Glavni meni

yugo :) zice na bravi

Započeo eclipse4, 24 Maj, 2016, 17:56

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

ljudi nisam znao gde bih mogao da pitam a da ne postavim novu temu...al vidim da nemam gde :)

interesuje me da li neko zna da mi kaze koliko se i da li smeju da se greju zice sa elektronskog uloska brave?konkretno se radi o kafenoj i plavoj zici.....
danas sam video da izlazi dim iz volana,kad  sam otvorio dzek je bio vec otopljen,ja kupio nov ulozak i namontirao,upalio i cini mi se opet zice vrele....doterao do posla,predao ga elektricaru i on otisao kci kod njega da ga radi privatno....e sad on ga vozio na duplu razdaljinu nego sto sam ja i kaze da se ne greje,tj da je normalno..... a ja sam vec na pola puta ugasio auto i stao pored puta jer sam vec osetio da su zice vrede la mi peku prste!!!

e sad jos nesto,on hoce da mi ugradi releje zbog farova neznam,sta jer kao to uzrok a ja farove nisam ni palio uopste.....al neka stavi i te releje ne smetaj mi..al ja zajsta neznam:

ja neznam ko je ovde lud?

Glava Dole

Naravno da ne sme da se dimi i da se topi... nije iskljuceno da negde ima neki spoj... za pocetak nek drugar proveri ampermetrom koliko struje vuce dok je samo na kontaktu pa onda dalje redom... koliko se samo automobila zapalilo zbog losih instalacija, nije zezanje...

bigbad86

Zica sme da bude topla ali ako joj se topi izolacija ili ako je toliko vrela da te pece. Trazi kratak spoj ili menjaj autoelektricara!

DebeliZmaj

jedno malo
osiguranjce ...
eto nek bude
za hosting ... :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

penzos

Bio prisutan kada je Yugo izgoreo za dva minuta skroz! Sve sa vlasnicom! Ne  :drka: nego naði dobrog elektrièara, negde pravi spoj a ne izbacuje osiguraè!
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

DebeliZmaj

ondak i jedno
osiguranjce zivota ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

eclipse4

vratio ga elektricar....zakljucak.....pokojni tast stavio halogene a to su jake sijalice za njega jer u njega idu neke odakle znam koja oznaka i wataza....da ne smaram...namestio neke releje i kaze da je to to....medjutim danas i juce nije bila svetla upaljena a ono se dzek (od brave) dimio i istopio....opet se pitam ko je ovde lud?
nije bilo svetla,nije bilo hladjenja,ventilator....nista nista.....

ono sad kad je dosao sa njim zice su bile opet tople....ne vrele (mozda se malo oladile dok on dosao do mene i nazad do auta)....ali tople.kaze da je normalno to da budu vrele,cak je kaze namerno skinuo na svojoj zastavi tu masku i isao po delove u grad sa njom bas da uporedi i kaze isto se greju te zice.

inace plava zica koja se grejala je od svetla a ova druga kafena je valjda direktan napon ili tako nesto rece.....

Glava Dole

lupa ko otvoren prozor na promaji... halogene bolje svetle od obicnih ali ne znaci da vuku vise struje i one postoje u raznim vatazama a nisu nista jace u glavnom od obicnih sem ako bas nije neko gurnuo u svaki far neku od 100w npr... a jos ako je svetlo bilo ugaseno... tek onda ne mogu da uticu nikako na to...
A sto se grejanja tice malo i smeju naravno ali ti kazes da se topi brava, zice itd a to ne sme nikako...

eclipse4

kaze da je valjda na jugo 35w R neznam sta sijalica a u jugo je stavljeno halogeno od valjda 50w i to je zakljucak.....ja se ne razumem.

on kaze da je ovo vremenom nastao takav problem...tj to topljenje a ne odjednom....

ali evo sad promenjen ulozak i zice opet bile da kazem vise vrele nego tople...ali daleko od topljenja.
uskoro idem kuci,ono je sve otvoreno,pa cu staviti ruke na zice i celo vremne pratiti situaciju.

Slawisa

Na jugu ne smeju da se stave halogene sijalice bez ugradnje releja, inace ce sigurno da pregori ablender i ulozak brave. Ako nisu upaljena svetla onda se sigurno ne greje zbog toga, vec ima negde kratki spoj. Ako ima kratki spoj onda ce da se greju i prilikom davanja kontakta. Za pocetak stavi obicne sijalice i probaj. Ovo ti uopste nije za salu, jer ta braon zica ide direktno, bez osiguraca i moze da napravi veliki problem. Skini klemu svaki put kad parkiras auto dok ne resis problem.

bigbad86

Ma kakve veze ima dal su halogene ili ne, to je 20W razlika u snazi i ne moze da pravi toliki problem izmedju standardne zice i zice koja se topi i dimi. Ja iskreno nisam video ni jednog juga u koji idu klasicne balonke, uvek su isle halogene H4. Meni su na Citorenu AX(sirotinjski auto ko Yugo) isle halogene H4 i kad upalis dugo svetlo, kratko nastavi da gori na istoj sijalici, znaci to je 115 po faru i nista se nije dimilo.

Glava Dole

Nek i bude da je tako(a nije), opet postoje i halogene 35/35 H4 sigurno, imam jednu takvu u kivijevom faru(a fabricka je balonka, ovu sam ja ubudzio)...

Slawisa

Kod starijih modela juga idu obicne sijalice i ako se stave halogene izgorece ablender, prekidac ili kabal sigurno. Ako u nesto niste upuceni onda nemojte da komentarisete

Glava Dole

Citat: Slawisa poslato 25 Maj, 2016, 00:39
Kod starijih modela juga idu obicne sijalice i ako se stave halogene izgorece ablender, prekidac ili kabal sigurno. Ako u nesto niste upuceni onda nemojte da komentarisete

! No longer available

eclipse4

Citat: Slawisa poslato 25 Maj, 2016, 00:39
Kod starijih modela juga idu obicne sijalice i ako se stave halogene izgorece ablender, prekidac ili kabal sigurno. Ako u nesto niste upuceni onda nemojte da komentarisete

jugo je star ili je 82 ili 89 godiste....nemam pojma ni ja.

kazi mi da li zice moraju da budu potpuno hladne ili je normalno da se greju?
sta otprilike moze da bude uzrok?

mrle

Citat: Slawisa poslato 25 Maj, 2016, 00:39
Kod starijih modela juga idu obicne sijalice i ako se stave halogene izgorece ablender, prekidac ili kabal sigurno. Ako u nesto niste upuceni onda nemojte da komentarisete

Potpisujem, vozio stojadina preko deset godina i na njega sva¹ta bud¾io.
Znao sam ga u svaki ¹raf.

bigbad86

Kakve veze ima dal je halogena ili balonka, samo se potrosnja gleda? Sta ima veze sa zicom i ablenderom dal oko volframa sijalice ima halogen gas ili nema?

Glava Dole

Uze mi rec iz usta :D instalaciji je savrseno sve jedno da li si ti nakacio balonku, halogenu ili reso za kafu na zice za svetlo dokle god je potrosnja ta :)

mrle

Citat: bigbad86 poslato 25 Maj, 2016, 16:27
Kakve veze ima dal je halogena ili balonka, samo se potrosnja gleda? Sta ima veze sa zicom i ablenderom dal oko volframa sijalice ima halogen gas ili nema?

e jebi ga, ima.

namenjao sam se i ablendera i celih kontakt brava...

Hurricane

...ima jer sija jaèe, i onda se svetlosni kvarkovi odbijaju od asfalta i bacaju se unazad inercijom i gravitacijom sve preko ¹oferke,

pa sve biju u okolinu volana jer je kru¾nog oblika i stvara svoje specifièno polje..

vozi sa suncobranom onim spu¹tenim i neæe da greje...

eto...