Glavni meni

Pojacavanje wifi signala u stanu

Započeo Kanarinac, 27 Mart, 2016, 21:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kanarinac

I ovo moje govno baca do kola (velika strelica), ali mu je je problem druga soba (kraca strelica). Nije neka duzina ali opet


losmi

Citat: mareskin poslato 19 Februar, 2018, 22:50
Citat: UFF poslato 18 Februar, 2018, 15:49
nebitan model uzmes sa najjacim signalom, ne strce antene iz njega a jaci od svih ovih sranja sto su pominjani u ovoj temi
pored toga mozes da proveravas koga hoces, ogranicavas koga hoces ili zabranjijes kome hoces sta god pozelis dokle god je na tvojoj mrezi (ako umes naravno)
ja trenutno imam RB951G-2HnD
https://mikrotik.com/product/RB951G-2HnD

Koliko daleko baca signal ovaj Mikrotik?
Èini mi se da je malo 2.5 db  da mi dobaci do gara¾e.
Juce sam zvao bas za ovaj mikrotik, baca 180m na otvorenom, po tome se meri valjda, posto je svaka kuca drugacija, i kroz zidove niko ne moze znati koliko daleko moze. Kazu da je teza instalacija jel je profi uredjaj. Cena 10.600din

Major

Pa ti vasi bacaju na sve strane [rofl]

Ono cudo sto sam ja postavio je dobro za kucu.
Drugar uzeo za tasta postu mu je na spratu ruter sbb-ov, dole u sobi jedan takav je stavio i  pun signal mu je skroz, a i u podrum kad ode da natoci vina moze da gleda youtube :)


mareskin

Citat: losmi poslato 20 Februar, 2018, 12:29
Citat: mareskin poslato 19 Februar, 2018, 22:50
Citat: UFF poslato 18 Februar, 2018, 15:49
nebitan model uzmes sa najjacim signalom, ne strce antene iz njega a jaci od svih ovih sranja sto su pominjani u ovoj temi
pored toga mozes da proveravas koga hoces, ogranicavas koga hoces ili zabranjijes kome hoces sta god pozelis dokle god je na tvojoj mrezi (ako umes naravno)
ja trenutno imam RB951G-2HnD
https://mikrotik.com/product/RB951G-2HnD

Koliko daleko baca signal ovaj Mikrotik?
Èini mi se da je malo 2.5 db  da mi dobaci do gara¾e.
Juce sam zvao bas za ovaj mikrotik, baca 180m na otvorenom, po tome se meri valjda, posto je svaka kuca drugacija, i kroz zidove niko ne moze znati koliko daleko moze. Kazu da je teza instalacija jel je profi uredjaj. Cena 10.600din

Na otvorenom nije problem, pitanje je jaèine i prostiranja signala u zatvorenom. Imali smo instalacije gde signal nije mogao skoro nikako da se uhvati na 3 metra razdaljine kroz betonsku ploèu u objektu.
Mikrotik jeste ozbiljan ureðaj za sve ovo ¹to se do sada pominjalo u temi, ali mi to ne predstavlja problem po¹to mi je to posao.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: Major poslato 20 Februar, 2018, 12:49
Pa ti vasi bacaju na sve strane [rofl]

Ono cudo sto sam ja postavio je dobro za kucu.
Drugar uzeo za tasta postu mu je na spratu ruter sbb-ov, dole u sobi jedan takav je stavio i  pun signal mu je skroz, a i u podrum kad ode da natoci vina moze da gleda youtube :)



Problem sa ripiterima je ¹to njihovim kori¹æenjem smanjujete "be¾ièni tansfer rate" ¹to se ne de¹ava kada se koriste kao AP sa odvojenim SSID.
Ali "obiènim" korisnicima to i onako nije bitno. Youtube i FB æe retko da trokiraju.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Kanarinac

Lomim se izmedje ovog Tende i Xaomi
Neki od ta 2 ce biti,samo da radi posao. 100 evra ne bih da dajem za ruter koji koristim u stanu. I 50e je mnogo za te varijante

mareskin

Citat: Kanarinac poslato 20 Februar, 2018, 15:20
Lomim se izmedje ovog Tende i Xaomi
Neki od ta 2 ce biti,samo da radi posao. 100 evra ne bih da dajem za ruter koji koristim u stanu. I 50e je mnogo za te varijante

Radiæe ti posao sigurno. Sa Tendom imam iskustvo i zadovoljan sam. Samo je jedna serija rutera od pre godinu dana imala problem sa pregrevanjem (koji se relativno lako re¹avao). Sve ostalo radi u skladu sa cenom.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

losmi

Ima neko da zna da instalira mikrotik ruter? Naravno ne za dzabe..

stilgar


losmi

Konacno sam se nakanio da pokusam da instaliram ruter, ali mi se svako malo diskonektuje i vraca na pocetni korak u win boxu..
ima neko resenje ili savet?

Taraba

Ne znam koji ruter imas, ali vecina mikrotik rutera novije generacije imaju i web interfejs.
Kapiram da je lakse tako.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

losmi


Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Kanarinac

Ja na kraju uzeo Netgear nighthawk x4. Pokrivam celu zgradu skoro :D

SSZGO

nova stvar na trzistu koja resava sve probleme wifia u stanu zove se mesh umrezavanje i sastoji se od bezicnih nodova koje dodajete bilo gde po stanu i koji dodatno pojacavaju signal postojece mreze (samo jedan SSID) bez ikakvih podesavanja,

instalirao sam

linksys velop sistem koji dodje sa 3 noda (oko 200e) a moze da se doda neograniceno komada ako imate veci stan, vise spratova, garazu itd...

https://www.amazon.ae/dp/B07NR9JRS5

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Joker

Odlicna stvar. Sacekati jedno dve godine, i bice toga za 50ak evra koliko hoces...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Taraba

Vecina AP-ova mogu da rade u mesh modu vec x godina, samo sto niko ne koristi AP nego WIFI rutere koji su namenjeni za kucne uslove pa i nemaju nista od opcija.
Ubiquiti Uni-FI AP to podrzava vec 8 godina (kad sam ja radio sa njim)
Ubiquiti je tada kostao 150e komad, sada je oko 100, tako da tom logikom ce biti 50 za jos jedno 8 godina :D
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Joker

Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

mareskin

Citat: SSZGO poslato 26 Decembar, 2019, 09:03
nova stvar na trzistu koja resava sve probleme wifia u stanu zove se mesh umrezavanje i sastoji se od bezicnih nodova koje dodajete bilo gde po stanu i koji dodatno pojacavaju signal postojece mreze (samo jedan SSID) bez ikakvih podesavanja,

instalirao sam

linksys velop sistem koji dodje sa 3 noda (oko 200e) a moze da se doda neograniceno komada ako imate veci stan, vise spratova, garazu itd...

https://www.amazon.ae/dp/B07NR9JRS5



Dok kod klasiènih ripitera dolazi do smanjenja ukupne brzine mre¾e tako da ih ne koristim.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu