo je bilo pitanje kad i gde.


DebeliZmaj

jel moze se kroz medicinski zapisnik provuche da si udario glavu i da si povracao ...
josh ako se provuce i privremeni gubitak kontrole na mokrenjem itd... cisto zbog
povreda koje si pretrpeo a i tog straha koji sad osecash, nocu se budish ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Kostić

ne bavim se takvim stvarima. al vidim sad da mi fali snimak kolena. uzela ga je jedna èini mi se u dvojci, ako se ne varam. svi snimci su tu, svi su ok, samo nema snimka kolena, a snimali su ga. i otekla mi je èa¹ica, ¹to znaèi da tu postoji povreda koja je malo ozbiljnija od ostalih.

Kostić

ipak je tu snimak. pu ni¹ta od teorije zavere.... :D

DebeliZmaj

darko dal moze da mu se uradi super-pregled na VMA ? sa 4 pecata ?
il je kasno sad ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Kostić

nemoj da si tako navalentan, o debeli zlojebu. neæu trikove - oæu jebenu pravdu! nisam ni¹ta pogre¹no uradio, bio sam jebemo trezan, jebemo smo lepo i polako po¹li da se lepo i opako napijemo, pa da jebeno divljam. vi¹e neæu da vozim trezan, neæu da vozim polako. to me uvek ko¹ta. nikad pijan nisam zapo u takve situacije. al jebeno nikad.... a mnogo sam vi¹e pijan, nego trezan. e pa sad, ako sam veæ bio u okviru dobrote, oæu pravdu - neæu trikove!

Kostić

nije mi jebeno ni¹ta! a bolje da sam pogino. jebala me smrt ispred mene, jebale me bele patike, jebalo me to moje sujeverje. i boli me kurac za sve. oæu moj motor ceo. ne razumete vi bolesan um i èoveka koji ne ¾eli da radi drugima, ono ¹to ne ¾eli da drugi urade njemu, kome jako malo treba da mu ¾ivot bude ispunjen, bla bla, ser, ser, truæ truæ....

pravda je spora i nedosti¾na!
;D

PECA BMW

Citat: kosta66 poslato 15 Jul, 2016, 10:15
i nabo obe koènice u trenu, pa mi je odma prolkizo toèak i pao sam

Citat: kosta66 poslato 15 Jul, 2016, 11:53
imam 50 godina. milionèe u saobraæaju mo¾da i vi¹e. imam iskustvo ko okean. 

Ma kakav ABS to je za picke , iskustvo bato i godine voznje ....


Kole bitno je da si ti nama ziv i zdrav , motor cini mi se i nije toliko polupan , malo paske gore i cajgeri ali nista so ne moze da se popravi ...pa ako sta moze da se pomogne oko motora ti vici .   [cheers]
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

DraganPavlicevic

Kako god, hvala Bogu da si "u komadu".A ¹to se pravde tièe... Ovde (po fotografijama) ima¹ problem. I to zakonski. A klinac... pa ja bih to drugaèije re¹io. Ali svi smo mi razlièiti.

misa-pei

Hvala Bogu da si ti dobro!!!

Problem je ¹to on nije udario tebe. Nije te ni pipnuo. Ti si udario u njega. Na to æe se izvlaèiti. Ali, da ne nagaðamo, videæe se u presudi. Èuvaj se, zovem te kad budem bio u Bg (po¹to sad nema ¹anse da ti doðe¹ do mene :(
Država je najveći neprijatelj naroda

mali_zmaj

Jebiga,bitno da nema te¾ih povreda,prièa¹ o pravdi,e onda se debelo mentalno pripremi da izganja¹ istu...,nebitno da li si pijan ili trijezan,to bi se desilo,klinac te zajebao... Ne daj se...

poslato sa rupovke,uz pomoæ kurble
jin-jang

penzos

 [rofl]  [rofl]  [rofl]  neæu trikove - oæu jebenu pravdu!      Pa brate, sada me nasmeja u celom sranju! Oma da razjasnimo da si mi mnogo gotivan lik i ja bi klinca odro od batina, jebo sve. Pa mene je ubo klinac iz sporedne, nije stao na STOP i jo¹ probao da pobegne, bajk totalka (jbg, pregazio ga i kombi  [doh] ) oprema uni¹tena, jahao sam se godinu i po dana sa njima, sudijom i osiguranjem! Umalo sam i najebao, nego imao tri jaka svedoka i drugara koji je pozvao muriju i objasnio im da ne tupe kurac! A ti u ovoj situaciji hoæe¹ pravdu! ®elje su jedno, realnost drugo! Pa brate, po slikama, mo¾e¹ jo¹ i kaznu da popase¹! Iskreno se nadam da æe papak da plati, ali....
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion