Glavni meni

Navodno sam prosao kroz crveno. Treba mi savet.

Započeo bigbad86, 15 Februar, 2016, 17:37

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

OKi

Citat: El Jefe poslato 15 Februar, 2016, 18:28
Адвокат ће већ знати шта треба. Када добијеш позив од судије за прекршаје или решење, напиши жалбу, тражи суочење и наведи све сведоке из кола.
[thumb_up] [clapp]

SSZGO

ja da sam u srbiji ne bih se nikome javlja, stajao, davao dokumenta, placao ista
samo ignore i teraj dalje...

u drzavi bez ikakvog reda samo haos je normalan...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

bigbad86

Nije me video u retrovizoru, prvo me je pretekao pa isekao. Mada opet to ne menja stvar.

@ SSZGO Jbg ne mogu da ne stanem sa kolima od 1600 kubika koja imaju tablicu a jos se i ne vode na mene.

SSZGO

da ali mozes da ignorises kaznu

tako sam ja imao 100000 da platim nikad nisam platio niti imam poternicu

a policiji koja je par puta dolazila po mene sam rekao da nisam kuci...

citav sistem je smejurija, lud zbunjenog...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Kanarinac

Sad dolaze na adresu 2 ili 3 puta, ako te ne zateknu i ako se ne javis u stanicu udaraju fiktivnu adresu. Onda dodjes da registrujes auto (ako je na tebe) ili zivadis produzis neki dokument, oni kazu prc, imali ste neke kazne koje nisu placene, i imate fiktivnu adresu. Onda ti to poplacas sve, pa cekas da potvrde da zivis na toj adresi pa tek onda vadis dokumenta. Zastarevanje ide samo ako sud ne procesuira predmet, ako ti posalju kaznu na kucu nece zastariti

bigbad86

Dobro to je za kaznu a ako izbegavam poziv od postara pa odem na prvo rociste tamo za godinu dana, pa zalba, suocenje ovo ono...

ЯЭВОЛУТИОН

trazi snimak da si ucinio prekrsaj....i da ti dostave izvestaj oftamologa koliko dioptriju policajac ima, i izvestaj specijaliste psihijatra da je sposoban da vrsi duznost....nema sanse da je sve kako treba....ako nemaju snimak vise njihova rec nije dovoljna.....osnovno je da ne dozvolis da te obrlate sa minimalnom kaznom i to.....onda prznajes da si to uradio.....sve se na sudu moze osporiti i pobiti...pitanje je samo da li se isplati i da li si bas mnogo tvrdoglav.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

Ma ne dam dozvolu na 3-6 meseci pa makar crko. Da sam stvarno proleteo na crveno pa da razumem al ovo je debilizam.

slave74

Citat: bigbad86 poslato 15 Februar, 2016, 21:04
Sad sta bi bilo kad bi bilo mi ne treba. najvise me zanima dal da probam na zastaru ili da se rokam po sudovima...

Nisi me razumeo. Trazis savete po forumu, i pitas sta ce biti u buducnosti.
Nisi mu trazio na licu mesta da pogledas zapisnik,ni da se predstavi, nisi hteo da se pozalis , a usput ti je bilo. Nisi bio cak ni sam pa da te radi ko klinca.
U svakom slucaju mozes i sad da trazis da pogledas zapisnik, i da napravis zalbu-ukoliko je   kazna u sistemu.
Mozda i nije pisao kaznu, mozda je samo upisao podatke, posto predpostavljam niste iz bg, a bilo je nekih desavanja u gradu..

bigbad86

Sve je moguce. Mene milicija zaustavlja jednom godisnje pa nemam mnogo iskustva sta i kako.

Hattrick

Tebra kako ga ne upita da mu "kazes nesto" u povrenju iza kamiona gde niko ne vidi. Vrlo mali promil odbije. 2 crvene bi ti resilo ozbiljne visemesecne glavobolje u samom startu. Koliko god da nije moralno, sva sreca da jos mogu neke stvari da se na taj nacin rese. Jer ce "evropske" kazne biti sve ostrije i ostrije...

slave74

Ako imas ili neko tvoj nekog pandura, nek ti proveri da se ne sekiras za dzabe. Bas mi cudno da je taj saobracajacpandur takav kreten, uglavnom su komunikativni i fer ,jer tako zaradjuju vise.. Mada ima smradova.

Jefta

Od skoro panduri moraju da imaju dokaz da si nacinio prekrsaj, tj slika, snimak. Vise ne vazi njegova rec protiv tvoje, tj nije dovoljno da te osude. Odbacice slucaj zbog nepotpunih dokaza.

furija

ima nov zakon ako napravis prekrsaj treba da odes u policijsku stanicu i da priznas prekrsaj dobijas kaznu novcanu i bodove, ali ti ne uzimaju dozvolu. I imas pravo jednom u 2 god da to iskoristis. Ja sam bio taxista pa sam iskoristio to pravo zato i znam za taj zakon.

bokilic

Sa toliko svedoka u kolima ti netreba nikakva pomoc,jos ako svi posvedoèe da ti je trazio 2crvene.  .
brmmmm

Kostić

bolje da ne svedoèe o dve crvene ako nije tra¾io. to je veæ krivièno delo, la¾e sudiju bla bla. nek proba sa svedocima, pa ako ne uspe neka uzne advokata, jer ako nije kriv, isteraæe na po¹teno. ako i to ne uspe, onda od datuma re¹enja nije tu dve godine i to zastari. dan posle dve godine, ode tamo i ka¾e im, zastarelo i ne mogu mu ni¹ta.

penzos

 [rofl]  [rofl]  [rofl] Mene slièno startovala budala u Beogradu. Ja u sinovom autu, nalepnice tipa Nitro, tuning stuling club ovo-ono! Nisam navodno propustio pe¹aka! Vadi papire, vadim i ja blok iz kasete, pi¹e on-pi¹em ja. Gleda malo zbunjeno i pita me ¹ta zapisujem. Pa tvoje podatke da te prijavim za maltretiranje i bahaæenje, kao i za zloupotrebu slu¾benog polo¾aja! A gde vi radite? Pa ¹ta te boli kurac, samo ti pi¹i, i poka¾em mu na kameru na tabli, koja inaèe ne radi ali eto stoji tamo od kada su mi dolazili na kuæu novembra za neki prekr¹aj koji sam opet navodno napravio maja meseca. Probao da se cenka, pa izvinite ali uèinilo mi se,  [blahblah]  Hvala lepo, doviðenja i prijatno! Ma ni¹ta doviðenja, to vi re¹ite sa naèelnikom! Pali uvek ako si èist!  [kralj]  Inaèe, po¹to mnogo vozim, ozbiljno razmi¹ljam da nabavim kameru u autu za po gradu, ne ko¹ta mnogo a zna dosta da te spasi od nepotrebne sekiracije.
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Toma RR

Citat: Jefta poslato 15 Februar, 2016, 23:23
Od skoro panduri moraju da imaju dokaz da si nacinio prekrsaj, tj slika, snimak. Vise ne vazi njegova rec protiv tvoje, tj nije dovoljno da te osude. Odbacice slucaj zbog nepotpunih dokaza.
Da li si siguran za ovo ?
Ja imam isti problem kao bigbad86. Mene su u februaru 2015te zaustavili u centru Kovacice posle semafora. Prica ide ovako:
Dobro vece prosli ste na zuto, zuto je zabrana prolaska (cinjenica je da se zuto upalilo u trenutku kada mi je semafor bio na pola kola-vec sam bio u raskrsnici), ja odgovaram da to nije istina i da sam ja usao u raskrsnicu na zeleno, pandur kaze a vidim niste ni vezani, ja reko to je tacno... Nista onda cemo pisati samo za taj pojas, ja reko ako bas morate dobro... Dobio sam prekrsajni nalog gde pise da sam vozio bez sigurnosnog pojasa.... Kaznu sam platio u roku od 7 dana...

Decembra 2015te mi stize poziv za sud i ne pise za sta.... Ja odlazim, kad sudija kaze tada i tada, datum kada se desio prekrsaj za pojas koji sudija ne pominje, ste prosli na crveno svetlo. Ja sam naravno rekao da to nije istina i da nisam prosao na crveno, i da je tada izvrsena samo rutinska kontrola pri kojoj je ustanovljeno da nisam vezan, koju sam kaznu i platio... Na sta je sudija rekla vasu izjavu cemo poslati u Kovacicki sud pa ce oni odluciti...

Pre par dana mi stize poziv da se 15og marta javim u Kovacicki sud da dam izjavu... 

Sta mi je ciniti kada odem na sud ?

penzos

Sinoæ ba¹ prièam o ovome sa drugarom koij je pravnik. Ima¹ li zapisnik? On se uzima kao dokaz na sudu! Ako u zapisniku pi¹e samo pojas-mo¹a. Mogu da ga duvaju. Dosta zavisi i od sudije koji radi za "dr¾avu" i mora kao i panduri da ispuni normu. Ako semafor nema trepæuæe zeleno, a morao bi po novom zakonu ako se hvataju za ¾uto, opet mo¹a! Kod nas je sve to rovito postavljeno, sve na kraju pada na sudije koji to re¾u. Uglavnom ti ne priznaje¹ da si napravio prekr¹aj, ako ima svedoka u tvoju korist jo¹ bolje. I evo malo ¹tiva, valjalo bi ga prouèiti. http://www.paragraf.rs/propisi/pravilnik_o_nacinu_vrsenja_kontrole_i_neposrednog_regulisanja_saobracaja_na_putevima_i_vodjenju_obaveznih_evidencija.html Naj jaèa fora je da se pojavi¹ sa advokatom koji je potkovan za to jer sudija kreæe sa forom cenkanja, kao ono da prizna¹ krivicu i dobije¹ minimalnu kaznu. Iskusan advokat mo¾e da ih pojebe i da ti jo¹ i plate tro¹kove dolaska i maltretiranja.
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

joka

 I, postoji moguænost, da ti advokat naplati vi¹e, negoli sudija, za svoje usluge.   :(