Glavni meni

Navodno sam prosao kroz crveno. Treba mi savet.

Započeo bigbad86, 15 Februar, 2016, 17:37

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bigbad86

Beograd, oko 1 ujutru, nas 7 u kolima (legalno, opel Zafira) vracamo se sa metal festivala u Domu Omladine, palimo kuci za KG. Krecem se Karadjordjevom u smeru ka autobuskoj stanici, po ogranicenju. Stajem na onaj mali semafor koji nije na raskrsnici nego je samo za pesake, da bi oni prelazili ulicu. Znam 100% da sam STAO i cekao jer drugar sa zadnjeg sedista nije video semafor, mislio je da je samo pesacki i pitao me zasto sam stao. Rekao sam mu da je crveno svetlo. Krecem polako dalje ka autobuskoj da se posle preko Savske ulice ukljucimo za autoput i paljba kuci. Na uglu Karadjordjeve i Zemunskog puta (sledeci semafor) kamion mi naglo ulazi u traku i koci, terajuci i mene da se zaustavim. Ja sam u fazonu sta koji kurac, kad vidim iz kamiona izlazi saobracajac, kapiram da je kamion pauk sluzba. Saobracajac, trazi dokumenta, tu na pesackom prelazu gde stojim, u sred raskrsnice. Ja kao ono ajde, mozda sam mu sumnjiv, puna kola pankera, mozda bila neka tuca, sta znam. Uzima dokumenta i pita jel znam zasto me je zaustavio. Ne znam. Kaze prosli ste na crveno. Ja u fazonu koje crveno, bas sam polako vozio i gledao lepo ulice i znakove jel se slabo snalazim po centru Beograda. Kaze onaj semafor iza i pokazuje na semafor na kome sam upravo milion posto stao. Ja odgovaram to isto i ona kaze da jesam stao i da sam stajao neko vreme i onda sam nonsalantno krenuo na crveno, sto veze sa mozgom nema, ko jos to radi.  :wtf: Nista uze on dokumenta, rece da se pomerimo na sledecu raskrsnicu, opet sam pola na trotoaru, pola na putu, pise on nesto u zapisnik. Ispisa on neki papir, nista mi nije dao ni da vidim, ni da potpisem, ni da prigovorim. Samo kaze da ocekujem poziv od sudije, 15-30 hiljada kazna i 3-6 meseci dozvola.  [samoubistvo]

Ono sto definitivno znam da je pogresno sam saobracajac pogresno uradio.

-Zaustavio me je manevrom koji se koristi samo za hapsenja i trebalo bi da ga rade vozila sa plavom rotacijom.
-Nije ispruzio ruku kroz prozor sa stop znakom ili stop palicom u ruci, saznao sam tek da je policija kada je izasao iz vozila.
-Nista mi nije dao da potpisem, prigovorim, pogledam. Nista.
-Ovo poslednje nisam siguran ali mislim da je kamion stajao na sinama za trolu. Dal  one voze nocu i dal tu sme da se zaustavlja vozilo, ne znam.

Ja imam 6 svedoka koji ce da svedoce u moju korist.  Mozda jedan nece jer je Crnogorac i zivi u Crnoj Gori. Ali svakako mogu sve da ih nabrojim.
Kako ide sada za zastaru predmeta ili je mozda bolje da se izborim na pravdu na sudu? Cale prica sad nesto ako te ne nadju par puta, nesto kao kace na oglasnu tablu suda i to stoji 8 dana i onda kao da su te pozvali.

Idemo saveti :)

Conti-Moto

Imas svedoke ... najjace sto mozes da uradis.
Novo !!!
Conti ROAD !!

bigbad86

Sta je sa onom pederskom forom da se policajcu u sudu uvek veruje? Ja kolko znam sud je sud i bavi se cinjenicama i dokazima a ne verovanjima. U crkvi se veruje a na sudu dokazuje. A ja kao optuzeni ne moram da dokazem da nisam kriv, nego oni da dokazu da jesam.

Kanarinac

Pretpostavljam da svedoke nije naveo u zapisniku? Ako nije mozes da ih zaboravis, bice tvoja rec protiv njegove, plus on ima ovog sto je vozio pauka. Jedina sansa je da vidis da li imaju kamere u tom delu pa da trazis snimak ali sto pre. To sto ces da nabrojis da te pandur nije zaustavio po propisima ti nista nece znaciti, jer ce sudija da ti kaze da je prekrsaj ipak ucinjen (bez obzira da li jeste ili nije) jer ce se verovati sluzbenom licu. Mozes i da probas da trazis suocenje sa tim pandurom i to je to

Biker-Boy

'bo im pas majku haraclijsku  [ljutko]
Ako je za utehu, ja sam imao 2 situacije slicne ovoj (moja rec protiv pandura) i panduri se nisu pojavljivali u sudu na suceljavanju i u oba slucaja sam se izvuko bez dinara ikakve kazne. Doduse to je bilo pre 10-ak godina.  [neampojma]
I feel the need..... the need for speed !!!

bigbad86

Ne verujem da je naveo jer nikoga nista nije pitao. Kako to ja ne mogu da navedem svedoke koji su bili sa mnom u kolima, nisam znao da mora da se navodi? Kako mislis da trazim kamere? Saboracajne ili neke sa nekih lokala?

El Jefe

Нађи адвоката, напиши жалбу и наведи све сведоке из кола.
Друштво за заштиту од животиња

bigbad86

Jel moze to malo opsirnije? Da napisem zalbu pre nego sto mi stigne poziv za sud pa da je u sudu predam ili nesto drugo. Sta ce mi advokat, imam vas :)

Hattrick


joka

 Suoèenje vi¹e nije pravni lek, jer policija je puno odsutna, sa posla, zbog dokazivanja zapisnika kod sudije za prekr¹aje. Zovu se samo, ako se zakompikuje sluèaj. Naravno da iskaz svedoka poma¾e, al najvi¹e zavisi od sudije, jer jo¹ uvek nije prioritet dokazati istinu, nego kazniti prekr¹ioca. ©to reèe Kanarinac, trebalo bi da ti pomognu snimci kamere, ako postoje, samo ti nisi ovla¹ten, da prikupi¹ te podatke, a dok stigne tvoj sluèaj na razmatranje, snimak se na odreðen broj dana (sedam, do deset) presnimava. Najvi¹e zavisi od sudije, dali oæe uop¹te da te saslu¹a, po¹to se ceo dan smara sa slu¹anjem raznih prièa. Sve to izgleda, kao borba sa vetrenjaèama. Nemoj da te oneraspolo¾im, Ima¹ ¹anse fifty- fifty. Najveæi problem je, ¹to sudsto nikad nije bilo nezavisno. Sa advokatom ti je rano da startuje¹, jer jo¹ nisi optu¾en.

bigbad86

Znaci policajac moze da mi procita tablicu u prolazu, napise zapisnik da sam vozio 100 na sat na trotoaru i to prolazi?

El Jefe

Адвокат ће већ знати шта треба. Када добијеш позив од судије за прекршаје или решење, напиши жалбу, тражи суочење и наведи све сведоке из кола.
Друштво за заштиту од животиња

joka

Citat: bigbad86 poslato 15 Februar, 2016, 18:27
Znaci policajac moze da mi procita tablicu u prolazu, napise zapisnik da sam vozio 100 na sat na trotoaru i to prolazi?
To rade policajci, kad ga zbog neèeg "oèepi¹" i da se nebi on bakæao s tobom, namesti ti igranku. Drugar sudija ka¾e, da je najèe¹æi odgovor "optu¾enog" da ga polismen uhvatio sa svojom ¾enom, u akciji!

SrpskiDzedaj011

#13
Citat: joka poslato 15 Februar, 2016, 18:47
Citat: bigbad86 poslato 15 Februar, 2016, 18:27
Znaci policajac moze da mi procita tablicu u prolazu, napise zapisnik da sam vozio 100 na sat na trotoaru i to prolazi?
To rade policajci, kad ga zbog neèeg "oèepi¹" i da se nebi on bakæao s tobom, namesti ti igranku. Drugar sudija ka¾e, da je najèe¹æi odgovor "optu¾enog" da ga polismen uhvatio sa svojom ¾enom, u akciji!
Мислим да не.... брзина мора да буде утврђена на основу прецизних техничких средстава којима је то намена.... док насилничка вожња може да се констатује на основу опсервације а затим и да се проследи надлежној организационој једници МУПа.

А по питању заустављања којем ниси задовољан - нема везе са прекршајем у којем тврди да те је затекао.... али ти свакако можеш да поднесеш представку против њега у колико мислиш да си било како оштећен.
I have to return some video tapes....

ProjectLord

Jel pandur bio neki niski, ruzni sa zelenim ocima?
Kolegu i mene letos na tranzitu kod Dorcola zaustavio, posle semafora kod "Kompresor-a", u fazonu "presli ste na crveno"...
Ajde da nisam obratio paznju, nego sam 150% skoncentrisan kad me neko vozi (jbga, nemam poverenja u druge...) i sigurno je prosao na zeleno!
Al pandur ne odustaje, nema govora, crveno i crveno... Kaze sad cu da ti pisem kaznu pa na sudjenje... Kazem kolegi, idemo na sud, ko ga jebe, nacicemo snimke sa objekata pored...
Al beda stoji pored prozora, i kezi se... vidim ja koliko je sati, ispruzim jednu crvenu, i zavrsim posao... Jeftinije mi to, nego da gubimo vreme i zivce po sudovima...

bigbad86

Jebiga ja bih dao al 7 ljudi u kolima, ne verujem da bi pristao. Sto je najgore mozda bi me i uhapsio.

slave74

Meni se desava kad sam umoran da krenem kad se upali zeleno za pesake,  iako je crveno za vozila.
Trebao si odmah da ga prijavis nacelniku saobracjne policije, jos bolje da ste svih 7 otisli u stanicu kod laste i podneli zalbu -prijavu.U svako doba je dezurni neki sef u stanici. Uzimaju pismenu prijavu-zalbu. Pa, usput ti je bilo..
Mozda ni sad nije kasno,al tada mozda ne bi kazna usla u sistem , mozda njega sef bar kazni za neprofesionalno ponasanje..
A , imao bi dodatni papir ako dodje do suda..

bigbad86

Sad sta bi bilo kad bi bilo mi ne treba. najvise me zanima dal da probam na zastaru ili da se rokam po sudovima...

Dukags

Prvi put kada bude¹ davao bilo kakvu izjavu, prigovor, .. navedi svedoke, va¾i se a jer naknadni svedoci nemaju tu te¾inu ma koliko su inaèe te¹ki. Ako te nije uslikao iz kamiona i njemu æe pored tvojih svedoka biti te¹ko da doka¾e ne¹to ¹to je navodni video u retrovizoru i to suvozaèevog mesta.

furija

Mozes da treba uzmes zapisnik iz policijske stanice pa ces videti sta je napisano