Glavni meni

pranje kacige

Započeo eclipse4, 15 Maj, 2016, 22:10

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

nije kvar ni popravka ali moze biti uputstvo!

nisam primetio ovakvu temu a ni da se negde pisalo o ovome,dakle ko kako pere svoju kacigu?koliko cesto?kako perete one sto im se vadi postava a kako one kojima se ne vadi postava?koja sredstva koristite?rucno?masina?hemijski?  :)

jevta

Povadim sve blagi sapun ili neka ¹pecija za ruèno pranje.Opere¹ osu¹i¹ i teraj dalje.
Pokazalo se da ¹to se èe¹æe pere bude prijatnije za no¹enje.I bolje se oèuva kompletna unutra¹njost kacige.

sasa ns 1

uzmes sampon za kosu i operes,samo nemoj previse da stavis jer jako peni sundjer,peri kad je bar 27 stepeni, pa stavis na sunce,malo okreces i najbolje na su¹ilicu za ve¹ jer e cista i ima onu mrezu pa uduvava odole

ðunta

"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

eclipse4

na zalost ne vidim slike :(

Hurricane

Ja poskidam sve i u masinu sa nekim slicnim vesom (jastucici, rukavice i sl) ubacim i izaberem rucno pranje program, to je ona kao ruka u vodi simbol 30'C..
Stavim i omeksivac..
Napomena: pantalone, jakna i sl, se isto ovako pere samo BEZ omeksivaca, nije dobro za propusnost materijala..

ðunta

Citat: eclipse4 poslato 15 Maj, 2016, 22:56
na zalost ne vidim slike :(

Izgleda da mora da se uloguje¹, to su slike postavljene na njihovom serveru, nisu sa spoljneg kako èinim sada. Ako moram, iskopiraæu sve i postaviti ovde, samo mi treba vremena.
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

eclipse4

ako te ne mrzi bilo bi lepo :)



ja sam stavljao u lavor sa blagim tecnim deterdzentima (uglavnom objasnim zeni sta mi treba i ona mi da iz magacina ;) ) ostavim tako pola sata u toj vodi i nakon toga trljam rukom i stiskampar minuta.
izvadim,izbacim vodu iz lavora i stavljam drugu pa opet ubacim unutra samo u cistu vodu,onda pustam lavor da preliva i da voda curi non stop,postavu drzim ispod vodi i tako je trljam polako i stiskam...sva pena ode odmah na povrsinu vode i odmah preliva iz lavora i onda znam da sam se 100% otarasio deterdjenta iz platna i sundjera.

malo sam sujetan sto se tice udisanja hemikalija pa zato ne stavljam nista vise dodatno.

i naravno na voznji ni 5km ne bez potkape!!!

ðunta

Citat: eclipse4 poslato 16 Maj, 2016, 02:45
ako te ne mrzi bilo bi lepo :)

Ne, ne mrzi me, samo mi daj vremena, danas te¹ko.
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"