Glavni meni

04 MotoGP - Circuito de Jerez - Spain

Započeo Hohštapler, 22 April, 2016, 09:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mik

Nego taj Michelin vec postaje stvarno nepristojna rec!

VR 46

Citat: Darko poslato 24 April, 2016, 23:06
Citat: VR 46 poslato 24 April, 2016, 17:20
Pisaj po bracnom paru u sred Spanije  [zvizdi]

Hahahah , podseti me da te prebijem sutra kad dodjes kod mene...

Neka se malo izvesele i ovi sto nisu znali za gp do juce, a kamo li koji kanal prenosi trku... Danas strasni navijaci ... Hahahahahah


Hahahaha...sutra ocekujem neko pivo i ponecu ti nalepnice Michelin da ti se nadju  [rofl]
Twist of wrist!

Darko

Hahahahaha... Moze moze... Ladi frizider , jebe kevu ;)

Hohštapler

Ne navijam ni za jednog vozaèa specijalno, navijam za dobru trku (ok, mo¾da sam malo pristrasan prema Vinjalesu ali samo zato ¹to sam oduvek imao trip da navijam za one koji "ne bi trebalo" da pobede, junake radnièke klase)..
Iz mojih oèiju - deda je u subotu odradio simulaciju trke i 4 kruga na gumama za trku - ostali su se ukakili! Odmah sam znao da æe im jebati lebac ra¾ani.. Izdominirao, dr¾ao stvar pod kontrolom, kad je Lorenco krenuo da stiska stiskao je do prvog prolaska pored table, dok Rosi nije video da da mali¹a pojaèava tempo, nakon toga i deda zavukao ruku u d¾ep i izvadio rezervu koju je dr¾ao...

O JL sam promenio mi¹ljenje kao vozaèu, zaista je talenat i ume za sve novce, ali kao sportista i karakter konstantno razoèarava...
"Sjebala me guma inaèe bi pobedio sa puno sekundi razlike" - e sine, èekaj malo, ne mo¹ tako, ali nisi, sad budi mu¹ko pa priznaj! Rosija nikad niste èuli da krivi bilo koga drugog, motor, gumu, tehniku, ni¹ta, on ka¾e NISAM mogao, to je najbolje ¹to sam mogao, i to je to...

"Teorija zavere u Jamahi": Eto mu sad kurac kad je potpisao za dukati, nek vidi sad kad æemo da mu damo motor da mo¾e da pobedi, govno jedno, sve smo mu dali, tako da nam vraæa... sad jo¹ da bude ¹ampion pa da vozi za ¾abare? E pa ne¹ ga majci...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

zvezdarac


Hohštapler

...kao i uvek, posle par dana odgledam opet trku sa BT SKY (obo¾avam njihove voditelje),
i reko¹e jednu zanimljivu stvar, a u odbranu JL prièe:
2015 - Fastest Lap Jorge Lorenco on lap 2 -    1:38.735  - Total time 44'57.246
2016 - Fastest Lap Valentino Rossi on lap 3 - 1:40.090   - Total time 45'28.834

Michelin...

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ЯЭВОЛУТИОН

ne zaboravi da je ovo prva godina na michelinu....a ono je bila poslednja na starim gumama......ne zaboravi da se ove godine vozi Magnetti marelli ECU na svim motorima.....ima tu mnogo faktora....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Mik

Citat: Ho¹tapler poslato 27 April, 2016, 16:31
...kao i uvek, posle par dana odgledam opet trku sa BT SKY (obo¾avam njihove voditelje),

Probaj k'o ja, uvek vise volim "voditeljke" domace vremenske prognoze, kviza itd. :) (A mrzim i ovakvo vreme i prokleti kviz. [facepalm])

Citat: Ho¹tapler poslato 27 April, 2016, 16:31
2015 - Fastest Lap Jorge Lorenco on lap 2 -    1:38.735  - Total time 44'57.246
2016 - Fastest Lap Valentino Rossi on lap 3 - 1:40.090   - Total time 45'28.834
Michelin...

Taman tako, Michelin je najmanje 1 sekundu sporiji. Nije ni to toliko tragicno koliko upadljivo ne dozvoljava neku atraktivnu voznju - svi kao da voze po (sopstvenim) jajima. Pobedice ko ne padne.  [neampojma]


Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 27 April, 2016, 20:52
ne zaboravi da je ovo prva godina na michelinu....a ono je bila poslednja na starim gumama......ne zaboravi da se ove godine vozi Magnetti marelli ECU na svim motorima.....ima tu mnogo faktora....


Da se ja pitam, ovo ne da bi bila prva godina na Michelinu, nego bi ga zabranio, sasekao im i tu jednu godinu ucesca, i poslao timove u prodavnice da kupe sta 'oce!  :)
Ovde sam kazao da je Michelin postao nepristojna rec. A koliko sam nepristojnih reci iskazao od kad je domaci Tigar postao Michelin  [djavo], to ni nebo ne moze da zapamti.

Pa dalje, u okviru jednog istog ocekivanog dogadjaja od strane onih koji reziraju taj sampionat, treba imati u vidu dve stvari :
- da deda donosi ogromne pare na stazu, i
- da je Lorenco vec unapred dobro podmazan od Audija (ili, kome bas stalo, od Dukatija.)

(Mislim da je Rossi kompletniji vozac od Lorenza, bolji sveukupno. Ali brzi nije.  [neampojma])

I, kao sto kazes, ima tu jos mnogo faktora.

(Ostaje da uzivamo u ponudjenom, caskamo o rezultatima, i opet uzivamo. Bice zagonetki, i to onih koje nisu do vozaca ili motora, bice svasta. (A mislim da su "kljucevi" toga predati Michelinu. (Ja im ga licno steram prababi, babi, majci, kevi, sestri, zenskoj deci, itd. (Ono, figurativno, jer 'de sam ja u stanju da sve to postignem.  [neampojma] ))))

Gavrolini

Docice i taj michelin na svoje, velika je to kompanija da bi se tako kockala jer na prvom mestu gp je za njih marketing. Moraju napredovati i sigurno hoce jer u protivnom tamo neki pera iz  pickinaca sto vozi na navaku nece hteti da kupi michelin i ako on nema veze sa onim u gp.  A lorenco ce tad vec imati neki nov izgovor, te kriv fuzaster na dukatiju,te ovo,te ono.

Mik

Citat: Gavrolini poslato 29 April, 2016, 01:03
Docice i taj michelin na svoje, velika je to kompanija da bi se tako kockala jer na prvom mestu gp je za njih marketing. Moraju napredovati i sigurno hoce jer u protivnom tamo neki pera iz  pickinaca sto vozi na navaku nece hteti da kupi michelin i ako on nema veze sa onim u gp.  A lorenco ce tad vec imati neki nov izgovor, te kriv fuzaster na dukatiju,te ovo,te ono.

Ja sam "pera iz pickinaca", ne vozim na navaku, imam Yugo koji se kotrlja na Michelin-u pod imenom Tigar i to nije ni za kurac. Ne znam na sta ce Lorenco da se zali, on ima gde da se zali, moze mu se.
Gde ja da nadjem svez srpski Tigar TG 622? Ali to nema zahvaljujuci Michelinu, pa jos uskratise i razuman GP. )  [neampojma]

Gavrolini

Pera iz pickinaca je imaginarni lik koji povremeno vozi na stazi  ili na ulici, koji veruje da ako  je lorenco pobedio na yamahi  onda on treba da vozi R1 jer je to isto, otprilike je tako i sa gumama. Michelin sto se tice motora po meni za nas smrtnike ima sasvim dobre gume ali ne misle svi tako. Jer ako ne valja michelin u gp onda je sigurno i njegov 2ct sranje.

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Mik

Citat: Gavrolini poslato 29 April, 2016, 03:11
Pera iz pickinaca je imaginarni lik koji povremeno vozi na stazi  ili na ulici, koji veruje da ako  je lorenco pobedio na yamahi  onda on treba da vozi R1 jer je to isto, otprilike je tako i sa gumama. Michelin sto se tice motora po meni za nas smrtnike ima sasvim dobre gume ali ne misle svi tako. Jer ako ne valja michelin u gp onda je sigurno i njegov 2ct sranje.

Ovde 'de ponikosmo, samo je "pera iz pickinaca" postojan i stabilan. I to potraje duze, i duze, i nikad kraja! Ziveo nam pera iz pickinaca, koliko lud, toliko je nas! [neampojma] :)

(Ne mislim da je Michelin los za nasa "stradanja", ali od sampionata bas napravise lakrdiju. Eto, tako mi se cini.  [neampojma]. Uvazavam tu firmu, skoro da sam jednom bio vec na asfaltu, izvukla me ta prednja! Pokupila me sa asfalta!!!!!  [thumb_up] Zasto ta prednja ne radi u GP? Sa razlogom [neampojma] ili ... eto?)

freepartyman

Citat: Gavrolini poslato 29 April, 2016, 03:11
Pera iz pickinaca je imaginarni lik koji povremeno vozi na stazi  ili na ulici, koji veruje da ako  je lorenco pobedio na yamahi  onda on treba da vozi R1 jer je to isto, otprilike je tako i sa gumama. Michelin sto se tice motora po meni za nas smrtnike ima sasvim dobre gume ali ne misle svi tako. Jer ako ne valja michelin u gp onda je sigurno i njegov 2ct sranje.
Moj drugar stavio HJC u oglas cim je video da Lorencu magli vizir..Ja mu reko nije to do kacige to je do govnjivosti vlasnika,ali on ni da cuje.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Gavrolini

Pa upravo to je poenta. Njihovi motori vrede po milion, kacige verovatno vise nego nasi motori. Gume se za svaku stazu posebno prave. To nije nas svet. E sad da je michelin usrao u startu, o da itekako jeste ali se bas "zbog pere iz pickinaca" moraju sastaviti u michelinu jer ce im opasti prodaja dobrih ulicnih guma.

TEEfqd

#55
Citat: Gavrolini poslato 30 April, 2016, 09:07
Pa upravo to je poenta. Njihovi motori vrede po milion, kacige verovatno vise nego nasi motori. Gume se za svaku stazu posebno prave. To nije nas svet. E sad da je michelin usrao u startu, o da itekako jeste ali se bas "zbog pere iz pickinaca" moraju sastaviti u michelinu jer ce im opasti prodaja dobrih ulicnih guma.


Sto se tice motora potpuno se slazem sa tobom, to su sve razvojne trkacke tehnologije koje veze nemaju sa ulicom i ako jedan proizvodjac guma za sekundu po krugu sporiji od drugog gde je tu progres sa tehnoloskog aspekta? Nema ga.
Ok motogp se gleda zbog samih vozaca ali se sam napredak tehnologije nikako ne sme staviti sa strane i naravno da se slazem da je ovo sa Michelinom jebeni cirkus.
Ovo za kacige sto si napisao verujem da je mit zapravo. Arai rx7 carbon recimo kosta 3.5k dolara i arai pravi rucno 300 komada godisnje.
Sumnjam da motogp vozaci imaju na glavi nesto kvalitetnije od ovoga

http://www.fc-moto.de/WebRoot/FCMotoDB/Shops/10207048/4B1C/3604/1086/1E08/AE06/3E70/5055/E470/Arai-RX-7-RC.jpg



ps: vozim na michelin 2ct gumama i prezadovoljan sam :D

Gavrolini

Kao sto rekoh nose skuplju kacigu nego moj motor :)

Hohštapler

..sta da ti prièam. .. jedva 2 SVa kupi¹ za te pare... ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

eclipse4

2ct sto se mene tice mama jedino sto oce maaaaalo da prokliza na velikim vrucinama na onoj beloj farbi za pesacke prelaze,ali pretpostavljam da ni ostale gume nisu bolje,to sam primetio kad sam kocio zadnjom vise puta cisto da proverim razliku izmedju asfalta i farbe....ima sigurno i tata ali ga jos nisam kupio  ;D

razmisljam da probam malo continental?


TEEfqd

Citat: eclipse4 poslato 30 April, 2016, 13:11
2ct sto se mene tice mama jedino sto oce maaaaalo da prokliza na velikim vrucinama na onoj beloj farbi za pesacke prelaze,ali pretpostavljam da ni ostale gume nisu bolje,to sam primetio kad sam kocio zadnjom vise puta cisto da proverim razliku izmedju asfalta i farbe....ima sigurno i tata ali ga jos nisam kupio  ;D

razmisljam da probam malo continental?



ako ga bmw montira na s1000rr ne moze da bude los conti