Glavni meni

tecnost za ciscenje lanca

Započeo eclipse4, 30 Mart, 2016, 17:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

neznam stvarno gde sliku da postavim pa ajd da otvorim temu,jer ova tecnost zajsta zasluzuje da se nadje na svakoj polici u garazi.....
isprobao sam sprejeve i sprejeve i brendirane i nebrendirane pa cak i lazicev petrolej.....ali ova tecnost je majka svih majki za ciscenje lanca....jos kad bi ste znali sa kojom malom kolicinom ove tecnosti obrisete lanac odusevili bi ste se.
vraca mu fabricki sjaj....kupio sam u luisu i nikad koristio nisam jer sam smatrao da je verovatno neko jeftino sranje....medjutim....sad bih se pokrio usima...ko je koristio verovatno zna i sam kako ovo radi :) :) :)

kad budem istrosio kupujem opet isto.



banevuk

Probao i ja sve i sva¹ta ali "Laziæev petrolej" se ipak pokazao savr¹eno efikasan za redovno periodièno odr¾avanje 500 -1000 km. plus sad ba¹ pogledao katalog gde ga nema u ponudi ¹to znaèi pravi lager, zovi nekog da ti donese,po¹tarina,cena itd itd ovako do prve farbare i æao.

eclipse4

bem ga,ja probao petrolej i opet lanac ostane prljav.....probao i original cetku za lanac i sa zubnom cetkicom...i kad ga prebrises on opet prljav....ovim jednom predjen i cao

Hohštapler

SVe je to ok, al po¹to je to èudo?
120ml...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

lord_oblivion

Ja koristim petrolej (donese mi prijatelj povremeno iz firme) a poslednji put sam prao WD-om. Kad kupam motor, radim to Akselom (Sgrasso), o istom tro¹ku operem i lanac.
Bilo na sada¹njem motoru bez ringova ili na predhodnima sa ringovima.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Dukags

Deci i dvaes VS litra kerozina ili petroleja, a cena, a vreme za koje mo¾e da se opere i osu¹i lanac, naèin èi¹æenja lanca isti ili?
Naveo si da oèisti detalajnije.
Meni sprej super jer pod pritiskom za èas izduva prljav¹tinu iz svih æo¹kova i brzo su¹i, ne prljam se mnogo ali ga ima znatno manje i vi¹etruko skuplji od petroleja ili kerozina pa mi opet petrolej optimalan po sistemu sipaj ne ¾ali.

banevuk

Citat: eclipse4 poslato 30 Mart, 2016, 20:50
bem ga,ja probao petrolej i opet lanac ostane prljav.....probao i original cetku za lanac i sa zubnom cetkicom...i kad ga prebrises on opet prljav....ovim jednom predjen i cao



''bem li ga meni je ovo dovoljno   [neampojma] [neampojma] [neampojma] [cheers] [cheers] [cheers]

eclipse4

Citat: Dukags poslato 30 Mart, 2016, 21:37
Deci i dvaes VS litra kerozina ili petroleja, a cena, a vreme za koje mo¾e da se opere i osu¹i lanac, naèin èi¹æenja lanca isti ili?
Naveo si da oèisti detalajnije.
Meni sprej super jer pod pritiskom za èas izduva prljav¹tinu iz svih æo¹kova i brzo su¹i, ne prljam se mnogo ali ga ima znatno manje i vi¹etruko skuplji od petroleja ili kerozina pa mi opet petrolej optimalan po sistemu sipaj ne ¾ali.

ne secam se cene.....iskreno mislim da je bilo oko 10-12e sa sve cetkom za lanac u kompletu....tih 120ml  ce da nadzivi 10l petroleja jer niste ni svesni koliko malo kapi ide na cetkicu.
razlaze svu prljavstinu i rdju....mada je kod mene nema (ali sam probao na lanac od bicikle kod klinca).

da budem iskren ne bi zalo ni 20e za ovu malu bocicu kako cisti....

nakon ciscenja mozes samo preci krpom preko njega ako ti je samo da ti spolja bude lep,ako hoces detaljno kompresor i isperes i ko da je iz fabrike ispao.....ostavim ga da se lanac dooooobro isusi,izadjem van sela i zavrcem ga do 200 pa nazad opet 200 i onda ga kuci podmazujem (kad se oladi).....

sprejevi jeste tako kako kazes ali se prebrzo suse....meni se to ne svedjia jer cim se osusi opet  se sve steze na lanac.....a pranje pod pritisak nista vise ne pomaze....i onda skontas da si sa celim sprejem oprao 3 puta lanac.....


Citat: banevuk poslato 30 Mart, 2016, 22:19
Citat: eclipse4 poslato 30 Mart, 2016, 20:50
bem ga,ja probao petrolej i opet lanac ostane prljav.....probao i original cetku za lanac i sa zubnom cetkicom...i kad ga prebrises on opet prljav....ovim jednom predjen i cao



''bem li ga meni je ovo dovoljno   [neampojma] [neampojma] [neampojma] [cheers] [cheers] [cheers]


nisi trebao da dozvolis da zardja :) :) :)

misa-pei

Lanac treba podmazati ba¹ kad je vruæ, da bi masnoæa ¹to vi¹e prodrla u spojnice. Nama¾e se bogato, vi¹ak prebri¹e¹ suvom krpom.

Mada, podmazivanje i èi¹æenje lanca se podi¾e na nivo nuklearne fizike.

Edit, ja
Država je najveći neprijatelj naroda

eclipse4

neznam ja ga pustim malo da se oladi,ipak je taj sprej u tecnom stanju i smatram da dopire on do tamo gde treba :)

UFF

da ga operem, trljam, prskam, ispiram, drkam cetkicom za zube, pa onda da ga osusim pa vozim 200 da zagrejem, pa podmazem, pa prebrisem visak, pa cekam par sati pre voznje i sta jos? treba i da mu popusim mozda?
jebeni lanac bre, boli me qrac da se drkam toliko oko njega, pa nisam ja bokiboy :D
stavio skotojler i zaboravio na lanac

Hurricane

...isto se i meni tako smuèio, nauljivaè ide sa novim lancem odma, a u pièku materinu..

Glava Dole

Moram da svratim danas do apoteke da kupim iglu za infuziju, suv ko barut vec ihahaaj poceo i da se opusta, moracu i da ga dotegnem malo...

Andreja

Kad sam vozio XT-a, povremeno nakrljam tovatnu mast (onako, dobro, da leti na sve strane prvih 100 metara), dva puta u sezoni opereèm lanac èime stignem, Famin se dobro pokazao i æaozdravo. Nisam imao O-ringove. Na VFR-u i GPZ-u sam samo podmazivao, toliko su kratko bili kod mene da nisam ni stigao da ih isprljam.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

eclipse4

Citat: UFF poslato 31 Mart, 2016, 11:00
da ga operem, trljam, prskam, ispiram, drkam cetkicom za zube, pa onda da ga osusim pa vozim 200 da zagrejem, pa podmazem, pa prebrisem visak, pa cekam par sati pre voznje i sta jos? treba i da mu popusim mozda?
jebeni lanac bre, boli me qrac da se drkam toliko oko njega, pa nisam ja bokiboy :D
stavio skotojler i zaboravio na lanac

i municija se kupuje u radnji...ja preferiram da je sam punim po potrebi :)

ja govorim ovde o ovoj tecnosti jer sa par kapi operete ceo lanac da izgleda ko da je iz radnje izasao.....sad cu videti da posaljem brata u luis ako ima jos da kupi bar jos 5 boca,to ce biti dovoljno za naredne 10 god :)
a procedura je druga prica....jel taj skot oiler cisti lanac ili samo podmazuje? ako samo podmazuje....onda tebi i n bi trebalo da ti predstavlja problem da jednom mesecno samo naprskas lanac.....medjutim,procedura je da se lanac prvo ocisti pre mazanja.

lord_oblivion

Ako u boèicu sipa¹ ulje onda podmazuje, ako sipa¹ petrolej ili WD, onda pere  :)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

bokilic

K2 je majka mara,pere za sve pare,/perem drugima sebi retko. \mada ja retko kad perem lanac,na suzani trajao 40i kusur hiljada,mazan sprejom,kad nema spreja sae90,dal opran jednom mozda 2x.  Mogao jos malo da istera,al nov vlasnik motora resio da ga menja,mada na 10.000km obavezno menjam prednji lancanik,ipak se on 3x vise i brze okrece od zadnjeg. .
brmmmm

Slaninar

Citat: eclipse4 poslato 31 Mart, 2016, 19:48
i municija se kupuje u radnji...ja preferiram da je sam punim po potrebi :)

ja govorim ovde o ovoj tecnosti jer sa par kapi operete ceo lanac da izgleda ko da je iz radnje izasao.....sad cu videti da posaljem brata u luis ako ima jos da kupi bar jos 5 boca,to ce biti dovoljno za naredne 10 god :)
a procedura je druga prica....jel taj skot oiler cisti lanac ili samo podmazuje? ako samo podmazuje....onda tebi i n bi trebalo da ti predstavlja problem da jednom mesecno samo naprskas lanac.....medjutim,procedura je da se lanac prvo ocisti pre mazanja.

Skotojler stalno kaplje po lancu, tako da je lanac uvek podmazan. A reði je, pa otpada zajedno sa prljav¹tinom sa lanca. Video je Hoh¹tapler kako moj lanac izgleda sa istim, posle 10ak hiljada preðenih i godinu dana bez pranja lanca. K'o nov. Time produ¾uje i vek trajanja lanca barem duplo (ka¾u ljudi koji ga du¾e imaju da lanac menjaju 3-4 puta reðe). Ko¹ta oko 100 evra. Najbolja stvar koju sam kupio od "dodatne opreme", uz kofer.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

eclipse4

za ono sto neznam mogu samo da vas poslusam....ako kaplje uvek zar onda to ne prska po felni i po svemu? govorim o motorima....

Slaninar

Citat: eclipse4 poslato 01 April, 2016, 07:21
za ono sto neznam mogu samo da vas poslusam....ako kaplje uvek zar onda to ne prska po felni i po svemu? govorim o motorima....

Mo¾e¹ videti Uffov motor (ili moj ako naleti¹ do NS, ili na nekom sledeæem okupljanju). Prska. Malo, tek tek. Ali prskao mi je malo i sprej za lanac - uvek malo spadne. Lak¹e se bri¹e od lepljivog silikonskog spreja.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen