Glavni meni

Kako preci sa 2 na 4 tocka iliti boles i dosada

Započeo metarex, 14 Januar, 2016, 08:26

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

metarex

imam jedno pitanje za sve prisutne:

zna li ko ko radi peskarenje vozila i koliko je sat peskarenja? dobio sam neke ponude u lozana sitiju ali imam osecaj da je cena zesce surenje u kupatilu..

trebao bi da se odradi kompletan pod sa kosevima i gepek iznutra na e21

hvala na odgovorima i sugestijama [cheers]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

ЯЭВОЛУТИОН

dogovar peskarenje djuteure a ne po cm kvadratnom....za komplet kola iznutra i spolja u Beogradu smo zadnji put platili 200 evra,,,,,radili smo kod Ade ciganlije...neki lik peskira staru ciglu....otprilike nam toliko trazili i kod brodogradilista...sve zavisi sa cime se radi...ako rade sa sejanim dinavcem onda je jeftinije jer im pesak dodje skoro pa dzabe...
posle peskarenje dogovori odmah da ti ospricaju u osnovnu, jer rdja hvata iz odmah...to ti je jos jedno 150 sa farbom....
p.s.
nekad je radjeno u antikoru za dve flase vinajaka i gajbu piva....al to kod Slobe....jebo vas kapitalizam.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ctpaba

Eh ja placem za mojom meckom W123 280 AMG, doduse samo 225 konja al iso ko mecava. Tri brzine automatik milina. I za jurcanje i za finu voznju.
Eh da mi je sad da cujem kad zasuste 6 cilindara pod haubom :)

metarex

idemo dalje!

posle vise konsultacija sa par prijatelja koji su vec odradili neke restauracije definitivno odustajem od peskarenja. ono bi mi samo povecalo posao u nedogled i razbilo financijsku konstrukciju. benka jeste stara ali se ipak ne isplati odraditi je kao muzejski primerak.

u medjuvremenu su stigle felne [yahoo] [yahoo]






kompletan nov auspuh a set kvacila i kocnice su na putu. narucen  set bilstein b4 amortizera i opruge za spustanje. posto ce se auto kretati po srbiji necu preterivati u spustanju i ogranicicu se na legalnih 40mm

u medjuvremenu sam pronasao jos nesto... originalni m10 hartge trkacki motor [klanjam_se] [klanjam_se]
cena bi bila ok ali mi onda fali 5ostepeni menjac...
ce da se razmisli...

stay tuned...

Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

ЯЭВОЛУТИОН

nadji od e30 ,,,stara generacija je imala 5 brzina i m10 motor....mislim da je drugaciji samo izlaz ka kardanu....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

metarex

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 06 Februar, 2016, 14:38
nadji od e30 ,,,stara generacija je imala 5 brzina i m10 motor....mislim da je drugaciji samo izlaz ka kardanu....

i brzinomer. e30 skida signal sa diferencijala a ovaj sa menjaca
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

ЯЭВОЛУТИОН

ima rupa na menjacu...samo zabodes juromer....kad bi nasao od e30 20 is...kontras sa 5 kratkih brzina...ali osta ko otrov...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

metarex

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 06 Februar, 2016, 20:42
ima rupa na menjacu...samo zabodes juromer....kad bi nasao od e30 20 is...kontras sa 5 kratkih brzina...ali osta ko otrov...

pa i 5obrzinac iz e21 jekratak i zato ga trpaju u 2002tii a gadja se 1/1
zato ih i nema. motora ima ko u prici. nadjes veoma dobar za 150-200 jevreja al menjac ili sperdif.... pre cu se porodim
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

ЯЭВОЛУТИОН

menjac od kockice a diferencijal od petice.....nije neka prepravka...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

metarex

i tako.... dodjoh, videh, ismejah se.... benka u vise nego ocajnom stanju... predhodni vlasnik je obozavao nitne ko Lazic vezice tako da je skoro sve popravke obavljao nitnama i bitumenom. Cuveno nemacko dihtovanje u ovom slucaju nije vise bilo garantovano. kroz karoseriju mestomicno moze da proleti vrabac a za njim i podebela macka. [facepalm]
i dodje i ta prekretnica. sta uraditi ? prekinuti projekat ili nastaviti dalje po svaku cenu?
pricam ja tako sa mojim komsijom a on mi rece da u neposrednom komsiluku zivi jedna zena koja vec dve godine pokusava da proda neku bembaru. kaze nije u voznom stanju i dobices to jeftino.
i rodi se nova nada u spasenje projekta! odlucih da ga pogledam
upadnem ja tako gospodzi u dvoriste bez kafe i secera vaki debo, buljav, klempav i rascupan...
u prvi momenat zena se prepade misleci verovatno da sam dosao da secem struju il vodu medjutim kad sam joj spomenuo bmw a pade joj kamen sa srca.
odvede me iza kuce u bascu i pokaza mi auto.
gledam i smeskam se! blatobrani ko novi, zmigavci i napred i nazad citavi, vrata cela, hromirane lajsne na broju, alpina felne sa celavim gumama...
mislim se, divota, ipak cu skrpiti ovo moje cudo.
setam ja tako oko auta namrsten i masem glavom a u sebi  [yahoo] [yahoo]
pogledam napred a ono dupli farovi. vidi reko moda budzenja je odavno stigla u srbiju... obidjem oko auta, pogledam auspuh kad i tamo duplo!
brzo otvorim haubu kad ono baba roga!!!
M20 2,3 sa K glavom!!!
umalo na dupe nisam pao!!

brzo se sa babom dogovorim oko cene na kilo i vuci azdahu kuci dok se baba nije predomislila ;D

znaci projekat je krenuo u novom pravcu!!
sad se radi na bmw-u iz 79 godine 323i
masinica sa originalnih 143 konjica grbonjica ;D

a da... ponovo me kopka boja...

sta mislite o ovoj? brasilbraun
http://i1369.photobucket.com/albums/ag233/ShamGaspar/e24_635csi/000022_zps51248301.jpg
ili ipak crno?
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

metarex

Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

metarex

Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

ninja66

Brasil braun sam voleo tih 80-tih a sada mi zelena na autu deluje bolje.

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Andreja

Au Metarex, al te ukenjalo, svaka èast :)

Rev +
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

ЯЭВОЛУТИОН

@metarex
spojler donji sam odmah okacio da ne krenes sa filozofijom kako nema da se nadje...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

metarex

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 27 Februar, 2016, 17:56
@metarex
spojler donji sam odmah okacio da ne krenes sa filozofijom kako nema da se nadje...

hm... ne svidjam mu se a ni on meni ;D
doci ce prednji spojler od crnog kobasicara bas kao i maska sa dva fara. ( tacka)



idemo dalje., Majstor Andjelo ce da radi felne cim malo lufta ugrabi a ja sam u potrazi za sledecim majstorima
treba mi dobar tapacir majstor koji je u stanju da od ovog







napravi ovo






interesuje me bas ova varijanta i u ovoj boji. samo kvalitetna eko koza dolazi u obzir. ( te godine pravu kozu kod e21 bmw uopste nije imao u ponudi)

nema vremenskog ogranicenja u smislu razumnog vremenskog roka  i ako sve bude odradjeno kako treba imam jos jedan set sedista za rad.
ponude ili javno ili na pp

[hello]

Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

srbac

EEEEEee kad se to teralo i radilo. Stelovanje ventila na 0,10 oba sa kljuæem 10  .....   [srce]

Lazic

Kao klinac sam sanjao da æu jednog dana imati takvog... ;D

Zeljkamp

Metarex, imas u Loznici tapetara Æosu. Meni je na par auta vrsio popravke sedista i bio sam zadovoljan. Ne znam da li je kadar da napravi ovo sa fotografije ali ne bi bilo lose da se cujes sa njim pa da vidis sta ce da ti kaze.

Javi se ako ti bude trebao broj.
TwinZ Auto & Moto