Glavni meni

Zasto mt 07 a ne ER 6n ili Gladijus

Započeo jakendza, 20 Februar, 2016, 20:59

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Bojan

Ma nisam mislio na turiranje (pogotovo ne kao onoo sa youtube) nego sam ono malo vrm vrm. To je verovatno neka glupa navika

jakendza

Vrm, vrm, vrm samo ako teze pali, ali ovaj pali ko mina.
Jedino sto ne umem da ga gasim na crveno dugme nego okrnem kljuc.
Crveno dugme na dole pali a na gore gasi. Nikad nisam probao na gore da ugasim valda navika
sa malog motorina CBR 125R, tamo ni jedno dugme nije bilo crveno.

BOKYBOY

Citat: jakendza poslato 16 Maj, 2016, 20:50
Jedino sto ne umem da ga gasim na crveno dugme nego okrnem kljuc.

...sad ce da krene polemika...dal motor treba gasiti na kill switch ili na kljuc...hm... [neampojma]

jakendza

Pa ja sam i prethodni na kljuc i nista mu nije falilo, a vidim i ovaj nista ne zamera za predjenih 5000km nista se ne buni ni kad palim a jos manje kad ga gasim.
Let the games begin

Glava Dole

Citat: BOKYBOY poslato 16 Maj, 2016, 20:54
Citat: jakendza poslato 16 Maj, 2016, 20:50
Jedino sto ne umem da ga gasim na crveno dugme nego okrnem kljuc.

...sad ce da krene polemika...dal motor treba gasiti na kill switch ili na kljuc...hm... [neampojma]

Prva, zabodes kocnice a pustis i gas i kvacilo ;D

jakendza

Citat: Milos96 poslato 16 Maj, 2016, 21:24
Citat: BOKYBOY poslato 16 Maj, 2016, 20:54
Citat: jakendza poslato 16 Maj, 2016, 20:50
Jedino sto ne umem da ga gasim na crveno dugme nego okrnem kljuc.

...sad ce da krene polemika...dal motor treba gasiti na kill switch ili na kljuc...hm... [neampojma]

Prva, zabodes kocnice a pustis i gas i kvacilo ;D
Da, da i malo stegnes d... da ne padnes i/ili izgrebes motorin. Jos ko ima parkirnu (nc750 ) moze i tako (mislim samo krenes uz parkirnu i fino se ugasi).

Bojan

@jakendza tvoj motor sigurno necu promasiti i vidjet cu te iz daleka na avalskom putu.
Ja u zivotu nisam ugasio motor na killswich, to cak nije (po meni) dugme za redovno gasenje motora nego za emergency. Ja pre tri godine na ulici razmontirah pola motora, skinuo alarm i onda ustanovim igrala se deca pa pritisnula killswich, popizdio sam.
Na MT kad ti se ugasi moras da izbacis u ler da bi ponovo upalio, vrlo zanimljivo kad se upali semafor a ti jedini ostanes da stojis a svi ocekivali da si vec daleko.

jakendza

Citat: Bojan poslato 17 Maj, 2016, 10:26
@jakendza tvoj motor sigurno necu promasiti i vidjet cu te iz daleka na avalskom putu.
Ja u zivotu nisam ugasio motor na killswich, to cak nije (po meni) dugme za redovno gasenje motora nego za emergency. Ja pre tri godine na ulici razmontirah pola motora, skinuo alarm i onda ustanovim igrala se deca pa pritisnula killswich, popizdio sam.
Na MT kad ti se ugasi moras da izbacis u ler da bi ponovo upalio, vrlo zanimljivo kad se upali semafor a ti jedini ostanes da stojis a svi ocekivali da si vec daleko.


Jok more, ne moras da izbacis na ler , samo kvacilo i upalis ( nozica podignuta).
Ono sto gasi motor je nozica za parkiranje, ako je ona spistena onda se gasi ako krenes.
Jbt. ova kisa nikako da stane, ko da sam u LONDONU


Bojan

Bogami ovaj koji sam vozio nece da vergla bez lera.

Glava Dole

Nece ni moj FZR da vergla uopste ako nije u leru dok je recimo TZR mogao ako je pritisnuto kvacilo...

Bori¹a

na mom ti se smracilo [rofl]


jakendza

Citat: Bojan poslato 17 Maj, 2016, 17:34
Bogami ovaj koji sam vozio nece da vergla bez lera.
Bogami moj je 2016 i pre dva sata sam probao. Radi, tj. pali samo stegnes kvacilo, ali ako je nozica
spiustena ne mozes da krenes gasi se

jakendza

Alo majstori hteo bih jednu novu temu, pa me posavetujte da li ima smisla
a radi se o "obaranju" motorina tj. onoj "debeloj" teoriji voznje u krivini
Ukratko : vizuelna priprema , pola dupeta u stranu, prikoci, pogled kroz krivinu, kontraupravljanje, gas izlaz
Ako mi i ne pomognete verovatno cu otvoriti pa sta bude, bice.
I naravno ovde u odeljku Kawasaki, a gde bi drugde

jakendza

Citat: Bori¹a poslato 17 Maj, 2016, 19:41
na mom ti se smracilo [rofl]
Cekaj, kad zaverglas pada mrak, Da li sam dobro skontao?
Pa ako je tako , ja cu mom da "iscupam" nozicu za parkiranje i samo naslonim uz tarabe.

Bori¹a

Citat: jakendza poslato 17 Maj, 2016, 21:16
Citat: Bori¹a poslato 17 Maj, 2016, 19:41
na mom ti se smracilo [rofl]
Cekaj, kad zaverglas pada mrak, Da li sam dobro skontao?

ja ga nisam verglao, pitaj milosa [rofl]

jakendza

Alo Milose, napravio si zabunu covece.Sta sad da radimo?

Glava Dole


jakendza

#338
Citat: Milos96 poslato 17 Maj, 2016, 21:31
Ne znam ja, pitaj Borisu [rofl] [rofl] [rofl]
Dok se ne smrkne skroz, ja otvorio novu temu (videti  http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,21571.0.html) ,
a sto se verglanja tice neka vergla ko kako hoce ( a moze i na gurku )

Hohštapler

...pre¹o si 5000km do sad??
Kako? Pa u Srbiji niko nema vremena da vozi motor. Ovde svi prelaze po 2000km u sezoni (i svi su bajkeri) i ni jedan nema preko 30.000km...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.