Glavni meni

Yamaha R1 2000-2003 god. misljenja

Započeo Razer, 08 Februar, 2016, 01:17

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Razer

Pozdrav. Aj da otvorim temu, interesuju me ovi ucestali kvarovi:
menjaca (druga brzina)
hilzne(kazu da pucaju nakon nekoliko hiljada km dali je to istina?)
namotaji
korpa-lamele
potrosnja ulja(za 2000-2001 godista i za 2002-2003?)
servo motor exup ventila
Ovi modeli sto su trenutno u oglasima od 2000-2003 godista do 2500 evra koliko su oni kvalitetni mislim na ove kvarove sto sam gore naveo? Naravno svako kaze odlicno stanje, mada se na nekima vidi da je ram poliran sto moze da upucuje na to da je vec padano sa njim ail nemora da znaci. To je sve sto hocu da znam [watching]

Bori¹a

evo ja da ti odgovorim uopsteno
R motor koji je blizu mojih godina, ako je vozen svake sezone mora da bude lupan minimum jedared... a uglavnom R kao R korisceno je u razne svrhe tako da... pazi dobro

freepartyman

Ako je lupan a sve sredjeno nije strasno. Koliko znam menjac im je boljka. SSZGO je vozio taj model,pa pitaj njega sta i kako ;)
I became a beast to rid myself the pain of being a man

SSZGO

2003 model. Menjao namotaje svakih 6 meseci. Prezupcio lanac jednom. Menjac se malo cuo ali bez problema. Korpa kvacilo menjao jednom. Standardno koliko para toliko muzike. Ne postpji primerak da nije udaren 10 puta to godiste...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Razer

Nista od ovog onda znam da cu se pokajati ako ga budem uzeo jer cu pojesti zivce u to sam siguran i jos ako prolupa ccc steta jako je lep motor. Srce kaze uzimaj al pamet kaze imaces veliki problem, znaci nista  :'(

SSZGO

Da prolupa tesko. Sta je sve moja prezivela I agregat je bio u jako dobrom stanju nakon 100000 km
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Razer

Videcu jos na nekom moto skupu, ako nadjem jos nekog ko ga ima da ga ispitam uzivo.  [neampojma]

Gavrolini

Sve su to dobri motori bili kad su napravljeni. I dan danas bi bili dobri da nisu unistavani godinama. Dioda ili lastin rep ili kako god vec jos uvek moze da se nadju u pristojnom stanju ali onda i kosta. Doduse dobrih je manje od 1%

ЯЭВОЛУТИОН

ali zato je rep svaki seljo okacio na strreta....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gavrolini

Pa realo i jeste jedan od najlepsih ikad

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Razer

Neæu odustati od toga, pre ili kasnije æu ga uzeti. :D

andrijadragan

  Promasen  motor  ..osim  agregata  sve  ostalo  nula..  tolerancije   i  greske  nedozvoljava ni  minimalne    ,,kocnice  nula,,  kratak  raspon  izmedju    tockova,,svako  dodavanje  gasa  na  tocak,,,,,,i  nepostoji  ni  jedan    u  dobrom  stanju.........
Bolje  da  zaserem  odmah nego  da  se  kasnije  nesto  iskomplikuje......

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: andrijadragan poslato 18 April, 2017, 18:45
  Promasen  motor  ..osim  agregata  sve  ostalo  nula..  tolerancije   i  greske  nedozvoljava ni  minimalne    ,,kocnice  nula,,  kratak  raspon  izmedju    tockova,,svako  dodavanje  gasa  na  tocak,,,,,,i  nepostoji  ni  jedan    u  dobrom  stanju.........
pocetak injection sistema kod yamahe....da bi izbegli sekundarne klapne ostavili su librane...vesanje malo pretvrdo...kocnice dobre ali ne dovoljno....sve mane koje si naveo se odnose i na k5....osim sto je nastao pet godina kasnije pa se navikli ljudi...
Agregat na staroj mnogo pitomiji i po meni bolji....dioda se teze vozi...jednostavno iznudjeno  resenje da bi se drzao korak sa konkurencijom...ali se prodavala korektno a r6 kao alva....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hohštapler

Ali sa R1 jebe¹ ¹ta oæe¹....   ;D [rofl]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

VR 46

Twist of wrist!

Gavrolini

Ej jbg Rev. porediti bilo koju R1 i K5 mi je bas bas bzv

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Gavrolini poslato 18 April, 2017, 22:24
Ej jbg Rev. porediti bilo koju R1 i K5 mi je bas bas bzv

ide ko raketa,koci ko brod i skace ko jarac....kad je neke 85 dosao prvi gpz900r nisam znao sta snjim da radim...ili je na zadnjem ili na prednjem tocku...k5 je odlican ali r1 je za njega revolucija     ...prevara je napravlljena sa dvostrukim diznama i zato je dominirao....vec k7 nije...za kratko se konkurencija adaptira....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gavrolini

Od svega sto sam probao od 2000 do 2010 godista meni k5 ima najbolji odziva na gas. Da, istina je da skace na zadnji ali zar to i nije cilj :)  meni se r1 nikad nije svidjala zbog ogromne rupe u gasu u neko srednjem rezimu. Krene pa onda nista pa onda ti jebe mamu.

andrijadragan

]Zato  ga  lepo   pripremis  na  7,8   i  kad  se  ispalis  prvo  ode   motor  pa  ti  ,,pa  zeludac  i    hrana  za  tobom    sto si  pojeo  tog  dana  i  dan  pre    .........    [balavi] [balavi] [balavi] [balavi] [balavi] [balavi]
Bolje  da  zaserem  odmah nego  da  se  kasnije  nesto  iskomplikuje......