Glavni meni

Kucna/Garazna radinost - Bocni koferi

Započeo MarkoT, 17 Jun, 2016, 15:25

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

MarkoT






Posto je gpz mali motor pa mi svi koferi stoje glomazno, a i zbog manjka finansija da kupim prave plasticne odlucio sam da napravim sam svoje. Trenutno je mat crna boja na njima, da ne zardjaju, uskoro stize crna folija pa ce biti malo kulturniji, vec sam presao oko 1000 km sa njima i zadovoljan sam, za moje potrebe su super. Za sledeci motor necu pokusavati sam da ih napravim, mnogo tu ima zezanja oko kacenja da lepo stoje simetricno, pa poklopci, zakljucavanje itd itd...  :violina:

lord_oblivion

Ako je GPZ mali, ¹ta tek ovaj moj  :D

Ajd' malo detaljnije, od èega, èime, kako...neka slika procesa...
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Hurricane

Ja bi ovo u belo ofarbao..
Ili jos bolje u crveno, vidis da je aktuelno..  ;D

DebeliZmaj

u belo pa znak honda ..
gde li sam video taj
shabanluk ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

MarkoT

#4
Bice crna folija, kao akrilna crna boja, zato sto je jeftinije od farbanja. E sad, posto planiram da u nekoj buducnosti ofarbam kompletan motor, tada bih ofarbao i kofere mozda tom bojom. Ovako crno se slaze sa sedistem, nosacem tablice i agregatom tako da je po meni ovo najkulturinji izbor za sada. Ja sam oduvek hteo da imam bocne kofere na motoru, pa kad sam uzeo gpza mislio sam da nabavim set onih K21 ili mozda K22, zbog gabarita i samog smilsa, da ne stoje previse budzasto, ali mi i oni ispadose preveliki pa sam se setio da ih napravim od onih tzv vojnih kanistera za gorivo. Ali kanisteri su bili preveliki, toliki da bi kraj kofera skroz prekrio suzvozacev fuzaster, pa sam ih skratio oba po sredini i zavario. nakon toga sam spustio auspuhe za 4 cm, zato sto u tom nekom simetricnom polozaju, koji je u ravni sa sedistem, kofer je udarao u vrh auspuha, pa sam to resio. Zatim su iseceni poklopci i stavljene bravice, na foru onih za postansko sanduce. Naravno pre toga svega i bilo usledilo gitovanje. Prvo fiber, pa soft gitom. E tu sam se odlucio da umesto spric gita i farbanja akrilnom bojom, bar za sada uradim folije koje ce izgledati isto tako. Napravljeni su nosaci koji se kace na nosac kuka za kacenje bocnih torbi pozadi, sto postoji na gpzu i to sasvim sigurno stoji, sto se vec dokazalo u praksi. Fale mi sada gume koje su u poprecnom preseku u obliku cirilicnog slova П, da bi to stavio na ivice poklopca i mesta gde on naleze, ali ne mogu da nadjem u prodaji tako nesto. Slika procesa pravljenja nazalost ostale u pokvarenom telefonu.  :D














Ostoja

Bravo, veeeelik trud, svaka èast...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

penzos

Svaka èast na radu i trudu! A te gume koje pominje¹, to je radi dihtovanja? Mo¾e¹ staviti keder gumu koja se prodaje po auto pijacama ili prodavnicama delova na metar. Univerzalni keder, par stotina dinara je metar.
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

MarkoT

Hvala na komentarima, drago mi je da vam se dopada   [thumb_up]

Da, moze na foru kedera, ali da bude crna i dosta tanka, da se manje primeti. Hvala na savetu, nacicu negde, vidjao sam da nesto slicno koriste i staklorezci za ivicu stakla pa cu se raspitati i kod njih

Evo i slika od iza






Hurricane

...prelepi koferi

Sad tek kad vidim slike od pozadi apsolutno sam siguran da bi u belo bilo pun pogodak, jos i bele felne imas   :drka:

DebeliZmaj

ali cemu beli koferi ako nema znak
marke motor na njima
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

castor

Odlièni su koferi, ja ih ne bih farbao u bijelo, veæ bi samo na¹ao onu reflektujuæu traku i njome ih oblijepio...
It's the ride that matters, not the bike…

MarkoT

Stah me da ako budu beli, bice kao oni prenosivi frizideri, a i belo se prlja ;D  A to sto se tice jeftinih stampanih nalepnica marki u fontovima Times New Roman, Comic Sans i sl. na koferima, naravno ne dolazi u obzir...

Neka ih za sada u crnom pa cu videti kad budem farbao sve komplet, crno mi je za sada nekako najprikladnije, deluju vise fabricki.

A u vezi trakica, imam bele i crvene, razmislicu kad budem stavio foliju, da li bi negde prikladno stajala po koja trakica


DebeliZmaj

SerbDuck moze ti napravi nalepnike kakve hocesh ....
elem... bela boja akose izvede lepo farbanje
pa recimo tri crvene linije tanke pri vrhu spoju ...
pervezno dobro moze izgleda...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

da dodam da to mora bude ona perla bela i dobra
podloga i na onom delu gde recimo krece prosirenje
tri tanke crvene linije ... ma idi bre
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

lord_oblivion

I onda zbog dva limena koferèeta mora da farba ceo motor i da menja saobraæajnu  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

mali_zmaj

Ma sve je to dobro,samo nesto malo da reflektuje sa strane i iza..,i to je to..,gledaj kako ces ih napunit i spustiti do mora...
jin-jang

MarkoT

Folija je kupljena tako da gotovo sad, pre farbanja cu malo bolje razmotriti izbor boja  [neampojma]

Bice trakice, samo da zalepim foliju, nisam nikad to radio do sad pa me malo strah da krenem, gledao sam samo tutoriale na YT...  ha ha ne bi bilo lose da se spuste do mora  ;D

Meni su bocni koferi jako zanimljivi a rekto ko pravi, uglavnom prave one kockaste od lima za enduro... Moze i od vojnih manjerki i tako slicnih kanti...

srbac


penzos

Radim sa folijama, ali ih ne preporuèujem za takve stvari. Mnogo bolja opcija je farbanje kvalitetnom bojom ili plastifikacija. Ako si veæ odluèio, ajde.
Folija treba biti kvalitetnija, da bi mogla da se termièki koriguje po zakrivljenima. Jeftinija i lo¹ija se cepa i raspada.
Podloga mora biti pripremljena kao za farbanje - obru¹ena, glatka, odma¹æena (alkohol je sasvim ok)
Slobodno savi foliju ka unutra, bolje æe dr¾ati. Inaèe se za to koristi prajmer, jer hoæe da se odlepi ako je previ¹e "izmaltretira¹"
Moj predlog ti je da donji deo i poklopce oboji¹, a foliju zalepi samo oko najveæe ravne povr¹ine, biæe ti i lak¹e, a i bezbolnije i lep¹e  [cheers]
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion