Glavni meni

Uzeli smo godi¹nji, idemo u Umag

Započeo Hohštapler, 26 April, 2016, 08:44

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Hohštapler

...ne bih ovo jo¹ uvek nazvao "putopis" jer nismo jo¹ ni bili, al sam razmi¹ljao da otvorim i kako teku pripreme, ¹ta su nam planovi i tako... mo¾da nekome i bude zanimljivo da èita.

Kako je sve poèelo?
Danijel (Mali Zmaj) i ja se upoznasmo pro¹le godine kad je nu¾dom i¹ao za Temerin, da ¹teluje ono nemaèko sekta¹ko sokoæalo ¹to svi misle da ume i motore da pravi (izvini Jefto  ;)).
Tih par dana dru¾enja proveli u prièama i zajebanciji, ¹to bi rekli, kad posle 5 minuta ima¹ oseæaj da nekog zna¹ ceo ¾ivot.  (dru¾ina "jebo nas ko nas sastavi"  ;D  [srce])
Naravno, ostali u kontaktu, a kolega M.Z. ima "gadan" obièaj da po¹alje sliku na viber kad god ode motorom negde - tera mi kiselo za sve novce! I tako pro¹le godine on i¹ao u Pulu i tu mi krenemo dogovor - dogodine idem i ja! Pula je meni omiljeni grad, kad god mogu odem. Prelep grad.
Negde sad u januaru ¹alje M.Z. poruku moto skup u Umagu je u maju... na keca - idemo!
Naravno, ja odma kontaktiram svog vernog savozaèa u pute¹etsvijima - Makinja. On ima problem sa godi¹njim, poso novi i tako to...
M.Zmaj takoðe nekog svog kolegu (moj imenjak Andrej) koji je takoðe ¾eleo ali pre koji dan se i njemu ne¹to prepreèilo.

Za sad to je to. Zmajèek i ja idemo pa makar padale sekire. One bosanske.

Zaplet:
Sve je to lepo, al po¹to je veæ bio kraj marta, uzmem ja da pregledam karburatore, tro¹i SV ko pijani rus, pun rezervoar na 180km, oko 14L...  a nije da sam ga ni pribli¾no stiskao kako treba, sve ko baba... [neampojma] [zvizdi]
Jes deo toga bio i po BGu, al opet...
Gara¾a, cimer (doktor), rastavljaj...  pro¹le godine menjali sveæice, bile dve razlièite, a  vakuumetri nisu mogli uop¹te da se spoje, ¹to nam tad nije sevnula lampitca da ne¹to ne valja - znam - ali neæu da prièam... (hteo sam da se vozam [doh]).  Karbovi na sto, rastavljaj. Nailazimo na blagu katastrofu, ali dalo se za oèekivati s obzirom ko je radio karbove..
Naruèio delove, karburator repair kit, stigli pre koji dan, sad za vikend SV sklopljen i provozan. Udareno gorivo do èepa, èekamo rezultate.
Za sad su u planu jo¹:
1. zamena svih le¾ajeva toèkova (pouèen iskustvom Dragana Pavliæeviæa  [cheers])
2. zamena sajle kvaèila (zeza odavno al radi, premalo para da bi bdio nad njom)

Planirana ruta:
Ja kreæem 10. maja iz Sremske Kamenice.
Ruma, Mitrovica, Pavloviæa Most, Bjeljina, Brèko, Modrièa, Derventa, Prnjavor, Banjaluka.
Google ka¾e 323km.

11. maja M.Z. i ja idemo na Split, potom Jadranska magistrala do Rijeke, odatle na Umag. ©to tako - eto, da nam dupe vidi Jadranske magistrale.
700+ km. Za sad je plan samo da vozimo, ako crknemo - stanemo negde da tra¾imo spavanje, ako ne, pegla do Umaga. Nemamo plan. A nemamo plan ni za povratak. Osim da Zmaj mora u ponedeljak 16. maja da je na poslu :D

Odo na poso... nastavak sledi.  [cheers]

Napomena:
zamolio bih da se u ovoj temi izostave nacionalstièki, ¹ovinistièki i govori kako smo usta¹oljubi i ostalo. Ovo je forum bajkera, ljudi koji vole putovanja i dru¾enje, ¹irokih pogleda, koji odbijaju da odrastu i za koje je svet igrali¹te, koji beg od posla i obaveza i terapiju nalaze na motoru.
Neka na tome ostane.
Svi ostali konstruktivni i podjebaèki komentari uobièajni za MM su dobrodo¹li.  [cheers]

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lone Wolf

Не може рај на земљи.

clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Kostić

hteo si da ka¾e¹, da idete u kurac na odmor?

Darko

Citat: Ho¹tapler poslato 26 April, 2016, 08:44

1. zamena svih le¾ajeva toèkova (pouèen iskustvom Dragana Pavliæeviæa  [cheers])



?!?  wtf ?

doktor

Voznja za Umag i nazad je vrhunska, ali koridorom (preko Brckog) do Banja Luke je najdosadnije...guzva, kolone, a ni predeli nisu neki...ako imate mogucnosti, spustite se malo juznije i uzivacete. Posle gde god da krenete ne mozete da pogresite.   [thumb_up]
Bikers work is never done!

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

bobangsxr

Citat: Darko poslato 26 April, 2016, 09:49
Citat: Ho¹tapler poslato 26 April, 2016, 08:44

1. zamena svih le¾ajeva toèkova (pouèen iskustvom Dragana Pavliæeviæa  [cheers])



?!?  wtf ?


Ne pratis forum  :P.... bio mu skoro blokirao prednji tocak... crko lager  :D

balcan girl

UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Darko

Citat: bobangsxr poslato 26 April, 2016, 15:40
Citat: Darko poslato 26 April, 2016, 09:49
Citat: Ho¹tapler poslato 26 April, 2016, 08:44

1. zamena svih le¾ajeva toèkova (pouèen iskustvom Dragana Pavliæeviæa  [cheers])



?!?  wtf ?


Ne pratis forum  :P.... bio mu skoro blokirao prednji tocak... crko lager  :D

Ides u Q ... Nisam citao ...

Hohštapler

Citat: doktor poslato 26 April, 2016, 12:34
Voznja za Umag i nazad je vrhunska, ali koridorom (preko Brckog) do Banja Luke je najdosadnije...guzva, kolone, a ni predeli nisu neki...ako imate mogucnosti, spustite se malo juznije i uzivacete. Posle gde god da krenete ne mozete da pogresite.   [thumb_up]

Doco, ja svakako iz Novog Sada do Banjaluke idem sam, ako ima¹ neki put da je bolji za vo¾nju od koridora - ja sam za. Samo vodi raèuna da ja teram SVa a ne super teneru! :D
Tj. asfalt je moja teritorija, vama tenera¹ima kad naiðe makadam vi se samo nasmejete - a ja plaèem! :D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

BOKYBOY

Srecan put i lepu voznjicu Vam zelim...
ja cu u drugoj polovini Jula za CG,
imam kucu u Dobrim vodama pa mozemo da napravimo neku ekipicu i da se provozamo do dole na neki produzeni vikend ili na duze...
ali bice tema jos o tome...da ne trolujem ovu tvoju... [cheers]

makinjo

Citat: Ho¹tapler poslato 26 April, 2016, 18:23
Citat: doktor poslato 26 April, 2016, 12:34
Voznja za Umag i nazad je vrhunska, ali koridorom (preko Brckog) do Banja Luke je najdosadnije...guzva, kolone, a ni predeli nisu neki...ako imate mogucnosti, spustite se malo juznije i uzivacete. Posle gde god da krenete ne mozete da pogresite.   [thumb_up]

Doco, ja svakako iz Novog Sada do Banjaluke idem sam, ako ima¹ neki put da je bolji za vo¾nju od koridora - ja sam za. Samo vodi raèuna da ja teram SVa a ne super teneru! :D
Tj. asfalt je moja teritorija, vama tenera¹ima kad naiðe makadam vi se samo nasmejete - a ja plaèem! :D
Jos nije sigurno jel ides sam  ;)

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mali_zmaj

Evo i mene,sad ce i Debeli Dragon,da troluje...

Zimus se ja onako usput raspitam i nadjem jeftine gume za kawu u orginalnim dimenzijama u Splitu,i racunam kad povratim PDV rvatski,ispast ce djabe...,a vec sam znao da cu za Umag. I tu mi padne zao plan na um!! Predlozim zeni jedan produzeni vikend u Splitu,inace Debelom Zmaju omiljeni grad,i posto je van sezone,cjene blago receno djaba,nadjosmo studio apartman na prepisat od Dioklecijanove palace.. U dolasku kupim gume,smjestismo se.....

I eto ja sad moram po pare u Split...,a i moto skup u Umagu,pa poslije Pulskog,jedan od najvecih... u kampu Stela Maris....,znaci u Umag preko Splita..
Ja znaci stavio gume,malo cu da ocistim karbove,ulje,filtere,i to je moje spremanje motora...
jin-jang

balcan girl

UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

DebeliZmaj

malog zmaja kapiram... rodna gurda itd...
al opet vi obojca uzmite zivotno osiguranje
i putno .. evo ako vam glupo stavite da
sam ja benefaktor ... pa ako Vam se neshto
desi makar da meni kapne neki dinar ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mali_zmaj

Ah da mozes i preko Vukovara i Broda,pa Derventa,Srbac i Laktasi,pa Banja Luka,koridor zna biti opterecen i naporan..,mozda meni ja ga napamet znam.. Tuda sam ja dosao do tebe zadnji put,a vracao se preko koridora!!
jin-jang

mali_zmaj

Inace da se zahvalim Andreju,nikad me nije vidjeo,samo preko MM smo bili u kontaktu,ponudio mi smjestaj prosle godine,kad mi je trebalo,primio me,nije mi dao ni pivu da platim,o klopi  da ne govorim,upoznao me sa drugarima,Slaninicom,koji je inace cool lik,izljudovali,svaka cast!!!! Eto ovo nam je zasad prvo putovanje,nadam se ni i zadnje...

MM spaja i razdvaja..,da je srece zdravlja i para,pa da obidjemo sto vise.. U Pulu ja idem svake godine,pa tako da i to ima u planu...
jin-jang

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell