Glavni meni

tecnost za ciscenje lanca

Započeo eclipse4, 30 Mart, 2016, 17:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

penzos

Aman pa objasnite ljudski. Ta naprava dozira ulje u odreðenoj kolièini i nekom vremenskom intervalu. Tako da dobro pode¹en taman podmazuje lanac i èisti ga ali ne brlja. Odlièna stvar za one koji stalno voze, na du¾im relacijama, po svakakvom vremenu,.... Ima i par tema kako su ljudi sami pravili. Dosta je povoljnije koga ne mrzi da se zeza jedno par sati.
http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,9062.0.html
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

eclipse4

Ma kapiram kako funkcionise ali mi nikako nije jasno sta se desava sa tim uljem na (jer ipak to je ulje nije vezivno) na 150-200-299kmh

doktor

Toliko ga malo ima da se ne desava nista posebno. Kap zavrsi na lancaniku, sa njega klizi na lanac usled centrifugalne sile, razlije se po lancu i za prskanje sta preostane, a to je mnogo malo.
Bikers work is never done!

eclipse4

Eeeeeonda je ova tecnost za one koji ne koriste skota heheh....
Ako nadjem kupicu jos 10ak komada i ja sam miran.

UFF

skot prska po felni vise od spreja ali se i lakse skine od spreja

eclipse4

Al meni ne prska sprej po felni....jos snisam video...

Glava Dole

Ali moras da se drkas sa lancem svaki cas a ovde napunis bocicu i miran si par hiljada najmanje, i posle samo dopunis i teraj dalje... kod spreja stalno dizanje na stednder pa ciscenje pa prskanje, pa ne mozes da vozis neko vreme dok se ne stegne itd...

Plus i ovo je za lanac bolje jer je stalno natopljen uljem, konstantno... em je ulje redje pa prodire svuda u spojeve em ovo stalno dozira po malo a ti sa sprejom recimo podmazes, i on je lupam 300km lepo podmazan a onda onih 200 do sledeceg mazanja mnogo manje npr...

srbac

Koliko ja znam lanci sa O ili X,Z ringom se ne mogu namazati sa sprejem unutra, nego samo spolja. Gumice ne propustaju. Sto se tice masne felne to uvelikom zavisi od brzine. Ako vozis do 120 onda OK ali ako teras 200 itd onda ne gine masna felna, sediste. ledja itd  [rofl] [rofl] [rofl] ;D


Glava Dole

To je tacno ali dok je lanac nov dotrajalom sa bilo kakvim ringovima mislim da sigurno pomaze i znatno produzava vek... a i logika, uzmi jednu maticu i jedan sraf, po mogucstvu zardjao i probaj da ga zavijes prvo na suvo pa onda kad kanes malo ulja na njega i videces razliku... isto tako i lanac lepse klizi preko lancanika :D

srbac

Pa da maze se samo onaj deo koji ima trenje...

Glava Dole

Pa i sam lanac ima trenje u svakom slucaju, jedino je pitanje u kakvom je stanju tj da li u njega uopste prodire ulje i to mu pomaze ili mu ne znaci nista ako je relativno nov

ada

A motor ima lanac??? I jos se odr¾ava? E ¹ta sve neæu èuti.

Glava Dole

Ne bre vidis valjda da pricamo o motornim testerama

Lazza

Sta sve nece da se sete...
I may be dumb, but I'm not stupid.

Andreja

To u moje vreme nije bilo... Nego dva Jablan Komandosa veeeliku testeru u ruke i udri Mileee!
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

SSZGO

na 50 hiljada se menja lanac a u srbiji nijedan motor nije toliko presao pa koga boli q za podmazivanje i ciscenje i koliko ce da traje...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Glava Dole

Eh a tek ja kad se setim kad sam bio mlad... pa ides u skolu- sneg i uzbrdica, vracas se- opet isto, usput naseces drva obicnom rucnom testerom i vuces balvane na ledjima da ti ne bude ladno kad stignes kuci... imo sam sve petice a ucio pod fenjerom, e to su bila vremena, a ne ova danasnja deca, to sve razmazeno ;D

TEEfqd

Citat: Milos96 poslato 07 April, 2016, 00:35
Eh a tek ja kad se setim kad sam bio mlad... pa ides u skolu- sneg i uzbrdica, vracas se- opet isto, usput naseces drva obicnom rucnom testerom i vuces balvane na ledjima da ti ne bude ladno kad stignes kuci... imo sam sve petice a ucio pod fenjerom, e to su bila vremena, a ne ova danasnja deca, to sve razmazeno ;D

jel naseces drva pre tretmana u salonu za depilaciju ili posle?

Glava Dole

Uhvatio si se za to ko baba za kurac u erekciji jbte

UFF

vis da ga lozis hoce da te naguzi  [rofl] gotov si bolje da se ne opires, manje ce da boli  ;D