Glavni meni

Uzeli smo godi¹nji, idemo u Umag

Započeo Hohštapler, 26 April, 2016, 08:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kostić

evo ga mudroser klavijaturista. ja nisam bajker, èka probljem?

Kostić

al bio pro¹le godine u dubrovniku. al ja sam èovek koji voli svoje prevozno sredstvo. pa sad, neko to nazove bajker, neko motociklista, neko nem pojma. u èemu je razlika? i kamiond¾ije odu tamo. neko ode vozom, neko busom. ¹ta bajkeri, ¹ta trip. bajdvej, goran je upotrebio jedan od izraza, ¹ta se vata¹ koj kurac za amove...

makinjo

Evo jedna za kraj pred fruskom gorom posle 2200km Sunce nam se osmehnulo na kraju puta Ne bi postavljao vise jer se nadam da ce Hostapler napisati putopis Ima i previse materijala za isti ;D



Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Darko

Kosta , jesi se probasao ,a , jesi ? 

Ne offuj ljudima temu , nije ta prica za ovde

makinjo

Brijalo se i po kisi :)
Asfalt kao smirgla  ;D


Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Kostić

a, pa osto ti èiken, ne va¾i se : )

dare bajkeru, oprosti me prostog : )

Mik

Citat: kosta66 poslato 16 Maj, 2016, 22:59
a, pa osto ti èiken, ne va¾i se : )

Ovo je najbolji savet za nekoga ko se nadje u tudjini pa oseti potrebu da ne vrati kuci ni sebe ni tockove.

(al', btw., zasto je to u ovoj temi? !!!)

DebeliZmaj

a pritom nije zivotno
osiguran ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

BOKYBOY

#268
Bravo za putopis drugari...bravo Makinjo za gumu [clapp] a lako je tebi kad imas sa kime i gde tako da vozis
a ne po ovom nasem klizavom i masnom asvaltu  ...zamisli jos da imas nekoga ko ce te koci ako je ispred...
ili moras stalno da ga cekas...
...ili ne daj Boze sa nekim ko je operisan od voznje pa koci na pola krivine jer ne ume da proceni sa koliko moze da udje u istu...
...ili ko ne zna da obidje auto i da se skloni u stranu da ostavi i tebi mesto da se uvuces...
...dzaba onda i voznja i sve...
 sa takvima je voznja i do Ralje rizik,
da ne pricam o nekoj daljoj turi poput vase,
Ili mozda jos dalje, sve do Bosne ili Rumunije...
...uh...pu-pu...daleko bilo, sav se najezih od same pomisli...
dal realno stvarno ima takvih ''bajkera'' jbt?
Ma dobro Vi nama dosli kuci zdravi i citavi... :-*
 [facepalm] [ludak] [panic]

makinjo

Boki ovo je bilo po mokrom  ;D. Prvi put u zivotu sam doziveo da motor lezi u krivini skoro ko po suvom. :) Eto Andrej ce posvedociti. Dobro po prvi put sam imao i obe nove gume.
Posle u povratku smo imali suvih deonica pa se mastilo do kraja iako je bilo poprilicno hladno. Oblacili smo kisna odela samo da ne razbija koske.Eto sinoc smo stigli u Banjaluku skoro je bilo 22h :)

Da da napomenem jos jednu stvar . Imali smo i komunikaciju Andrej i ja .
Bez te stvari sada mi je tesko da zamislim sledece putovanje  [thumb_up]

Hteo bi i da se zahvalim malom zmaju ili nasem dekici jer nas je ugostio kao pravi domacin dva dana  [cheers] [watching] [thumb_up]
Ne radi ono hvala dugme  [wtf]

BOKYBOY

Vidim da si i lanac redovno podmazivao, hehehehe....svaka cast, racunajte i mene za neku sledecu voznjicu, sa Vama bih smeo na kraj sveta...cekamo slikeeee  :-*

Mik

Kad predjoste na gume, "Metzeler Racetec K3", na mokrom, ne trpi nagib od 10 stepeni. (Na suvom nema sta ne trpi po krivinama  :) :) :).)

Nego, 'de slike vise!  :)

'Ste se odmorili i osusili, pre svega?  :)

I :  [thumb_up]

makinjo

Lanac smo podmazivali cesce nego sto sto smo planirali zbog kise.   ;D
Boki u racunici si uvek   [kralj] [klanjam_se]

Mik

Citat: BOKYBOY poslato 17 Maj, 2016, 02:14
Vidim da si i lanac redovno podmazivao, hehe

Ti si jedan od retkih koji zna da voda dobro resava pitanje trenja, samo ako je ima u izobilju i ako nisu visoke temperature.

A za ostale:
Da, to je sasvim TACNO sto je on napisao ! Ako cete voziti u takvim uslovima izbacite iz ranca sprej za lanac, ubacite na to mesto carape i gace.

(I 'ajdeviseslike .....  :))

(I poruka za @makinjo : ako je toliko pljustalo, nema potrebe brinuti o podmazivanju lanca. Imao je i "mazanje" i hladjenje.)

Hohštapler

...dobro jutro svima... ja sam sinoæ zaspao ko klada, u 10h... evo sad sedim za kompom i èitam, i sumiram utiske... reèi ne mogu opisati ¹ta se pro¾ivelo i do¾ivelo, trebaæe dosta da to legne na mesto...
Zadu¾ili me momci da napi¹em pravi putopis, valjda æu danas stiæi da sednem, samo ne znam odakle bih poèeo :D

©to se tièe cepanja do ivice guma, da ste videli po kakvoj ki¹i je Makinjo doterivao do ruba, sve bi vam bilo jasno, ja sam naravno imao jo¹ centim :P (reko sam mu, kad doðe kuæi Contija da izljubi, znaju obojica za koje novce je dobio set guma, za te novce ja ne znam koje gume bi tako radile poso - i ovo nije reklama nego iskrena preporuka ostalima).

Konji nas poslu¾ili, Makinjov se gasio u vo¾nji dok nismo naprskali KILL SWITCH (du¹u nam je pojeo), a mene su gurali svako jutro da upalim, jbni akku je oslabio i kad je hladan nema pite da ga pokrene, Dekina matora kawa koja je 15 godina starija od na¹ih je jedina radila bez gre¹ke (a kawasaki nevalja inaèe   [facepalm]). I najmanje je tro¹ila.  8) Svako sipanje Deka pola litre manje - "eto, moj najmanje tro¹i a 750cc", tako da je pravilo da zavisi kako ga vozi¹ opet dokazano, sumnjam da bi nama dvojici toliko tro¹karao...  ;)
FZ i SV su svaki put u decilitar isto posrkali, uvek tu oko 5L.

Sve u svemu, stali sinoæ ispred moje kuæe, skidamo torbe, i pogledam na sat, a na njemu ovo:



2250km u metar, da smo hteli da namestimo ne bi uspeli.  ;D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Kostić

 [thumb_up] [flashing] [flashing] [cheers] ;D

(mike, èiken je èiken, gde god bio : )

knez71

 [clapp]Dobro dosli natrag,i ajd sada pocni od pocetka,slike,price nestrpljivih ima.

Lazic

Od kad nisam video buru, ne pamtim... Tri moja divna ludaka, ljubomoran sam kao pas... ;D :-* :-* :-*

http://s32.postimg.org/uj2fqzm0k/20160515_143439.jpg

Kostić

kad se ugasi po ki¹i, uzne¹ stari dobri wd40 i zalije¹ ga, saèeka¹ minut i æeraj. a asfalt, kad je dobar, æe le¾u gume, ¹to neæe, nije to neko èudo. al da te nisu gurali da upali¹ i da niste kisli, ne bi imalo ¹ta da preprièavate. ja vas i dalje mrzim ;D

Hohštapler

Laziæu, kako namesti¹ da slika bude vel'ka?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.