Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

revolucijo .... app .... ako prodje prodje ....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mi¹ko_kolo

Citat: UFF poslato 05 Decembar, 2016, 22:16
zato ja ne idem da radim
tj ako nemas posao onda i ne ides na njega pa onda i ne dobijes kaznu :D
Pod "radi" nisam mislio da je i¹ao na posao veæ da je uradio dogovor o polovljenju kazne.

Zeljkamp

Citat: hurricane poslato 05 Decembar, 2016, 15:55
ja neki dan pravio nagodbu, prepolovili mi minimalnu, pisao ovde u ovoj temi..

kod sudije ka¾e¹ da to hoæe¹, i ona æe te uputiti u koji sup da ide¹..

ja sam i¹ao u Rakovicu u neki sup za koji nisam znao ni da postoji..

uglavnom ta je procedura, osim ako naravno ne postoji neka moguænost da ode¹ direktno u neki sup po nekoj nadle¾nosti,

ali nisam siguran da li mo¾e bez aminovanja sudije kod kojeg je veæ tvoj predmet rasporeðen...
Hvala. Uradicu kao i ti, pa cemo videti kako cu da prodjem.
TwinZ Auto & Moto

Lazic

Ja æu da te se odreknem javno bre... :o

Ima¹ jo¹ godinu dana da vrda¹, a predaje¹ se na prvu plavu kovertu... :o [facepalm]

Po¹to si veæ primio poziv, ¹alji sudu molbu da odlo¾e zbog puta ili jo¹ bolje operacije na bar 6 meseci. Onda æe¹ da ne primi¹ par poziva i to je zastareva... Jebote!!! :D

Mo¾da æe te malo pojuriti pred kraj, ali ko ih jebe... :D

slave74



Po¹to si veæ primio poziv, ¹alji sudu molbu da odlo¾e zbog puta ili jo¹ bolje operacije na bar 6 meseci. Onda æe¹ da ne primi¹ par poziva i to je zastareva... Jebote!!! :D



Zar se postupak ne obnavlja svakom zapocetom radnjom, pa i slanjem poziva?

Lazic

Komunikacijom sa sudom da, ali po¹to je primio poziv a nije dao izjavu, imaju samo godinu dana da donesu presudu, ako to uspe odlaganjem i vrdanjem, gotovo... :D

Ako ne primi¹ nijedan poziv i ne uspeju da te privedu, èak i ako te osude u odsustvu, posle dve godine zastareva.

Zeljkamp

Veruj mi da je trenutno lakse da platim kaznu od 50-60e, ako je prepolove, nego da se sklanjam i da bezim od murije narednih godinu ili dve.

! No longer available

TwinZ Auto & Moto

Lazic

I to je taèno... ;D Ne dam im bre dinar ako ne moram...

Zeljkamp

Da sam neki kurac, a nisam, doneo bih zakon da se sve kazne od saobracajnih prekrsaja uplacuju u dobrotvorne svrhe. Jedino tako mi ne bi bilo zao da ih platim.
TwinZ Auto & Moto

Lazic

Onda mi ne bi bilo ¾ao ni prekr¹aja...

Zeljkamp

TwinZ Auto & Moto

UFF

trazili me  [policaja]

prvo telefonom a onda na vrata

nisu me nasli  ;D

Lazic


bucko

Citat: UFF poslato 08 Decembar, 2016, 00:19
trazili me  [policaja]

prvo telefonom a onda na vrata

nisu me nasli  ;D

Objasni im da si satkan od virtuelne realnosti,pola èovek,pola magla. 8)

DebeliZmaj

Citat: UFF poslato 08 Decembar, 2016, 00:19
trazili me  [policaja]
prvo telefonom a onda na vrata
nisu me nasli  ;D

kod tvojih ili na nasipu?
nesto bitno?
da nije sud slao da provere dal zivish tu il je fiktivna ?

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

stilgar

Citat: Laziæ poslato 06 Decembar, 2016, 09:38
Ja æu da te se odreknem javno bre... :o

Ima¹ jo¹ godinu dana da vrda¹, a predaje¹ se na prvu plavu kovertu... :o [facepalm]

Po¹to si veæ primio poziv, ¹alji sudu molbu da odlo¾e zbog puta ili jo¹ bolje operacije na bar 6 meseci. Onda æe¹ da ne primi¹ par poziva i to je zastareva... Jebote!!! :D

Mo¾da æe te malo pojuriti pred kraj, ali ko ih jebe... :D
Lazica za gradonacelnika Sin City -a :)

Lazic

Ja bi bio diktator oko obuke vo¾nje i ko uop¹te mo¾e da upravlja motornim vozilima, driftovanje bi bilo obavezno, na autoputevima ne bi bilo ogranièenja brzine, u gradu bi podigao na 80(¹to i nije toliko bitno),osim oko ¹kola, ali bih uveo da ko vozi ispod 60 dobije trajnu zabranu vo¾nje bilo èega, na auto putu ispod 100. Sve semafore bih zamenio kru¾nim tokovima, pijane bih iskljuèivao iz saobraæaja ako ne mogu da proðu proste testove koordinacije pokreta, ¹to je i bila praksa u nekim zemljama... Ali to je u suprotnosti sa punjenjem bud¾eta, samim tim nikad se i neæe desiti ko god da doðe na vlast...

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 08 Decembar, 2016, 18:36
Ja bi bio diktator oko obuke vo¾nje i ko uop¹te mo¾e da upravlja motornim vozilima, driftovanje bi bilo obavezno, na autoputevima ne bi bilo ogranièenja brzine, u gradu bi podigao na 80(¹to i nije toliko bitno),osim oko ¹kola, ali bih uveo da ko vozi ispod 60 dobije trajnu zabranu vo¾nje bilo èega, na auto putu ispod 100. Sve semafore bih zamenio kru¾nim tokovima, pijane bih iskljuèivao iz saobraæaja ako ne mogu da proðu proste testove koordinacije pokreta, ¹to je i bila praksa u nekim zemljama... Ali to je u suprotnosti sa punjenjem bud¾eta, samim tim nikad se i neæe desiti ko god da doðe na vlast...

Za veæinu novosadskih ulica, sa svim rupama i sranjima, 60 je prebrzo, za solidnog vozaèa sa dobrim vidom i refleksima.
Bulevari, kada bi se prelazi projektovali sa mostovima preko istih, bi mogli da guraju 80 na sat, to bi bilo dobro.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen