Glavni meni

Protocni bojler vs standardni sa kazanom

Započeo UFF, 23 Februar, 2016, 00:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ivan1979

Garancija ne vazi ako ugradnju ne odradi ovlasceni serviser, bar je do skoro bilo tako .... stim sto to niko ne kaze  [bejzbolka]

eclipse4

ja uzeo moj bojler sa 20 godina bezuslovne garancije i to domaci proizvod  [rofl]

Lazic


castor

E sad, da ti ka¾e pa da mu uzme¹... Hahahahhaa
It's the ride that matters, not the bike…

Lazic

Jok, kao svaki domaæi izdajnik kupio sam Bosch zato ¹to je bio na akciji i jeftiniji od svega ostalog... ;D

Al' bi i dalje kupio domaæi sa 20 godina garancije... ;D

DebeliZmaj

obod, gorenje itd...
baba i deda su kupili
davnih dana, kad je deda
dobio stan u zemunu na
keju u onim soliterima,
e elem, saranih i babu i
dedu a sporet je otisao
kao poklon ... i dalje
radi ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

eclipse4

ne mesaj tehnologiju sa "bizuterijom"....nemerljivo je.

DebeliZmaj

ono kazes hard core tehnika
hardware ....

kad se setim price kako su
obod testirali ..
napune kamenjem i mora prezivi
24h da vrti kamenje ... i ako isp
mote taj model ..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

eclipse4


eclipse4

Imam jedno pitanje u vezi protocnog bojle,ovde gde smo sad uzeli stan ima nov protocni u kupatilo,na njemu ima I,II,III,pretpostavljam da je to jacina grejaca ili broj grejaca???

Pored toga ima i tockic min i max.
E sad zanima me sta je bolje da bude na I i grejac na max ili je bolje recimo na II pa na primer sredinu ili recimo na III pa na minimum......nikad nisam koristio pa mi zato treba pomoc

UFF

vidi koji je model i skini user manual sta se drkas sa rekla kazala

i koji god da je ako su kablovi i osiguraci dobri radice ali NIKAD nece imati max protok tj pritisak pri max temperaturi

jednostavno ne dozvoljava da voda projuri kroz njega kad je podesen na max temperaturu jer nece stici da je ugreje a kao rezultat ne mozes imati jak pritisak vrele vode
to je ono sto je mene najvise nerviralo pa sam ga promenio

eclipse4

Kapiram te sta govoris,vec mi je jasno nesto.
Ali ono glavno me samo zanima iz iskustva (prvo sta mu znaci ono I,II,III dal to grejaci ili sta,pretpostavljam da jeste?)

I drugo da li ce manje trositi struju kako vec reko I pa max ili II pa sredina.....kapiras me sigurno sta mislim

UFF

jesu grejaci a ovo drugo bi nekom logikom trebao biti protok jer nema sta vise da se steluje (mozda kolicina struje u svakom od grejaca jer protok stelujes na cesmi?)  [neampojma]
grejaca ima 3 (na podesavanju III iskacu osiguraci (ako su od 16A)kod mene devojka i ja stajali na smenu na ulici pored ormara sa glavnim osiguracem dok se druga osoba tusirala sve dok ih nisam zamenio sa 40A)  [veryangry]
da li ce trositi manje ili vise to mozes da saznas samo ako stavis merni uredjaj izmedju njega i uticnice pa testiras sam  [sutirakamen]

Glava Dole

Ako ima amper kljesta onda moze (ali moraju obavezno da budu samo oko jednog provodnika, faze ili nule, svejedno je) ili da se na ugasenom uredjaju premere otpori, baci na papir i prostim racunom se vidi koliko W vuce u kom polozaju :) Onako racunas preko ampera, tako preko otpora... isti andrak :)

jevta

Potro¹nja struje zavisi iskljuèivo od temperature koju postavi¹.To je fizika èist utro¹ak energije.Ako ti je vrela voda puno struje ako je mlaka malo struje.Inaèe je potrebna temperatura subjektivni oseæaj.Tako da mi ovde mo¾emo drviiti na¹iroko i nadugaèko ali sve se svodi na lièni ugoðaj.
Moje iskustvo tih sprava je Stavi na II i ostalo reguli¹i na slavini.Razlog je ne paliti jedan grejaè da bi uvek bio u rezervi spreman da uðe u pogon kad neki crkne.Razlog tome je ¹to servisiranje tih ureðaja potraje neko vreme nije kao kod obiènih bojlera ode¹ u trafiku i kupi¹ delove.

eclipse4

Ma kazem sad kad smo uzeli stan nadjem u jednoj fioci da je bojler menjan pre 7 meseci i da je placen 600e a ja mislio da ga skinem i stavim obican.pa se setih uffove teme oko bojlera.
Nemam kad jebi ga da sad kupujem merne uredjaje itd.....vidim imalo je par vas te bojlere pa ono cisto iskustvo.

Ufe zgrada je iz 1800 i neke znas kakvi su nemaci,al su osigiraci i kablpvi danasnji,rekonstruisana skroz,a mi ispeli da izvucemo potkrovlje.

jevta

Ako je potkrovlje znaèi visoko.Kakav je pritisak? Bojler je jako zavisan od stabilnog pritiska ako toga nema neæe dobro raditi.
Da dodam da iz mog iskustva  velika veæina tih koji su imali takve bojlere su posle prvog kvara kupili obiène.

eclipse4

Pritisak je super,sve super funkcionise.

bigbad86

Onda se samo banjaj i ne beri brigu. Najveci racun ce da ti napravi zena/devojka zato sto sa protocnim nece da se tusira dok joj ne nedostane voda, nego ima da se tusira dok joj ne dosadi. A zene voluuuuu da se tusiraju.

DR Goran

Aj ja da dodam koju...odrastao s protocnim nikad ne bi menjao za nesto drugo . Ranije su bili hidraulicni...klikce pali fiksne grejace pa na osnovu brzine vode kroz njega zavisi temperatura pa ako se menja pritisak varira i temp...ja u zgradi nisam imao problem...al struju cepa ne pita...aliiii sada novi tiristorski kontrolisani nemaju tih problema...marka samo Stiebel Eltron i to sa bakarnim kucistem grejaca i nema problem bar 10 god ..

Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..