Glavni meni

Potrebna pomoc, problem oko prenosa motocikla

Započeo jocale, 28 Jun, 2016, 14:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

jocale

Pre tacno godinu dana sam se trampio za ducati 749 a dao sam er6f. Tada je bio dogovor da ga prenesem kada bude trebalo da se registruje opet. Medjutim decko promenio broj i adresu, ja sam prodao motor i nastala je zabuna velika, u pitanju je Marko Nikolic '83 godiste, do skoro ziveo na dorcolu, ulica Skender Begova 17. Potreban mi je ili kontakt telefon ili njegova adresa da odem ili se cujem sa njim i vidim koji je problem sa prenosom motocikla. Naravno ako ga neko poznaje. Ili broj nekog advokata oko saveta sta dalje da radim. Overili smo kupoprodajni u mojoj opstini, ali on u njugovoj nije. Evo i slika coveka. Znam da ce mnogi da me osudjuju sto ga nisam odmah preneo ali menjam cesto motore pa mi se ne isplati da svaki prenosim, za sta sad necu da zalim kada kupujem sledeci motor.

Prijavljen je na bjbikers pod nikom Nikle
Samo polako i pun gas

idanijel

Pitaj nekog prijatelja policajca da ti Proveri.

Sent from my 6036Y using Tapatalk

jocale

Evo upravo sam dobio informaciju da je i dalje na toj adresi.
Samo polako i pun gas

Lazic


jevta

Pa ako ste overili ugovor idi plati porez i motor je tvoj.Ako ne treba da se odjavljuje taj tip ti ni netreba

Glava Dole



Vrlo je moguce da ga neko zna ako je ziveo tu... i da zna gde je sad otisao... ipak su mu to komsije... zovi redom i pitaj, nista te ne kosta sem malo kredita ako nemas besplatne minute :D

Kanarinac

Mislim da ima 15 dana da plati prenos od trenutka potpisivanja ugovora. Jel ste obojica prisutstvovali overi ugovora ili si ti overio svoj potpis, a on je trebao svoj?

DebeliZmaj

hm .
.
da li je taj moped uopste bio na njegovom imenu ?

poz
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

jocale

Citat: Milos96 poslato 28 Jun, 2016, 17:08


Vrlo je moguce da ga neko zna ako je ziveo tu... i da zna gde je sad otisao... ipak su mu to komsije... zovi redom i pitaj, nista te ne kosta sem malo kredita ako nemas besplatne minute :D
Ma minuti nisu problem, moracu da ga potrazim licno
Samo polako i pun gas

jocale

Citat: Kanarinac poslato 28 Jun, 2016, 19:27
Mislim da ima 15 dana da plati prenos od trenutka potpisivanja ugovora. Jel ste obojica prisutstvovali overi ugovora ili si ti overio svoj potpis, a on je trebao svoj?
Prisustvovali smo obojica moracu da izvadim kopiju iz pisarnice i da pokusam tako da ga prenesem. Inace trbalo je da se plati u roku od 15 ali ja nisam, jbg
Samo polako i pun gas

penzos

Èek malo. Ovo je zanimljivo, pa da i ja malo .... Ugovor potpisujete oboica, ispred slu¾benika, a identitet potvrðujete LK ili paso¹em èiji se brojevi upisuju. Ako ste bili zajedno, nema potrebe da ga overava svako u svojoj op¹tini, sudu, kod notara,..... Ako je samo jedna strana potpisala ugovor, tj ako je to potvrðeno peèatom na samo jednom potpisu - ugovor ne va¾i.
A porez plaæa prodavac, jer je on stekao dobit. Tako Zakon to vidi.
E sad, èesto je sluèaj, a i odomaæilo se da kupac plati i porez, jbg.
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

jocale

Citat: penzos poslato 29 Jun, 2016, 10:56
Èek malo. Ovo je zanimljivo, pa da i ja malo .... Ugovor potpisujete oboica, ispred slu¾benika, a identitet potvrðujete LK ili paso¹em èiji se brojevi upisuju. Ako ste bili zajedno, nema potrebe da ga overava svako u svojoj op¹tini, sudu, kod notara,..... Ako je samo jedna strana potpisala ugovor, tj ako je to potvrðeno peèatom na samo jednom potpisu - ugovor ne va¾i.
A porez plaæa prodavac, jer je on stekao dobit. Tako Zakon to vidi.
E sad, èesto je sluèaj, a i odomaæilo se da kupac plati i porez, jbg.

Potpisali i overili ugovor obojica, uz licne karte. Svoj primerak ugovora sam izgubio ali cu da vidim mogu li kopiju ugovora da izvadim, porez koji je trebalo da se plati u roku od 15 dana takodje nisam uplatio... na nigde sam
Samo polako i pun gas

jevta

Sve to nije neki problem.Ode¹ tamo gde se potpisali i overili ugovor,tra¾i¹ kopiju plati¹ bar dva primerka,ode¹ u poresku slu¾bu prodavca plati¹ porez i eventualnu kaznu od par hiljada i oni ti overe ugovor da je plaæen porez.Sa tim ide¹ u policiju i registruje¹.
Tro¹kovi su malo veæi ali svaka ¹kola se plaæa raèunaj da si u ovoj jeftino pro¹ao.

jevta

A jesi ga kontaktirao na BJB vidim da se tamo logovao kolko juèe

Gavrolini

Kojih bre 15 dana. Moze da plati porez kad god hoce. Ja sam sto puta kad kupim motor pravio odmah ugovor a tek kad istekne registracija prevodio i placao porez. Cesto je to po par meseci

jocale

Citat: jevta poslato 30 Jun, 2016, 13:41
A jesi ga kontaktirao na BJB vidim da se tamo logovao kolko juèe

Kontaktirao sam ga, prvu poruku je procitao, ostale kulira... moracu tako da napravim jer ispada da sam ja prevario coveka kome sam prodao motor
Samo polako i pun gas

DebeliZmaj

dakle kada uzmesh kopiju ugovora
kupish PP-1 obrazac .. u knjizarama
postoji u dva oblika ..
a) veliki A3
b) A4 ...
isto je samo pitanje kako se ispresavijano

odesh u poresku, kazesh da si imao problem da nadjesh ugovore
da si morao kopiju vadish i da hocesh da prenesesh motor, 99%
nece ti naplatiti nikakvu kaznu jer je mala vrednost predmeta
trgovine ...
kada overish ugovor mozesh
a) da prenesesh motor na sebe
b) sa tim ugovorom i novim ugovorom izmedju tebe i novog kupca
gde pishe da se ugovor radi na osnovu ugovora o prenosu
apsolutnih prava od dana tog i tog itd..., onda overite u opstini i
kupac, onaj tamo rade placanje poreza u tvojoj opstini gde si prijavljen
u lichnoj karti ...

e sad lik taj ciji je motor moze i da stavi zabranu prenosa motornog vozila,
u sup .. moze u teoriji pa onda se nose ugovori posebno u ljermontovu i
podnosish prijavu protiv njega zbog krivotvorenja sluzbene isprave, jer je
on ugovorom vec preneo na tebe vlasnstvo dakle nema pravo da to radi ...
itd itd itd...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

jevta

Ne nego ga prijavi¹ za utaju poreza po¹to je po zakonu prodavac du¾an da plati porez.Tu svi puknu

DebeliZmaj

jevta ...
vrovatno u ugovoru pise da je kupac preuzeo ugovor na sebe itd .. to su ugovori male vrednosti i nece se cima poreska uprava ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

jevta

Ako je tipski ugovor ne pi¹e.A poreska jedva èeka da dobije veæ gotov predmet