Glavni meni

Nove gume svih dimenzija

Započeo F I K I, 16 Februar, 2016, 15:39

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

F I K I

Citat: Gligoric poslato 22 Februar, 2016, 17:45
Dunlop d211 190/55/17 i 120/70/17
Dunlop d212 190/55/17 i 120/70/17
trenutno u ponudi samo d211 racer slick
120/70r17 185e
190/55r17 237e

Conti-Moto

Citat: joka poslato 19 Februar, 2016, 16:06
Hvala, do proleæa trebam menjati gume, samo trebam obratiti pa¾nju na proizvodnju, jer na granicama poèinju "zagledati" DOT.

Sta si mislio sa ovim ?
Novo !!!
Conti ROAD !!

ЯЭВОЛУТИОН

mislio je da lupi ....postoji samo propis o prodaji novih guma i dubini sare na koriscenim...i nista vise.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

joka

Dobro pa sam video "prozivanje", da lupam. Neæu da me pre svega razumete, kako ko hoæe. Vozeæi motor, koji nije stariji, ovim ne ¾elim pocenjivat, one koji voze starije motocikle, jer ima i mnogo mlaðih motora od mojeg, ali ¾elim reæi, da dosta privlaèim pa¾nju i podozrenje ljudi, kojima se di¾e, kako hoæe, da jednostavnijew ka¾em, oni ¹to misle da su vlast, pa te zaustavi za svoj æef, pa te drka koliko mu se mo¾e. Vozeæi u grupi, veæinom sa strancima, a ovaj brend, bodem oèi i na¹ima, a i prelaskom granice i njima. Nisam pre¹ao granicu, da me nisu drkali i ovi i oni, kao drog dilera me tretirali, neprijatnosti do iznemoglosti. Tako da na¹i, ako nema za èega da se zakaèi, tra¾i sve po evropskim propisima, tako i DOT. Ovo mi je najmlaði motor, sad kad sam veæ stigao dotle, da ispunjavam svoje ¾elje, neæu ga prodati, jer neko misli da sam Roki feler. Kome da se ¾alim, ¹to me maltretiraju, najlak¹e mi se potuæi, al neæu da penziju primam u zatvoru. Tako da ne lupam, imam dovoljno godina, jo¹ vi¹e ¾ivotnog iskustva, da se tako pona¹am. ®ivimo u sistemu, u kojem si ili sa njima, ili protiv. Ne mislim bukvalno, al mi se nije kurèiti, celog ¾ivota sam na uslovnoj.

Conti-Moto

Citat: joka poslato 23 Februar, 2016, 22:12
Dobro pa sam video "prozivanje", da lupam. Neæu da me pre svega razumete, kako ko hoæe. Vozeæi motor, koji nije stariji, ovim ne ¾elim pocenjivat, one koji voze starije motocikle, jer ima i mnogo mlaðih motora od mojeg, ali ¾elim reæi, da dosta privlaèim pa¾nju i podozrenje ljudi, kojima se di¾e, kako hoæe, da jednostavnijew ka¾em, oni ¹to misle da su vlast, pa te zaustavi za svoj æef, pa te drka koliko mu se mo¾e. Vozeæi u grupi, veæinom sa strancima, a ovaj brend, bodem oèi i na¹ima, a i prelaskom granice i njima. Nisam pre¹ao granicu, da me nisu drkali i ovi i oni, kao drog dilera me tretirali, neprijatnosti do iznemoglosti. Tako da na¹i, ako nema za èega da se zakaèi, tra¾i sve po evropskim propisima, tako i DOT. Ovo mi je najmlaði motor, sad kad sam veæ stigao dotle, da ispunjavam svoje ¾elje, neæu ga prodati, jer neko misli da sam Roki feler. Kome da se ¾alim, ¹to me maltretiraju, najlak¹e mi se potuæi, al neæu da penziju primam u zatvoru. Tako da ne lupam, imam dovoljno godina, jo¹ vi¹e ¾ivotnog iskustva, da se tako pona¹am. ®ivimo u sistemu, u kojem si ili sa njima, ili protiv. Ne mislim bukvalno, al mi se nije kurèiti, celog ¾ivota sam na uslovnoj.

Dugo sam ziveo u inostranstvu, jos nikada nisam cuo ni video da se "po evropskim propisima" trazi i gleda DOT.
U Nemackoj, Svajcarskoj, Austriji i Italiji niko na tehnickom (a ni policija) nikada nije gledao DOT na gumi.
Gledaju dubinu sare, gledaju "Freigabe" (da li je montirana guma dozvoljena za taj model motora) i smer gume (da li je dobro montirana).
DOT se nikada nije gledao nigde a pogotovo nema u evropskim propisima nista o tome.
Za Continental radim 10 godina i salju stvarno svakakve dopise sa novim zakonima i pravilima, o ovom nikad nista ...  [thumb_up]
Novo !!!
Conti ROAD !!

joka

 Drugovi, koji ¾ive i voze po evropi ka¾u, od kada je krenulo, da dot na gumama auta ne mo¾e diti stariji od tri godine, poèelo se i sa primenom na motocikle, uglavnom od jaèine motora veæeg od 150 konjske snage. Od njih èuo, nema ¹ta da "lupam", a opet i osetio dobro i na svojoj ko¾i. Sa svake vo¾nje ostaje mi u seæanju, kako su nas smarali ( policija ) gledajuæi gume, mereæi decibele na izduvu, gledajuæi pode¹enost svetala. Imam skoro sa svake vo¾nje materiala za Riplijevu rubriku- Verovali ili ne.

Conti-Moto

#26
Citat: joka poslato 23 Februar, 2016, 22:46
Drugovi, koji ¾ive i voze po evropi ka¾u, od kada je krenulo, da dot na gumama auta ne mo¾e diti stariji od tri godine, poèelo se i sa primenom na motocikle, uglavnom od jaèine motora veæeg od 150 konjske snage. Od njih èuo, nema ¹ta da "lupam", a opet i osetio dobro i na svojoj ko¾i. Sa svake vo¾nje ostaje mi u seæanju, kako su nas smarali ( policija ) gledajuæi gume, mereæi decibele na izduvu, gledajuæi pode¹enost svetala. Imam skoro sa svake vo¾nje materiala za Riplijevu rubriku- Verovali ili ne.

Jutros sam poslao mail u Continental sa pitanjem u vezi DOT-a do tri godine, "po Evropi" nije nista krenulo da DOT ne sme da bude stariji od 3 godine, ciste gluposti i neproverene price. Pozdravi svoje drugare i prenesi im to, a ukoliko moze negde da se procita to sto oni tebi pricaju molim te da mi prosledis. Pogotovo za pricu da se to zakonski odnosi na (citiram te) "uglavnom od jaèine motora veæeg od 150 konjske snage" (uglavnom?!).
Cista lupanja i sirenje neproverenih informacija.
Tako da slobodno mozes da se opustis, niko ti nigde ne moze naplatiti kaznu za bilo koji DOT na gumama ni na motoru ni na kolima.
A to sto te proveravaju u inostranstvu (auspuh, decibeli, gume itd) je sasvim normalna stvar, proveravali su i mene u vise navrata,
koliko prerada uradimo na nasim motorima ?
Sami pravimo auspuhe, budzimo farove na trkacke oklope, fale zmigavci, nema jedan ili oba retrovizora, sire gume, pogresan index brzine na gumama, tablica ispod sedista ili pod repom itd itd.
Da se razumemo i ja sve to radim na svojim motorima ali se ne ljutim ako me neko preko zaustavi i zajebava zbog toga.
Ako sve to prolazi kod nas ne znaci da prolazi i u uredjenim drzavama.
A to za DOT se informisi, raspitaj pa tek onda dizi "laznu bunu", uglavnom (citaj uvek) neinformisanost i dovodi do takvih izjava i pisanja.
Novo !!!
Conti ROAD !!

joka

 Stevo, ja nisam pametovao i samostalno lupao po temi za DOT, veæ prenosio ono ¹to sam èuo od drugova. Kao ¹to znamo, da se bilo koji zakon ne odnosi za svakoga isto, èesto èuje¹ od saobraæajca, koji nije tvoj èovek, za razne promene zakona i podzakona, pri tom ti veæ pi¹e kaznu. Kome da verujem, ne mogu uvek tra¾iti sajt, gde je ne¹to obavljeno, pa da stavim na tas i procenjujem, nego verujem, jer mi je drug. ©to se tièe vo¾nje po inostranstvu, zna se ako ide¹ istoèno, mo¾e¹ ne¹to i aftemarket, kao auspuh, jer i sam imam Robijeve iz Ade, ali kad idem na zapad, idu obavezno originali, jer te policija iskljuèuje iz saobraæaja, ako si preglasan, i nema¹ dokument za te atestirane i deklarisane auspuhe. Za to imam i lièno iskustvo. Nije mi bila uop¹te namera, da ¹irim dezinformaciju, veæ kako je kod nas pre¹lo u obièaj, da na¹i kopiraju inostrane propise u saobraæaju, kao i u drugim stvarima, imamo propise èak pre evrope, moguæe da ovde bude rigoroznije. A nije ni tamo zakon isti za sve, kao ni ovde.   [neampojma]

F I K I

Samo da zamolim Joku i Contija da nastave negde drugde sa diskusijom.Hvala

joka

 Ja vi¹e neæu pisati ni u ovoj ni u drugoj temi, dok nemam "tvrd" dokaz.   ;)    Izvini za off    [cheers]

Conti-Moto

Citat: F I K I poslato 24 Februar, 2016, 16:54
Samo da zamolim Joku i Contija da nastave negde drugde sa diskusijom.Hvala

:-*
Novo !!!
Conti ROAD !!

Gligoric

Citat: F I K I poslato 23 Februar, 2016, 11:06
Citat: Gligoric poslato 22 Februar, 2016, 17:45
Dunlop d211 190/55/17 i 120/70/17
Dunlop d212 190/55/17 i 120/70/17
trenutno u ponudi samo d211 racer slick
120/70r17 185e
190/55r17 237e

Ne trebaju mi slikovi, ali ti hvala :)

F I K I

Citat: Gligoric poslato 24 Februar, 2016, 20:16
Citat: F I K I poslato 23 Februar, 2016, 11:06
Citat: Gligoric poslato 22 Februar, 2016, 17:45
Dunlop d211 190/55/17 i 120/70/17
Dunlop d212 190/55/17 i 120/70/17
trenutno u ponudi samo d211 racer slick
120/70r17 185e
190/55r17 237e

Ne trebaju mi slikovi, ali ti hvala :)

koji model tacno trazis d212 gp pro ili nesto drugo.?

Gligoric

D211 GP racer (Pre bih nju jer mi dugo traje i brzo se vozim)
D212 GP pro (Uzeo bih jedan set da probam da vidim kakva je guma)



F I K I

Citat: Gligoric poslato 25 Februar, 2016, 18:29
D211 GP racer (Pre bih nju jer mi dugo traje i brzo se vozim)
D212 GP pro (Uzeo bih jedan set da probam da vidim kakva je guma)



U ponudi trenutno 120/70r17  d212 gp pro 161e
                             190/55r17 d211 gp 217e

Damnmoto

Zdravo treba mi komad napred za Kle
90/90/21

Lazic


Kanarinac

Zadnji put prijavljen:   24 Mart, 2017, 10:31

Lazic

Kakve ima veze, mo¾da gleda neprijavljen kao moja biv¹a... :D

Kanarinac