Glavni meni

Ugradnja V-Scottoiler - podmazivaca lanca

Započeo Darko, 12 Jul, 2016, 22:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

El Jefe je u pravu

kako da napravimo DIY varijantu na klasicnom motoru?

RoaD GunneR

Citat: Laziæ poslato 23 Septembar, 2016, 14:35
Ja kad podma¾em lanac, userem ulicu, felnu, vilju¹ku, sebe, æopavu... ;D

Ti kad podmazes lanac usledi ekoloska katastrofa  [rofl] [rofl] [rofl]

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Darko

Evo , nisam dugo pisao ovde , pa da vam pokazem lanac posle sto god od ugradnje





Lazic


Major

Citat: Darko poslato 15 Maj, 2017, 16:07
Evo , nisam dugo pisao ovde , pa da vam pokazem lanac posle sto god od ugradnje






Extra izgleda.
Ja sam porucio isto samo bas onaj set za kawu :)
Trebalo bi ovih dana da dodje pa cu da ugradim :D

Darko

Ma da ... zatezac nije ni na pola , a lanac trenutno nije labav ...doduse , sa scott-om sam presao oko 5.000 km , a lanac ima bar 15.000

Nego , ono sto sam hteo da vam kazem , iz prve ruke ..  kad kupis scott , dobices plavo ulje ( zimsko ) , a trebace ti crveno koje se kupuje naknadno ( letnje ) ... e , nesto sam stekao utisak da je crveno ulje mnoooooogo bolje nego plavo , pri tom , i njegov temperaturni opseg se uklapa za vremena i temperature po kojima vozi iko normalan... tako da - crveno ulje je top !

castor

Uvijek to ulje koje dobije¹ u kutiji mo¾e¹ tamo gdje kupuje¹ Scott-a da zamijeni¹ za ono drugo. Koje god da dobije¹ u kutiji, trebaæe ti i ono drugo, jer hladno ujutro poèinje veæ u 10. mjesecu, iako se vozimo i do kraja 11., a vala i do nove godine nekad.

Crveno ne radi ispod 20, plavo ne radi preko 20. Dakle, treba i crveno i plavo. A sad u Motolandu imaju i ona srpska siroma¹na pakovanja od 2dl.
It's the ride that matters, not the bike…

Slaninar

Citat: castor poslato 06 Jun, 2017, 22:20
Uvijek to ulje koje dobije¹ u kutiji mo¾e¹ tamo gdje kupuje¹ Scott-a da zamijeni¹ za ono drugo. Koje god da dobije¹ u kutiji, trebaæe ti i ono drugo, jer hladno ujutro poèinje veæ u 10. mjesecu, iako se vozimo i do kraja 11., a vala i do nove godine nekad.

Crveno ne radi ispod 20, plavo ne radi preko 20. Dakle, treba i crveno i plavo. A sad u Motolandu imaju i ona srpska siroma¹na pakovanja od 2dl.

Meni crveno radi za sve temperature pri kojima mi je u¾ivanje voziti motor.  :)

Pored toga, èak i kada je hladnije, sve do nekih 15 stepeni je sasvim OK to crveno.  Bude malo gu¹æe, ali i dalje se sliva, podmazuje i ne lepi prljav¹tinu na lanac. Tipa, dan u kojem je 20 max dnevna, ali veæinu vremena se vozi¹ po ni¾im temperaturama.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

svako ulje radi, svrha mu je da podmazuje

Slaninar

Citat: UFF poslato 07 Jun, 2017, 01:35
svako ulje radi, svrha mu je da podmazuje

I za to pomdazivanje svako ima opseg temeratura u kojima mo¾e da ga obavlja, a u kojima ne mo¾e ba¹ najbolje.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

#111
Citat: Slaninar poslato 07 Jun, 2017, 07:46
Citat: UFF poslato 07 Jun, 2017, 01:35
svako ulje radi, svrha mu je da podmazuje

I za to pomdazivanje svako ima opseg temeratura u kojima mo¾e da ga obavlja, a u kojima ne mo¾e ba¹ najbolje.

dal se ti deèko drogira¹

pre tvojih en¾enjera, ljudi su podmazivali lanac sa tovatnom ma¹æu. lanci trajali po ceo ¾ivot. da sipa¹ jebeni zejtin na lanac, on æe da ga podmazuje. bitno je da se koristi gusto ulje da ne curi po ulici, pa zato valja i leti i zimi, kao i vikendom, da se uzne sae 90 jer je gusto. sve ovo va¹e moderno pomodarstvo, te ovo valja, te ovo ne valja je prosto i jednostavno reèeno - vi ste budale i ovce, kojima treba da se uzimaju pare, jer ste toliko glupi, da ne shvatate da se zemlja vtri milijardu godina unazad.... :)

donmarkoni sjebo lanac na novoj hondi. prvi u svetu, lanèanika nema nigde da se kupe, jer je motor nov, pa jo¹ niko nije tolko pre¹o i sjebo ih, pa da se pojave u radnji kod nas,  a u hondi set ko¹ta 44 000 dinara. podmazivo ga sa najmodernijim preparatima koji postoje. motor pre¹o 24000.

da se mazo lanac vazelinom ili tovatnom ma¹æu, vozio bi ga ko moj ujka ivo, deset dvaes godina i ni¹ta mu ne bi falilo

Major

Stigao mi je scottoiler za kawu :)
Ugradicu ga danas/sutra pa postavljam fotke :D

Kostić

ja moj zalio motulom 5100 juèe, protero kroz selo da otresem vi¹ak, posle briso motor celo poslepodne od ulja ;D

Lazic


Slaninar

Citat: kosta66 poslato 07 Jun, 2017, 08:52
Citat: Slaninar poslato 07 Jun, 2017, 07:46
Citat: UFF poslato 07 Jun, 2017, 01:35
svako ulje radi, svrha mu je da podmazuje

I za to pomdazivanje svako ima opseg temeratura u kojima mo¾e da ga obavlja, a u kojima ne mo¾e ba¹ najbolje.

dal se ti deèko drogira¹

pre tvojih en¾enjera, ljudi su podmazivali lanac sa tovatnom ma¹æu. lanci trajali po ceo ¾ivot. da sipa¹ jebeni zejtin na lanac, on æe da ga podmazuje. bitno je da se koristi gusto ulje da ne curi po ulici, pa zato valja i leti i zimi, kao i vikendom, da se uzne sae 90 jer je gusto. sve ovo va¹e moderno pomodarstvo, te ovo valja, te ovo ne valja je prosto i jednostavno reèeno - vi ste budale i ovce, kojima treba da se uzimaju pare, jer ste toliko glupi, da ne shvatate da se zemlja vtri milijardu godina unazad.... :)

donmarkoni sjebo lanac na novoj hondi. prvi u svetu, lanèanika nema nigde da se kupe, jer je motor nov, pa jo¹ niko nije tolko pre¹o i sjebo ih, pa da se pojave u radnji kod nas,  a u hondi set ko¹ta 44 000 dinara. podmazivo ga sa najmodernijim preparatima koji postoje. motor pre¹o 24000.

da se mazo lanac vazelinom ili tovatnom ma¹æu, vozio bi ga ko moj ujka ivo, deset dvaes godina i ni¹ta mu ne bi falilo

Lupetas kao i obicno. Ima boljih maziva za lance od menjackog ulja, a da nisu skuplja.  Gustina da ne spada je ok, ali tek nakon sto prodre izmedju rolnica i pinova. Mada kod skota je bolje ako spada, jer spada sa sve prljavstinom dok se novo dodaje u toku voznje.




Poslato sa sokocala mobilnoga
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Major


Darko

nije mu dosadno nego je glup , kao i obicno ...

u njegovo vreme maksimalna brzina kojom se vozio je bila oko 48 km/h  :)  :)  , pa si mogao na lanac da se ispisas i da mu ne bude nista ...

sad je upao u ove motore koji mogu da dodju i do 120 km/h , pa pripisuje staru skolu novim vremenima

kenja mi se vise od tih stavova "u moje vreme"   ... u njegovo vrme nije postojao komp i net , koj kurac trazi sada na kompu i na netu   :)

Kostić

svako ulje prodre u rolnice. ako ba¹ oæe¹ da ti lanac bude savr¹eno podmazan, potopi ga u zagrejanu tovatnu mast ili u tompson mast ili u vazelin, izvadi i vozi. ili zagrej pa sipaj na lanac dok je teèno.

u moje vreme svi bili glupi, fala bogu. nedo bog da smo bili pametni ko vi moderni ljudi.

Kostić

zaboravi da pitam. u èemu je razlika izmeðu plavog i crvenog ulja?