Glavni meni

Nisam be¾ao... ni plakao....samo sam....(savr¹eni vikend)

Započeo Lone Wolf, 26 April, 2016, 10:41

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lone Wolf

Jedan lik je poèeo putopis reèenicom izvadih jaja iz fioke gde sam ih dobrovoljno ostavio pre par godina kad sam se o¾enio kupio motor i saaaam se odvezao na vikend. i dobro je poèeo i bi  dobar putopis. i kuæi ga èekala ¾ena sa pitom koju je prvi put napravila.
Ovo nema veze sa tim. i¹ao sam i bio, i idem opet. samo ne daleko ali zajebano, celih 100 km u jednom pravcu, tamo gde sam odrastao i krao motor od strica koji sad le¾i u nekom domu za stare. star je. i ima dom.
vruæina u aprilu, vikend sa 32 c.  c.c.c.c.... naguram par stvari promumlam ¾eni da idem u Banju za vikend gledajuæi ka vratima. dobro na motoru sam, ne¹to mi sumnjiv posle zime, gasi se na leru, ali primenim onaj univerzalni lek - ozdraviæe u vo¾nji. sve super, ide napred, cepa krivine, ma zaèas je tu ©epak, granièni prelaz, a niko kao ja ponosan- obiðem mrsku kolonu i cap-cap veæ ulazim u Banju Koviljaèu.
spavam u kuæi gde sam odrastao i drago mi. koja je èovek ¾ivotinja!
jutro pre osam, kao ne¹to hladnjikavo a treba biti 32.
Ovako poèinje savr¹eni vikend, ovako:



Nizbrdo, uga¹en Suzuki, tiho, ulicom istom onom koju pamtim.
Burek i jogurt na centru, bez razmi¹ljanja o zdravlju, holesterolu, pièki materini. Crkni.





ne trebam pisati o plaæanju raèuna, struja, TV, tel, porezi, banka... brz ff (celih sat i po kasnije) na put za Sunèanu reku. danas æe da bude enduro, a ja æu gledati.
Evo i nas dvojice, moj motor i ja:




Ja sam slikao, motor u kadru a konja ne poznajem, pravi mi fotobomb, car, konj jedan.
Slikam malo i Drinu, Drino jebem ti! Umetnik ja, motor pozer a Drina zaèinjava. Lako je kad je savr¹en vikend:


 



Dete malo sa majèicom roðenicom, nije moje ni jedno, priroda je bitna, trava, rados:




Muvam se, gledam, temperatura raste ka obeæanim 32, pojavi se i roditelj, kriv za sve ¹to mi se desilo...


 



Veèita dilema, frka i prièa, Africa VS BMW GS pred mojim oèima, re¾e i r¾u:




Doðo¹e i oni, i bi masa, i bi enduro i bi dogaðaj i 32c.






Idi kuæi, leða koèe, zvezda pr¾i, sedi i gledaj u zeleno u taèku, u ni¹ta, popi kafu i rakiju. Zar mo¾e biti bolje? Kako je moguæe da ne bi menjao devièanska ostrva i 4 device za ovo gde sedim sad?
ne bi, i bio i hebo i vozo, ali ovog prizora se nisam nikad dovoljno najeo:




Uveèe kod Gagija, Burence, utakmica, derbi, nikom ni¹ta pa oni 1-0 pa mi 1-1 pa frka urlanje pa pivo. U svom gradu.
Nek je mrak i ru¾na slika, lepo je bilo.




Èedo pravi pasulj u kotliæu, ljut. Pasulj, ne Èedo, opet pivo i dru¹tvo u zbiru preko dvesta godina. Ona prièa kad je sve OK. i bi sve OK.




Jutro... nedelja, sedim u gara¾i... imam "projekat" biæe to motor neviðen, ponovo ¾iv, moj prvi... Sve znam kako æu, veæ sam ofarbao rezervoar, ide, biæe...
Samo treba vremena da ja to polako...




Ajmo nazad! sutra na posao, kupi svakom po ne¹to, biæe danas 32... ¹ta me zove¹!? ¹ta viri¹ kroz vrata? nije kriv, znam i ja. svemu doðe kraj. pakuj ono malo stvari i kreni nazad. biæe danas onih 32. stavi kacigu i samo vozi.



Не може рај на земљи.

Conti-Moto

Hvala na interesantnom tekstu i ok fotografijama ...
Novo !!!
Conti ROAD !!

mkt


Andreja

Kratko a tako interesantno! Stil pisanja sjajan, jedva èekam jo¹ (ne odustaj :D ).
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Hohštapler

Kako je meni ovo promaklo?!
Svaka èast! Razvukao si mi osmeh oko glave....
[thumb_up] [clapp]

Citat: Lone Wolf poslato 26 April, 2016, 10:41
spavam u kuæi gde sam odrastao i drago mi. koja je èovek ¾ivotinja!


Na ovu reèenicu sam se naje¾io..  [klanjam_se]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

Mojim jajima bilo 'ladno van fiJoke, pa sam ih vratio za svaki sluèaj... :o ;D

Sjajno... ;D [cheers]