Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Srkut87

Citat: Lazić poslato 04 Februar, 2018, 14:37
@Srkut:
Trebalo je da odmah zoveš policiju da naprave zapisnik, daš im sve podatke sa snimka i snimak i ako možeš par fotki sa snimka, ne zaboravi da po sudovima rade retardi... Ako si to već propustio, kulturno sa snimkom u dotičnu firmu... Ako iskuliraju, ostaje ti da ih tužiš privatno ili da ne budeš više kulturan, što opet povlači mogućnost da odgovaraš za budalu kao za čoveka...
Pozvao sam policiju gde su uradili uvidjaj i slikali sve, naknadno sam im odneo cd (nadam se da ga nisu nigde heftali )
Na snimku se vide samo brojevi sa tablice, a slova se ne vide od drveta koje je zaklanjalo ugao i navodno oni ne mogu da nadju bez cele tablice
Moj automobil je bio propisno parkiran na parking mestu.
Nasao sam jos nekoliko snimaka sa okolnih zgrada ali se nigde ne vidi tablica od odsjaja farova.
Da li je moguce da policija ne moze da nadje vlasnika ako imaju marku, model i BG i brojeve sa registarske tablice a prolitom je kamion u pitanju.

Hurricane

Nasli bi da je udario Maju Gojkovic u roku od odmah

ZEKA

Ba¹ tim reèima ti rekli, ako nemaju celu tablicu nema ¹anse da ga naðu?

Srkut87

Citat: ZEKA poslato 05 Februar, 2018, 18:54
Ba¹ tim reèima ti rekli, ako nemaju celu tablicu nema ¹anse da ga naðu?
Da, kao mnogo kombinacija ima za 2 slova.... moraju da kucaju celu reg. tablicu za pretragu navodno.

slave74

Zna li neko sta znaci "nedefinisani podnesak" u sudskoj terminologiji?

Pratim tok predmeta mog prekrsaja, i zadnja stavka je to, a predzadnja je poziv za saslusanje. Poziv je iz 18.01.2018 -nisam ga dobio.
nedefinisani podnesak je od 01.02.2018..

Lazic

Podneli su ne¹to, ali ne znaju ¹ta...  :o :wtf: [rofl] [rofl] [rofl] [facepalm]



El Jefe

Citat: Srkut87 poslato 05 Februar, 2018, 17:10
Citat: Laziæ poslato 04 Februar, 2018, 14:37
@Srkut:
Trebalo je da odmah zove¹ policiju da naprave zapisnik, da¹ im sve podatke sa snimka i snimak i ako mo¾e¹ par fotki sa snimka, ne zaboravi da po sudovima rade retardi... Ako si to veæ propustio, kulturno sa snimkom u dotiènu firmu... Ako iskuliraju, ostaje ti da ih tu¾i¹ privatno ili da ne bude¹ vi¹e kulturan, ¹to opet povlaèi moguænost da odgovara¹ za budalu kao za èoveka...
Pozvao sam policiju gde su uradili uvidjaj i slikali sve, naknadno sam im odneo cd (nadam se da ga nisu nigde heftali )
Na snimku se vide samo brojevi sa tablice, a slova se ne vide od drveta koje je zaklanjalo ugao i navodno oni ne mogu da nadju bez cele tablice
Moj automobil je bio propisno parkiran na parking mestu.
Nasao sam jos nekoliko snimaka sa okolnih zgrada ali se nigde ne vidi tablica od odsjaja farova.
Da li je moguce da policija ne moze da nadje vlasnika ako imaju marku, model i BG i brojeve sa registarske tablice a prolitom je kamion u pitanju.
Наравно да може, само треба неко да их натера.
Друштво за заштиту од животиња

Lazic

U ovoj zemlji se isplati kriminal jer organe mrzi da se cimaju...

ЯЭВОЛУТИОН

organi cimaju organe i onda izdrkotinu prosipaju po narodu....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic


UFF

preturah po nekoj dokumentaciji i nadjoh fasciklu "kazne koje nikad neces platiti" :D

pobacao sam sve sto je starije od 3 godine mislim i ovde nema dve od presretaca jer ti oni ni ne daju nikakav papir i nema milion kazna za parking od parking servisa koje odmah zavrse u djubretu

http://s18.postimg.org/h0y1p5ax5/20180210_202611.jpg



ali zato imam ova dva papira koji stizu u belim kovertama  [dancing] [srednjiprst] [srednjiprst] [srednjiprst]



http://s18.postimg.org/ji9swf2jd/20180210_202701.jpg

Lazic

"O¹tetio" bud¾et... Subverzivni element... Fali mi Zmaj da krene da kenja kako nema vi¹e zastarevanja...

Srkut87

Citat: UFF poslato 10 Februar, 2018, 21:49
preturah po nekoj dokumentaciji i nadjoh fasciklu "kazne koje nikad neces platiti" :D

pobacao sam sve sto je starije od 3 godine mislim i ovde nema dve od presretaca jer ti oni ni ne daju nikakav papir i nema milion kazna za parking od parking servisa koje odmah zavrse u djubretu


ali zato imam ova dva papira koji stizu u belim kovertama  [dancing] [srednjiprst] [srednjiprst] [srednjiprst]



http://s18.postimg.org/ji9swf2jd/20180210_202701.jpg

Sigurno su "stradale" Tanja i Slavica... u oba sluèaja ¾ensko su sudije  [flashing] :D

Lazic

Jesi ti bio ikada kod sudije za prekr¹aje...? :) Ne bi ih pipnuo ni usranom motkom...

Srkut87

Haha nisam bas dugo, hvala Bogu  ;D

update za moj sluèaj, na¹li su kamion sto mi je udario automobil.. èekam zapisnik pa da im zakucam na vrata za naplatu ¹tete.

Lazic


Glava Dole

Potreban pravni savet:

Da li je moguce dobiti uverenje o isplacenim novcanim kaznama uz onaj dogovor za placanje na 6 mesecnih rata i uplate prve rate ili uverenje moze da se izvadi tek nakon isplacene poslednje?

Lazic

Ne smem da tvrdim, al' mislim da da...

friziderdzija

gospodo..treba mi pravni savet...
do¹la mi je danas policija na vrata i dostavila papirèe da se javim u stanicu da se izjasnim ko je upravljao motornim vozilom registracije opel vektra ÈA ***-** zbog nepravilnog parkiranja u Po¾ezi 2.12.2018. Radi se o kolima koja sam prodao pre 8 godina u G Milanovac kao havarisana i taj tip je to sredio a ja mu dao ovla¹æenje da vozi...posle toga taj auto je promenio jo¹ par vlasnika i na kraju je zavr¹io u Èaèku opet kod nekog tipa koji trguje kolima i kojem sam potpisao pre 2 godine ovla¹æenje za prevod, koji oèigledno nije uradio i napravio prekr¹aj koji je meni stigao...sutra æu potra¾iti ¹ta imam od papira ali sam siguran da telefon i adresu od tog majmuna nemam...
e sad...da li æe mi policija da da podatak ko je registrovao taj auto u moje ime, jer prilikom registracije se daje lièna karta i podaci imaju?...da li treba da anga¾ujem advokata?  ne¹to su policajci napomenuli da treba da imam 2 svedoka da sam taj auto davno prodao i da se tako mogu re¹iti toga i dobiti podatak o tome ko ga registruje.
pominju mi da imam 8 vozila na mom imenu...mo¾da da: kombi, 2 alfe i 2 motora...ta vektra se oèigledno jo¹ uvek vodi na mene, imao sam sprintera koji je prodat davno i potpisani papiri za prevod i imala je jo¹ jedna vektra koja  je prodata pre 10-12 god i to je to...e sad da li æe da mi daju podatak koja se to vozila vode na mene i ko ih i gde registruje?
uop¹te kako dobiti te podatke? i kako se izvuæi od ovog sranja...

razmi¹ljao sam da platim kaznu i da sutra prijavim da mi je auto ukraden...privedu tipa i onda mu se najebem keve...
tako i za ostala auta...odem kod notara i dam izjavu ¹ta je od auta u mom vlasni¹tvu i to odnesem u policiju i tra¾im da se evidencija a¾urira i onda mentalci da mene jure a ne ja njih...



Lazic

Ne mo¾e da se a¾urira evidencija tako... Vozilo postoji, ti si vlasnik... Ali kad si prodao auto i dao liku ovla¹æenje, je negde zavedeno. Da¹ izjavu da je taj na koga glasi ovla¹æenje vozio pa nek se on bakæe sa ostalim vlasnicima...