Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

friziderdzija

kako da doðem do evidencije ¹ta se sve vodi jo¹ uvek na mene i ko registruje u moje ime?

dzimika

Ja koliko znam po novom sa ovlascenjem ne mozes da registrujes vise, bar ne sa tim starim, zato ja ne dajem ovlascenje, kad sam prodao lagunu dao sam liku medjunarodno samo jer je morao preko, kazem lepo, ugovor mozemo da uradimo pa ti prevedi kad hoces ali ovlascenje ne dam, hocu da se prevede, skoro stogla kazna za parkiranje, ja cimam lika koji je kupio i kaze prodao nekom drugaru, trebao je da zove, zvao 3 dana kasnije jer je neki njegov vozac imao udes pa da bi mogao da naplati od osiguranja trebali mu zenini podaci i lk, odma je izvadio i pare za kaznu, a registracija se blizi :)

UFF

odes tamo gde si overio ovlascenje i povuces ga (to je valjda moguce?)
ne smes da kazes da su ti ukrali imaces problem ali kazes kako jeste i u supu da uvedu zabranu na produzenje reg sa tim ovlascenjem (das im papir da si ga povukao)
kaznu platis i cekas dok ne dodje vreme za sledecu reg i onda mu objasnis koliko treba da plati za kaznu, koliko za drkanje, koliko za kupoprodajni novi i kolika je kamata
ako nece ne mora, neka ga otera na otpad i uzme 100e za njega

a krivica je tvoja, ovlascenje i ako dajes nikad ne das na neograniceno vreme i upozoris ga ako do isteka ne prenese onda ce sledece da ga kosta
i sta si mislio da ce sve da bude u redu ako stalno prodajes vozila a ne insistiras da se skinu sa tvog imena?

ЯЭВОЛУТИОН

ja sa punim poverenjem prodao coveku auto i dao mu papire....rekao mu da moze sve samo nece dobiti tablice dok ne prevede...doduse vec tri meseca ne zove....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mareskin


Meni se pre par godina javio èovek za Zastavu 101 koju je moj pokojni otac prodao jo¹ poèetkom 90ih.
Pro¹le godine me jurio èovek koji je kupio motokultivator isto negde tamo 90ih od pokojnog oca.
A pre 10-ak dana je do¹ao èovek koji je kupio traktor koji je pre 30 godina pripadao mom pokojnom stricu.

Sve te godine su ta vozila preprodavana, vo¾ena, registrovana.

I svi oèekuju da im ja "prodam" ta vozila koja nikada nisu bila moje vlasni¹tvo niti postoje u ostavinkoj raspravi da bi oni mogli da ih registruju. Kada im objasnim da pokretanje ostavniskog postupka i dodavanje bilo èega ko¹ta i novca i vremena i da postoje naslednici naslednika koji svi treba da daju svoje odobrenje da bi se tako ne¹to odradilo (ako je moguæe uop¹te) onda odustanu.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ЯЭВОЛУТИОН

ja mislim da je sasvim u redu da ako kupac hoce da plati dopunu ostavine da naslednici daju saglasnost.....to sto drzva nije normalne ne znaci da svi treba da budemo nenormalni...u nemackoj bi preveo bilo sta od toga uz dva svedoka...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mareskin

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 17 Februar, 2019, 16:28
ja mislim da je sasvim u redu da ako kupac hoce da plati dopunu ostavine da naslednici daju saglasnost.....to sto drzva nije normalne ne znaci da svi treba da budemo nenormalni...u nemackoj bi preveo bilo sta od toga uz dva svedoka...

Kupac neæe da plati ni¹ta. Ni sudske tro¹kove, ni putne tro¹kove, ni izgubljeni dan, ni takse... Svi se prave nemu¹ti i misle da æe neko sve to da pokreæe i plati umesto njih. Èak je jedan tra¾io da pokrenem ostavinsku raspravu upi¹em vozilo na mene, a onda njemu "prodam".
Meni je najlak¹e kada ne¹to kupujem da odradim svu papirologiju, prevedem na sebe i bavim se neèim drugim. A ne da èekam da li æe mi stiæi nekakve kazne i gluposti.
Samo poku¹avam da za svoj novac kupim malo mira.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

Zato ja volim da vozila prodajem prijateljima, èak i kad kasne sa plaæanjem... Prijatelja uvek mo¾e¹ da napu¹i¹ ako ti stigne kazna i da mu da¹ da plati, dobar prijatelj æe unapred da te upozori... :)

despic

Danas mi na zenu manijaka stigla kazna...al se na kraju ispostavilo da sam ipak ja. Ladno komunalci poceli da pisu kazne za parkiranje i to u 10 uvece...salju slike i sve uredno
klasican divljak

Lazic

Njih tek ignori¹em potpuno... Imam oseæaj da ih i sudovi ignori¹u po¹to mi jo¹ nikad ni¹ta nije stiglo a da ima veze sa komunalnim prekr¹ajima...

despic

el mogu da popijem prijavu, i kakvu, ako sam pretio i snimljen sam telefonom u tom cinu? :)
klasican divljak

CBRR1

Citat: despic poslato 23 Mart, 2019, 18:37
el mogu da popijem prijavu, i kakvu, ako sam pretio i snimljen sam telefonom u tom cinu? :)

Pretnja kog tipa?

Lazic


despic

Pretnje teskim telesnim povredama :) i mozda malo smrcu
klasican divljak

Lazic


megaidiot

nista ti ne mogu, provereno, osim ako nisu skoro menjali zakon

despic

Pazi, koliko ja znam, ovde se snimak nikad nije uvazavao kao dokazni materijal. Ali, uvek se nadje neki gospodin koji mi ubaci buvu.
klasican divljak

Lazic

Naðu se i gospoda da tvrde da vi¹e ni¹ta ne zastareva...

FANTOM

    Sinoc popio par piva, vise od par ... I na kraju veceri ispred kuce bukvalno narodna milicija . Mora da se duva i poduvam idemo pisao mi 1.21 . Ajde na treznjenje ma idi kao da sam kriminalac divna celija bez prozora veca od samice al ko samica , sa dve sijalice kije sijaju u godniku i vire iznad stakla a ispod metalna vrata . Skini perle sat sve ceo fazon ko u filmovima i 12 sati lezi na daskama . Sve u svemu nikom ne bi preporucio ovo iskustvo jel nije nimalo prijatno bilo . E sad ako ima neko od vas potkovanih da zna kakva ce me strasna sudbina stici .

FANTOM

    Kolko sam izguglao treba da se plati izmedju 20 000 i 40 000 din i minimum 4 meseca oduzeta B dozvola , a ako je preko 1.2 promili sto je u mom slucaju naoisano 1.21 onda je kazna 100 000 do 120 000 din i 8 meseci bez dozvole e to mi je vec teska katastrofa . E sad ima li neko neki pametan savet a da moze istim da mi pomogne . Opciju da se besim sam batalio cim sam izasao iz kazamata. Rekose mi organi reda da treva da cekam da mi stigne na kucu pa da idem u Kraljice Jelene Resnik na sporazum tj da probam da prodjem nesto jeftinije i bolje mada okreni obrni zajebano je .