Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hattrick

Ustanem, pijem jutarnju kaficu u 4 popodne, ukljucim se na forum, kad ono Lazic na ignore ?  :(  :o
Kakva je bre ovo zajebancija, opet klinac cackao komp  [rofl] [rofl] [rofl]

petar357

Citat: Laziæ poslato 23 Novembar, 2017, 15:18


Citat: petar357 poslato 23 Novembar, 2017, 08:50
Da, u pravu si, ja sam pogresio oko datuma.

Tacno je da svaka neujednacenost prestaje posle dve godine, ako nije doneta pravosnazna presuda.

Neujednacenost se ogleda u tome sto je tvoj sudija doneo takvo resenje, a drugi ce poziv staviti na tablu suda sto se smatra urucenim, pa ce na sledecem rocistu doneti presudu u odsustvu jer raspolaze relevantnim dokazima (fotografija sa radara, kamere i sl.). U tom smislu sam mislio na neujednacenost u postupanju prekrsajnih sudija.

I ovaj prvi æe okaèiti na tablu suda i doneti presudu, al' zastarevanje teèe pa teèe... Mogu da tumaèe razlièito, ali na kraju ishod je isti ako te ne upecaju... Njihovo je da smi¹ljaju ¹ta god mogu ne bi li oteli raji jo¹ para, na¹e je da izbegavamo... :)

Da, s tim sto u slucaju presude u odsustvu, od dana pravosnaznosti te presude pocinje da tece novi rok od godinu dana za zastaru njenog izvrsenja.

Za novcanu kaznu i nekako, jos ne salju predmet privatnim izvrsiteljima kao javna preduzeca pa ti legnu na platu ( iznos plus troskovi izvrsitelja), ali mogu da upisu oduzimanje dozvole a da i ne znas (obavestenje, pa onda na tablu i kao primio si k znanju...)

Zato je znatno lagodnije kada zastari bez presude u odsustvu.


Lazic

Mogu da ti odbijaju od plate ako im ka¾e¹ gde radi¹, bar je ranije to bilo, ne znam da li sad mogu zakonski da doðu do podataka o poslodavcu, do sada mi se nije de¹avalo. I zabrane zastarevaju ako ne mogu da ti uruèe. Ali najva¾nije je da im je posle presude rok godinu i za kazne i zatvor i zabrane, a sporost sudstva plus mala gimnastika oko primanja poziva i taman... :D Danas mi jo¹ jedan poziv, pre dve nedelje jo¹ jedan, nije da se ne trude da me upecaju... :D

bigbad86

Brt trebao si Mladica da savetujes, mozda bi se izvuko :D

Lazic

Nisam se bavio kriminalom, pa ni kriviènim pravom... Zato sam prekr¹aja napravio milione...

Zeljkamp

Citat: UFF poslato 23 Novembar, 2017, 08:23

za presretaca koji me snimio na auto putu a vozio sam duplo od dozvoljenog  [dancing]
Kol'ko je proslo od prekrsaja ?
TwinZ Auto & Moto

UFF

nemam pojma nisam ni gledao, imam jos jednog presretaca da zastari i neko prekoracenje sa radarom u gradu
pored toga pojas, svetla, telefon itd pa me ni ne interesuje iskreno
cak mislim da su oba presretaca zastareli samo me nisu za oba obavestili

Lazic

U imam i ja jedan pojas iz 2016-te... Zaboravio... :D

friziderdzija

bio danas kod sudije za moj sluèaj....10 000 za mene i 5000 za vozaèa....tako su mi rekli da æe biti...ako ne sla¾u.

Lazic

To je lak¹e platiti nego se kriti bar dve godine...

UFF

Citat: Zeljkamp poslato 24 Novembar, 2017, 03:00
Citat: UFF poslato 23 Novembar, 2017, 08:23

za presretaca koji me snimio na auto putu a vozio sam duplo od dozvoljenog  [dancing]
Kol'ko je proslo od prekrsaja ?


evo zeljkamp stigla mi upravo nova koverta pa skenirano sve sa datumima bez cenzure FYI  ;D

[policaja] [srednjiprst] [policaja] [srednjiprst] [policaja] [srednjiprst] [djavo]



http://s33.postimg.org/ei9o9v02n/001.jpg

mrle


UFF

iskreno ne secam se ni za sta smo pisali zalbu ali odgovor na nju dobio nisam

ovo je kad je komsiji iznad mene dok sam ziveo u stanu smetao motor pa mi zvao komunalce gradjevicnku ispekciju i ko zna koga sve po vise puta, na kraju mi ostavili kaznu a ja motor i dalje nisam pomerio

kad budem u prolazu idem da mu ubacim ovo u sanduce  ;D

FANTOM

  Ha ha i da namontiras kameru da mu snimis facu kad bude krenuo da sutira u zid i da guzva papir ...  [veryangry] [rofl] [rofl]

Lazic

Mrzim baksuze... pogotovo ¹to znam gde je Uff dr¾ao motor... Ne da nije smetao nikome, nego ni teoretski...

dzimika

Kako mislis nije smetao? Smetao je budali u glavi a to je dovoljno idiotima

Lazic


Hattrick

"Pouka o pravnom leku"...  level PRO... napravis se lud i ulozis zalbu na odluku o zastarelosti...i opet 2 godine ne mogu da te nadju.  [rofl]

Glava Dole

Ahahahaha svaka cast na opazanju... zastarilo a pravni lek je da im se zali [rofl] [rofl] [rofl] [facepalm]

UFF

Citat: Laziæ poslato 02 Decembar, 2017, 16:41
Mrzim baksuze... pogotovo ¹to znam gde je Uff dr¾ao motor... Ne da nije smetao nikome, nego ni teoretski...

pederu smetalo i drvo pored zgrade pod kojim sam drzao motor, izgleda da je cimao ko zna koga koliko dugo i sad vidim nema ga posekli i drvo  [ludak]