Ćao, Anonimni posetioče/b>
Stranice: [1] 2 3 4 ... 77
Štampaj
Autor Tema: Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti  (Pročitano 103832 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
SSZGO
Surovi
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CBR 1000RR
Porsche Cayman S

Facebook: Poseti
Kvalitet: +1270 (23%)
Zahvalnice: 65

21 Februar, 2011, 16:15 Ocena: 0
Ignoriši

dva pitanja oko prekrsaja

1...

imao sam neki prekrsaj koji mi je izmisljen od strane policajca, napisao da sam bio tu tad i tad i ako sam ja za to vreme bio na moru...
ja to kazem na sudu, oni mi presude da platim 8000

ja napisem zalbu i zalbu mi odbiju (mada je jos nisam primio)

Da li na ovu zalbu mogu da opet napisem zalbu?

i jos jedna stvar, da li mi oni povecavaju kaznu ako mi odbiju zalbu?
cini mi se da je pisalo da treba da platim 17000 umesto 8000 koliko sma ranije dobio

2...

imao sam neki prekrsaj i dobio sam da platim 12000

ja to nisam platio

pre 3 meseca  dolazio neki policaja, kao treba da me privedu jer nisam platio, ja nisam bio kod kuce
cini mi se da je neko opet dolazio juce na adresu

interesuje me ako imam neplacene prekrsajne kazne, da li mogu da imam problema ako me neko zaustavi u toku voznje, recimo rutinska kontrola?

i da li mogu da mi uvedu fiktivnu adresu ?

Reci nešto pametno i svi će te pamtiti - Nepoznati autor
RRaško
Vikend bajker
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
HONDA CBR1000RR '07
bolje da znas da ne znas, nego da ne znas da znas!

Kvalitet: +303 (21%)
Zahvalnice: 12

Odgovor #1 - 21 Februar, 2011, 16:25 Ocena: 0
Ignoriši

znam samo da ne mozes da registrujes i vadis novu licnu kartu, pasos.. dok ne platis sve kazne... ako vec nisi hteo da platis, bolje da se nisi odazvao sudu i posle 2 godine nikom nista nego ovako mora da platis il da izdrzavas kaznu. nisam ti nesto pomogao al rekoh da pokusam! Grin

SSZGO
Surovi
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CBR 1000RR
Porsche Cayman S

Kvalitet: +1270 (23%)
Zahvalnice: 65

Odgovor #2 - 21 Februar, 2011, 16:33 Ocena: 0
Ignoriši

pasos imam, novu lk uzimam sutra, registrujem sutra ili prekosutra

Reci nešto pametno i svi će te pamtiti - Nepoznati autor
RRaško
Vikend bajker
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
HONDA CBR1000RR '07
bolje da znas da ne znas, nego da ne znas da znas!

Kvalitet: +303 (21%)
Zahvalnice: 12

Odgovor #3 - 21 Februar, 2011, 16:58 Ocena: 0
Ignoriši

javi dal su te smarali za kaznu pri registraciji!

R.I.P.
Iskusni pozer
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
Yamaha Diversion 600
Kvalitet: +120 (20%)
Zahvalnice: 8

Odgovor #4 - 21 Februar, 2011, 17:04 Ocena: 0
Ignoriši

po novome možeš da izvadiš i ličnu i vozačku i pasoš, za registraciju ne znam, ako ti kojim slučajem stoji fiktivna prijava onda samo odneseš vlasnički list gde živiš, uplati se prijava prebivališta i to je to

ride in peace
dzimika
Gospodin BILO
Moto Manijak

Na mreži Na mreži
Kvalitet: +1291 (15%)
Zahvalnice: 98

Odgovor #5 - 22 Februar, 2011, 12:12 Ocena: 0
Ignoriši

sto se tice prvog slucaja mozes da pises zalbu ali ne tom sudu nego trazis da ide na neki drugi sud ali nisam siguran koji, na zalost posto si bio u CG jedino ako imas neki dokaz ne bi trebalo da ti odbiju zalbu, pokusaj da nadjes nesto, svedoka, slike, bilo sta sto dokazuje da tog datuma nisi bio u srbiji uopste, u svakom slucaju ako imas dokaze idi sve do ustavnog suda

a sto se tice drugog slucaja, nece te uhapsiti pri rutinskoj kontroli osim ako ne proveravaju da li ima neke poternice za tobom, bilo kakvog naloga za privodjenje, moguce da ce praviti problem pri registraciji ali nisam siguran, ako je presuda doneta ne preostaje ti nista osim da platis

sto se tice izbegavanja odlaska kod sudije, posle tri poslata poziva cetvrti dolaze policajci da donesu tj odvedu te kod sudije za prekrsaje ako nema nikog kuci doci ce ponovo ali ne znam posle koliko, ali mislim da posle nekog vremena mozda i odustanu Cheesy
Titja
Iskusni pozer
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
Suzuki GSR 600 k8 Suzuki GS500f k6
Kvalitet: +173 (20%)
Zahvalnice: 6

Odgovor #6 - 22 Februar, 2011, 12:23 Ocena: 0
Ignoriši

Zalba se pise Visem prekrsajnom sudu. Ako ti je odbiju, neces platiti vise vec samo sudske troskove. To je pravilo, mogu samo da ti je umanje.

MILJAN
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
SUZUKI
SUPER TEŠKA DOŽIVOTNO.

Kvalitet: +930 (18%)
Zahvalnice: 92

Odgovor #7 - 22 Februar, 2011, 13:21 Ocena: +1
Ignoriši

Reformatio in peius što na latinskom znači preinačenje na gore, predstavlja jedan od principa u  procesnom pravu koji se ispoljava u žalbenom postupku.

On podrazumeva, da kada se osuđeno lice žali na izrečenu presudu, drugostepeni sud koji rešava po žalbi ne može licu izreći strožiju kaznu od one koja je utvrđena prvostepenom presudom, to jest može je potvrditi ili ublažiti.

Srpsko zakonodavstvo, takođe predviđa princip zabrane preinačenja na gore.

Cave ab homine unius libri
UFF
Administrator

Van mreže Van mreže
 Motor:
CB1000R
Kvalitet: +7178 (24%)
Zahvalnice: 628

Odgovor #8 - 22 Februar, 2011, 13:33 Ocena: 0

Tako i treba!
U usa ili platis kaznu u narednih 30dana ili se izjasnis neduznim (ako ne uradis ni jedno ni drugo posle 30 dana ti ide kamata u iznosu od 80% verovali ili ne pa je njima u interesu da ne platis na vreme i kad dodjes po bilo koji dokument oni te corkiraju i izlazis tek kad ti ili neko tvoj uplati celokupnu sumu koju im dugujes - nijedna banka ti toliku kamatu ne bi dala-odlican biznis)

E ako kazes da nisi kriv onda ides na sud i suocenje ali ako se dokaze da si ipak bio kriv onda lepo platis maximalnu umesto minimalnu kaznu koju bi dobio da si priznao, plus platis sve troskove sudjenja
Ako se zalis drugom tj visem sudu i oni presudu potvrde opet ti se duplira iznos kazne pa se ti zali slobodno namigujem
Tako se rasterecuje ceo sistem a oni koji pokusaju da ga zajebu na kraju budu zajebani Cheesy

A ovde te nista ne kosta da lazes i trazis da se pojavi pandur koji zbog velikog broja poziva verovatno nece doci i ti odsetas nekaznjen
Cak i da se pojavi boli te uvo jer ista kazna ti sleduje kao i da si priznao
Titja
Iskusni pozer
*

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #9 - 22 Februar, 2011, 15:06 Ocena: 0
Ignoriši

Da! Trazi suocenje sa policajcem. Verovatno se nece pojaviti, ili ce odrediti sledece rociste za 3 meseca pa tako vuci dve godine i zastarice slucaj. jedina caka je sto mislim da ti je kasno da to radis sada jer je presuda vec doneta, tj. nisi na vreme trazio suocenje  a u zalbi nisi naveo da je prijava lazna. Mozes podneti zahtev za reviziju postupka ako navedes da to nisi bio ti, jer bi se to moglo kao bitna promena okolnosti.

misa-pei
Matori bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:
Suzuki GSX 750 E-Suzi Q, Honda CBR 1000 f- Bedevija
Kvalitet: +883 (42%)
Zahvalnice: 64

Odgovor #10 - 22 Februar, 2011, 15:18 Ocena: 0
Ignoriši

Ajde da neko lepo napiše šta kada zastareva, koji su uslovi da predmet zastari (u prekršajnom i krivičnom postupku).
Sigurno ima neki advokat medju nama.

Država je najveći neprijatelj naroda
Dzigi Boy
Matori bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Skela DR Suzuki
I SMRT JE LEPA AKO ZNAS DA UZIVAS U NJOJ!!!!!

Kvalitet: +236 (11%)
Zahvalnice: 7

Odgovor #11 - 22 Februar, 2011, 15:20 Ocena: +1
Ignoriši

znam samo da ne mozes da registrujes i vadis novu licnu kartu, pasos.. dok ne platis sve kazne...

Ovo nije tacno, ja uvek imam neke kazne da platim i ne placam ih nikako......imam sigurno 5...6..resenja i poziva da se javim na izdrzavanje kazne zatvora?huh?huh?huh?huh?

Pre mesec dana zove neki pandur i dobije me i kaze vi imate neku kaznu da platite??? ja kazem nemam pojma ja nista ne placam i ne znam o cemu pricate?? sta da platim?huh?? A cuj sad ovo ne zna ni on!! hahhaha kazem ja njemu pa sta da platim kada ni vi ne znate?huh? Pa evo vama broj neki od predmeta idite u sud blablabla......kazem ja njemu znate sta ja idem sutra na skijanje i nemam vremena da se sa time smaram!!!!!! kaze on pa imate roditelje??? ja reko prenecu im vase zelje i spustim slusalicu..................

Kurac cu da im platim samo tako!!!!!!!!!!!! Neka dodju da me uhapse a bili su 100X bas mi je zanimljivo da ih gledam preko kamere dok ocekuju da im otvorim vrata?huh?huh?huh??

Ja cekam 2 godine da dobijem jebenu medicinsku terapiju od drzave koja me sleduje po njihovom zakonu pa njih boli kurac!!!!! tako i mene boli kurac za njih i necu nita da platim!!!!!!!!!!!! Neka ima plati Tadic koji svojim kurvama placa apartmane po svetu i onaj debeli majmun Dacic ja NECU DA PLATIM!!!!!!!!!!!

A sve mi je registrovano i imam sva dokumenta, a nisam nista platio?huh?huh?huh?
Titja
Iskusni pozer
*

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #12 - 22 Februar, 2011, 15:20 Ocena: 0
Ignoriši

Ja sam prosle nedelje to polagao.  Cheesy
Prekrsajna prijava zastareva u roku od godinu dana od ucinjenog prekrsaja ako nije pokrenut postupak. A postupak se obustavlja ako u roku od dve godine nije doneta presuda.

Titja
Iskusni pozer
*

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #13 - 22 Februar, 2011, 15:24 Ocena: 0
Ignoriši

Ta prica oko nemogucnosti registracije, podizanja pasosa i ostalog se vuce  i po drugim forumima. Bas sam trazio da vidim koja je kazna ako ne platim kaznu za parkiranje (nisam poslao sms u NS-u) i negde sam procitao i to. To je nemoguce, to su prekrsaji, ne teska krivicna dela pa da postoji bojazan da ce lice pobeci iz zemlje.

Da se nadovezem na svoj prethodni post, to za zastarevanje je po starom zakonu. Novi Zakon o prekrsajima je usvojen 2005. ali je njegova primena ODLOZENA do daljnjeg.

mrle
Vikend bajker
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
kawa gpz500s
nekrunisani kralj moto cigana

Kvalitet: +387 (21%)
Zahvalnice: 22

Odgovor #14 - 22 Februar, 2011, 15:24 Ocena: 0
Ignoriši

ali valjda po novom crveno svetlo i alkohol ne zastarevaju posle dve godine. Da li je to tačno. Ja sam po starom zastario par alkohola.
DebeliZmaj
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
honda cb400nc 1984 ... prgava za sve pare...
домаћи плаћениk

Kvalitet: -291 (6%)
Zahvalnice: 42

Odgovor #15 - 22 Februar, 2011, 15:24 Ocena: 0
Ignoriši

znachi sszgo ako bude nedostupan organima na konju si ...
u suprotnom placanje ili ti izdrzavanje kazne Smiley ...

написано је лични став
misa-pei
Matori bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:
Suzuki GSX 750 E-Suzi Q, Honda CBR 1000 f- Bedevija
Kvalitet: +883 (42%)
Zahvalnice: 64

Odgovor #16 - 22 Februar, 2011, 15:26 Ocena: 0
Ignoriši

A mogu li da donesu presudu posle prvog neodazivanja sudu, neuručenja poziva itd, u odsustvu okrivljenog, i šta se dešava ako se okrivljenom ne može da uruči rešenje? Malo razradi, molim te, pošto treba pokriti sve moguće kombinacije. A pošto po novom ZLOBS-u mnogo toga spada pod krivično, koliko znam, šta je sa tim?

Država je najveći neprijatelj naroda
Titja
Iskusni pozer
*

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #17 - 22 Februar, 2011, 15:26 Ocena: 0
Ignoriši

SSzgo ja ti savetujem da nadjes nekog advokata koji b te posavetovao sta da radis. Ako poznajes nekog jos bolje da ti ne bi uzeo pare,

Titja
Iskusni pozer
*

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #18 - 22 Februar, 2011, 15:27 Ocena: 0
Ignoriši

A mogu li da donesu presudu posle prvog neodazivanja sudu, neuručenja poziva itd, u odsustvu okrivljenog, i šta se dešava ako se okrivljenom ne može da uruči rešenje? Malo razradi, molim te, pošto treba pokriti sve moguće kombinacije. A pošto po novom ZLOBS-u mnogo toga spada pod krivično, koliko znam, šta je sa tim?
Idem po knjigu

DebeliZmaj
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
honda cb400nc 1984 ... prgava za sve pare...
домаћи плаћениk

Kvalitet: -291 (6%)
Zahvalnice: 42

Odgovor #19 - 22 Februar, 2011, 15:28 Ocena: 0
Ignoriši

sta se deshava ako presudu primi neko drugi ..
i sta se smatra legalnom ispravom da je primljena presuda ?
ovo pitam jer nekad ti i ne poshalju ili ih mrzi donesu / poshalju
ili te ne nadju 10 puta pa pishu da ti je urucheno ili primi pogreshna osoba ...
da li mozesh da tvrdish da ne znash ko je primio jer nije tvoj potpis ...
kako ide procedura dokazivanja da nisi primio?
da li je dovoljno da odes u sub i prijavish odjavu prebivalishta bez prijave
novog, time nepostoji adresa nova a na staroj si odjavljen ..

написано је лични став
Stranice: [1] 2 3 4 ... 77
Štampaj
Moto Manijaci  |  Opšte teme  |  Ostale teme (Urednik: Bishke)  |  Tema: Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti