Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

mrle

Po mene do¹li u petak. Da se javim u savsku u nedelju. Oti¹ao ja, ka¾u ¹to sam pobegao posle sudara?
Ispostavi se da je u pitanju neki lanèani sudar od pre mesec dana kada su se oni naslagali na semaforu i ovaj poslednji slupani, prvi u koloni  se naslonio na Multiplu kada je vozila moja ¾ena. Ona iza¹la, videla nema ni¹ta i oti¹la.
Onda sam i¹ao po nju da ona da izjavu.

Lazic


Major


mrle


aæimo

Zeljiæu, hoæe¹ da se ¾ali¹ u roku od nosam dana?

Zeljkamp

Zalio sam se sto mi nisu dali biznis klasu kada sam se vracao iz Australije. ;D
TwinZ Auto & Moto


bigbad86

Nikad mi nece biti jasna ova drzava i ko je pisao zakon da racun moze da zastari. Napravis racun od 1 000 000 din za struju, ne placas ga godinu dana i posle se ne vazi...

Srkut87

Citat: mrle poslato 01 Februar, 2018, 12:10
Po mene do¹li u petak. Da se javim u savsku u nedelju. Oti¹ao ja, ka¾u ¹to sam pobegao posle sudara?
©ta sleduje po zakonu onom ko izazove udes i pobegne da li neko zna?
Meni pre par dana na parkingu udaren automobil pa me zanima.. Lik je pobegao ali imam video nadzor gde se vidi tablica, marka i model.

castor

Koliko se ja razumijem u pravo (a ne razumijem se ne¹to posebno) - to nije udes, to je nano¹enje ¹tete i podnosi se prekr¹ajna prijava za NN lice, pa prilo¾i¹ snimak, pa se nada¹ da æe da ga priznaju i to je to. Izazivanje udesa je u saobraæaju.
It's the ride that matters, not the bike…

bigbad86

Ako je naneo svojim vozilom ona je sa istim saobracao. Znaci parkiran su pored ulice, neko te dune kolima i pobegne to nije saobracajni prekrsaj? Nisam siguran.

Srkut87

Vidi se na snimku da je udario nekoliko puta moj automobil koji je bio parkiran, èak ga je i pomerio nekih pola metra.
Jasno je kao dan da je tako nastala steta, vozilo je dostavno pa se verovatno vodi na pravno lice.. kako onda ja mogu da naplatim nastalu ¹tetu ?

aæimo


Lazic

@Srkut:
Trebalo je da odmah zove¹ policiju da naprave zapisnik, da¹ im sve podatke sa snimka i snimak i ako mo¾e¹ par fotki sa snimka, ne zaboravi da po sudovima rade retardi... Ako si to veæ propustio, kulturno sa snimkom u dotiènu firmu... Ako iskuliraju, ostaje ti da ih tu¾i¹ privatno ili da ne bude¹ vi¹e kulturan, ¹to opet povlaèi moguænost da odgovara¹ za budalu kao za èoveka...

megaidiot

pandurima je drugr morao snimak da nosina cd-u da bi ga zaheftali za predmet. usb ne moze.

UFF


stalker92

Citat: megaidiot poslato 04 Februar, 2018, 15:09
pandurima je drugr morao snimak da nosina cd-u da bi ga zaheftali za predmet. usb ne moze.

Jesu na kraju morali hol¹rafom da ga prikaèe, heftalica nije mogla da probije CD? :D

megaidiot


Lazic

Zato i rekoh, i snimak i slike, debili su to veliki...

ЯЭВОЛУТИОН

ako nije parkirao na mestu koje je predvidjeno za parkiranje i obelezo znakom onda je bio nepropisno parkiran i lice koje je nacinilo stetu nije jednio krivo....podeljena krivica, znaci da jedan dobije jednu a drugi drugu kaznu a osiguranje im da kurac obojci.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11