Glavni meni

Navodno sam prosao kroz crveno. Treba mi savet.

Započeo bigbad86, 15 Februar, 2016, 17:37

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

penzos

Pa brate, zavisi koliko si zasrao i kolika ti je frka za dozvolu! Meni koji sam ¾iveo od dozvole udarili zabranu na tri meseca! Vozio u Priboju 63km/h a ima neki krnjavi znak na 40. Ej, tri meseca! Sreæom tada tek poèeli novi obrasci dozvole pa nisu imali formiranu i funkcionalnu bazu, inaèe bi umro gladan! A mogao sam da se izvadim jer znak nije propisno postavljen, nije odgovarajuæeg standarda, bla, bla, bla.....
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Toma RR

Citat: penzos poslato 17 Februar, 2016, 10:44
Sinoæ ba¹ prièam o ovome sa drugarom koij je pravnik. Ima¹ li zapisnik? On se uzima kao dokaz na sudu! Ako u zapisniku pi¹e samo pojas-mo¹a. Mogu da ga duvaju. Dosta zavisi i od sudije koji radi za "dr¾avu" i mora kao i panduri da ispuni normu. Ako semafor nema trepæuæe zeleno, a morao bi po novom zakonu ako se hvataju za ¾uto, opet mo¹a! Kod nas je sve to rovito postavljeno, sve na kraju pada na sudije koji to re¾u. Uglavnom ti ne priznaje¹ da si napravio prekr¹aj, ako ima svedoka u tvoju korist jo¹ bolje. I evo malo ¹tiva, valjalo bi ga prouèiti. http://www.paragraf.rs/propisi/pravilnik_o_nacinu_vrsenja_kontrole_i_neposrednog_regulisanja_saobracaja_na_putevima_i_vodjenju_obaveznih_evidencija.html Naj jaèa fora je da se pojavi¹ sa advokatom koji je potkovan za to jer sudija kreæe sa forom cenkanja, kao ono da prizna¹ krivicu i dobije¹ minimalnu kaznu. Iskusan advokat mo¾e da ih pojebe i da ti jo¹ i plate tro¹kove dolaska i maltretiranja.
U prekrsajnom nalogu-zapisniku pise samo pojas, i imam taj zapisnik, srecom sacuvao sam ga, jos sam pritom ja to odbio da potpisem. Oni mene hvataju za crveno a ne za zuto i semafor nema treptuce zeleno.
Advokata da uzimam mislim da mi se ne isplati.
Ja sam student, nezaposlen, samo majka me izdrzava, tako da po nekoj normalnoj logici trebali bi da mi daju najmanju mogucu kaznu ako me osude, a dobar advokat bez 100 eur ne uzima po izlasku na sud...

mrle

zapisnik se saèinjava u tri primerka. Sve bez toga i uruèenog primerka pada u vodu. Imate na forumu moje ¾albe na osnovu toga. I pro¹lo je. Nisu ispo¹tovali svoje pravilnik.

Deo teksta moje ¾albe

"I poslednje, najva¾nije je povreda Pravilnika po èlanu 56.
„Prvi primerak potvrde (PMO) uruèuje se kontrolisanom licu nad kojim su preduzete mere i ovla¹æenja, drugi primerak prila¾e se uz Zapisnik o izvr¹enoj kontroli uèesnika u saobraæaju – vozila, kao sastavni deo zapisnika, dok se treæi primerak razdu¾uje nakon utro¹ka bloka PMO potvrda-„

Povredom Èlana 56, ja nisam dobio svoj primerak, jer mi prekr¹ajna prijava nije bila ni napisana u pomenutoj situaciji. Ja nisam prijavu potpisao niti odbio da potpi¹em, niti sam u delu za svoju primedbu napisao ne¹to od gore navedenog. Saobraæajci su nakon mog odlaska, sami saèinili prekr¹ajnu prijavu i zapisnik ¹to nije u skladu sa Pravilnikom. Nakon par meseci dobio sam poziv kod sudije za prekr¹aje.

  Smatram da nisam naèinio prekr¹aj, ¹to se na snimku i mo¾e videti, ¹to je usmeno i potvrdio pe¹ak, pa i sami saobraæajci.
I veoma bitna stavka je ¹to nije ispo¹tovan Pravilnik I Zakon o bezbednosti saobraæaja pri saèinjavanju Zapisnika o prekr¹ajnoj  prijavi, tako da je u pitanju (mo¾da je gruba reè) falsifikat od strane slu¾benih lica. Tako da nema osnova da se ovaj prekr¹ajni postupak dalje procesuira."

penzos

Mrle je  [kralj]  Ali ti ima¹ zapisnik o prekr¹aju koji si napravio u Kovaèici! Eto sa tim zapisnikom ode¹ kod sudije, ne pominje¹ ni¹ta drugo. Ako su ti pisali crveno u istom vremenu popasli su muda papani alavi! Da¹ sudiji zapisnik i ka¾e¹ da stvarno ne zna¹ ¹ta oni hoæe, da su bili stvarno èudni i da su te zaustavili prilikom rutinske kontrole. Pojas si imao ali si ga otkopèao da izvadi¹ dokumenta iz d¾epa od farmerica. Tada su ti oni rekli da nema¹ pojas! Nisi hteo da se raspravlja¹, platio si kaznu (poka¾e¹ uplatnicu) i kraj.  
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Toma RR

Nadam se da ce i biti tako kao sto kazete :)
Sto je najcrnje oni meni ni prilikom pozivanja na sud nit prvog, a nit drugog nisu poslali kopiju preksajnog naloga.

mrle

i deo teksta druge ¾albe, u pitanju je pojas, i nisam bio vezan, ali...napravili su gre¹ke:


"Tako da nije taèno i da sam se kretao od strane Gazele. Zaustavljen sam pred samo su¾enje puta. Saobraæajac koji me je zaustavio je rekao da tu stanem, a posle nekoliko minuta mi je rekao da se pomerim jer „zamalo kamion da me udari“ koji nije mogao da proðe. Znaèi, zaustavljen sam na nebezbednom mestu. Jo¹ jedna bitna èinjenica je da me zaustavio jedan saobraæajac, a zapisnik je saèinjavao drugi, tako da ne znam ko me je od njih dvoje video, jer ovaj ¹to je saèinjavao zapisnik, sedeo je u kolima okrenutim leðima na pravac mog dola¾enja. Jo¹ jedna povreda postupka je i ta ¹to mi nije ponuðeno da napi¹em svoju primedbu i da potpi¹em ili odbijem potpisivanje zapisnika. Saobraæajac mi je samo dodao kroz prozor dokumenta, zapisnik i uplatnicu.

  U svemu ovome sam naveo par nepravilnosti pozivajuæi se na „Pravilnik o naèinu vr¹enja kontrole i neposrednog regulisanja saobraæaja na putevima i voðenju obaveznih evidencija o primeni posebnih mera i ovla¹æenja“ na osnovu èlana 2. stav 5. i èlana 278. stav 6 Zakona o bezbednosti saobraæaja na putevima („Slu¾beni glasnik RS“, br 41/09 i 53/10), koji je doneo Ministar unutra¹njih poslova.
Nisu ispo¹tovani propisi iz èlana 5, 6, 7, 13, a naroèito 11.



I veoma bitna stavka je ¹to nije ispo¹tovan Pravilnik I  Zakon o bezbednosti saobraæaja pri saèinjavanju Zapisnika o prekr¹ajnoj  prijavi. Tako da nema osnova da se ovaj prekr¹ajni postupak dalje procesuira."

bigbad86

Kad mi stigne poziv, tebe cimam da sastavimo odbranu. Mada moramo da ukljucimo i Lazica :)

Lazic

Citat: Toma RR poslato 17 Februar, 2016, 01:15
Citat: Jefta poslato 15 Februar, 2016, 23:23
Od skoro panduri moraju da imaju dokaz da si nacinio prekrsaj, tj slika, snimak. Vise ne vazi njegova rec protiv tvoje, tj nije dovoljno da te osude. Odbacice slucaj zbog nepotpunih dokaza.
Da li si siguran za ovo ?
Ja imam isti problem kao bigbad86. Mene su u februaru 2015te zaustavili u centru Kovacice posle semafora. Prica ide ovako:
Dobro vece prosli ste na zuto, zuto je zabrana prolaska (cinjenica je da se zuto upalilo u trenutku kada mi je semafor bio na pola kola-vec sam bio u raskrsnici), ja odgovaram da to nije istina i da sam ja usao u raskrsnicu na zeleno, pandur kaze a vidim niste ni vezani, ja reko to je tacno... Nista onda cemo pisati samo za taj pojas, ja reko ako bas morate dobro... Dobio sam prekrsajni nalog gde pise da sam vozio bez sigurnosnog pojasa.... Kaznu sam platio u roku od 7 dana...

Decembra 2015te mi stize poziv za sud i ne pise za sta.... Ja odlazim, kad sudija kaze tada i tada, datum kada se desio prekrsaj za pojas koji sudija ne pominje, ste prosli na crveno svetlo. Ja sam naravno rekao da to nije istina i da nisam prosao na crveno, i da je tada izvrsena samo rutinska kontrola pri kojoj je ustanovljeno da nisam vezan, koju sam kaznu i platio... Na sta je sudija rekla vasu izjavu cemo poslati u Kovacicki sud pa ce oni odluciti...

Pre par dana mi stize poziv da se 15og marta javim u Kovacicki sud da dam izjavu...  

Sta mi je ciniti kada odem na sud ?
Ako ima¹ ponesi uplatnicu od pojasa i to je to... Ako nema¹, probaj da naðe¹... Ako ne mo¾e¹, objasni taèno od reèi do reèi sudiji, imao sam par takvih situacija, nisam imao uplatnicu(jer nisam ni to platio), upalilo je oba puta... :D



Laziæ je uvek prisutan za uterivanje qurca re¾imu... ;D

Toma RR

Citat: Laziæ poslato 18 Februar, 2016, 13:02
Citat: Toma RR poslato 17 Februar, 2016, 01:15
Citat: Jefta poslato 15 Februar, 2016, 23:23
Od skoro panduri moraju da imaju dokaz da si nacinio prekrsaj, tj slika, snimak. Vise ne vazi njegova rec protiv tvoje, tj nije dovoljno da te osude. Odbacice slucaj zbog nepotpunih dokaza.
Da li si siguran za ovo ?
Ja imam isti problem kao bigbad86. Mene su u februaru 2015te zaustavili u centru Kovacice posle semafora. Prica ide ovako:
Dobro vece prosli ste na zuto, zuto je zabrana prolaska (cinjenica je da se zuto upalilo u trenutku kada mi je semafor bio na pola kola-vec sam bio u raskrsnici), ja odgovaram da to nije istina i da sam ja usao u raskrsnicu na zeleno, pandur kaze a vidim niste ni vezani, ja reko to je tacno... Nista onda cemo pisati samo za taj pojas, ja reko ako bas morate dobro... Dobio sam prekrsajni nalog gde pise da sam vozio bez sigurnosnog pojasa.... Kaznu sam platio u roku od 7 dana...

Decembra 2015te mi stize poziv za sud i ne pise za sta.... Ja odlazim, kad sudija kaze tada i tada, datum kada se desio prekrsaj za pojas koji sudija ne pominje, ste prosli na crveno svetlo. Ja sam naravno rekao da to nije istina i da nisam prosao na crveno, i da je tada izvrsena samo rutinska kontrola pri kojoj je ustanovljeno da nisam vezan, koju sam kaznu i platio... Na sta je sudija rekla vasu izjavu cemo poslati u Kovacicki sud pa ce oni odluciti...

Pre par dana mi stize poziv da se 15og marta javim u Kovacicki sud da dam izjavu... 

Sta mi je ciniti kada odem na sud ?
Ako ima¹ ponesi uplatnicu od pojasa i to je to... Ako nema¹, probaj da naðe¹... Ako ne mo¾e¹, objasni taèno od reèi do reèi sudiji, imao sam par takvih situacija, nisam imao uplatnicu(jer nisam ni to platio), upalilo je oba puta... :D



Laziæ je uvek prisutan za uterivanje qurca re¾imu... ;D
Pokusacu da nadjem upalatnicu... u svakom slucaju hvala vam svima puno :)

mrle

ima na drugom forumu, poku¹ao sam da zakaèim prijavu, ali mi ne ide, pisana danas, ogranièenje 50, on vozio 51km/h.
Dobili nareðenje da nema tolerancije.

TroxX

Citat: mrle poslato 18 Februar, 2016, 15:49
ima na drugom forumu, poku¹ao sam da zakaèim prijavu, ali mi ne ide, pisana danas, ogranièenje 50, on vozio 51km/h.
Dobili nareðenje da nema tolerancije.

Pa ni u inostranstvu ne zaustavljaju za prekoracenje od 5-8 km od dozvoljenog,zato sto radar ima odredjenu toleranciju odstupanja tj. ne mogu da dokazu da je 100 % tacan.Jebem ti kvazi drzavu.

mrle

neka neko skine fotku prijave, pa neka postavi, ja ne mogu. lepo, danas, 51km/h.

OKi


bigbad86

To. Ne znam kako je to moguce kad znam da tolerisu bar 5% od ogranicenja. Jbt pa ne moze stari Jugo da meri sa isom ospravnoscu kao i njihov laser...

banevuk




Kupi¹ i svakakva prièa je suvi¹na. Slika zamenjuje 1000 reèi barem tako ka¾u pametni ljudi.Pregleda¹ snimak ako nisi kriv jebe¹ kevu ako si kriv pokri se u¹ima.Uzgred napomene¹ panduru da nema problema da ima¹ kameru i da èe¹ naknadno pregledati snimak.Snimak je validan jer snima¹ na javnoj povr¹ini i kamere za snimanje saobraèaja su veæ op¹te prisutne.

castor

Pitanje je da li ih na¹e pravosuðe priznaje kao validan dokaz u postupku? Ne, koliko se sjeæam od poslijednje rasprave na forumu... Ako je tako, d¾aba ti i da te snimaju 24/7...
It's the ride that matters, not the bike…

banevuk

Citat: castor poslato 19 Februar, 2016, 18:56
Pitanje je da li ih na¹e pravosuðe priznaje kao validan dokaz u postupku? Ne, koliko se sjeæam od poslijednje rasprave na forumu... Ako je tako, d¾aba ti i da te snimaju 24/7...
Pa ako je validan snimak prolaska kroz crveno svetlo u NS kad su poginuli troje mladih,razna ubistva snimljena sa obli¾nih zgrada koja u su¹tini imaju istu funkciju ima¹ vi¹e adut nego "Nisam majke mi nisam". Moja iskustva su pozitivna i po meni bolje je imati nego nemati jeb... 50€ gore dole .

ЯЭВОЛУТИОН

snimak nije validan dokaz na sudu, ali ga sudija moze prihvatiti ....ili ne....uglavnom sa snimkom koji je u tvoju korist imas osnove da se zalis do vrhovnog suda a to je u slucaju prekrsaja u saobracaju do zastarevanja....sudije to znaju i uglavnom prihvataju snimak.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

castor

A to znaèi da na¹e pravosuðe opet radi kako hoæe.
It's the ride that matters, not the bike…

bigbad86

Ma ja cu da trazim da dostave dokaze da sam prosao kroz crveno, jao kao optuzeni ne moram da dokazujem da nisam kriv nego oni da jesam. I jos cu da dodam u zalbi gomilu clanova o mom ugrozavanju bezbednosti i propusta u radu miliicije, za sta imam 6 svedoka iz kola.