Glavni meni

Epilog: ¹ta i kako nakon sudara?

Započeo mrle, 04 Decembar, 2015, 15:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mrle

Znate da sam imao èukanje pre skoro dva meseca u terazijskom tunelu.
Poku¹aæu da dam savet ¹ta da radite u takvoj situaciji.


Epilog:

Na preporuku Jokera, oti¹ao sam u agenciju Autobiro kod Dejana Paripoviæa.

Prstom nisam mrdnuo, samo sam im dostavljao izve¹taje lekara posle kontrole.

Iskompliovalo se jer je tu¾ilac pokrenuo krivièni postupak i jer je bilo dosta vozila u sudaru bio je potreban dopunski zapisnik MUP.

On se èeka i po 3-4 meseca. Ovi iz agencije imaju licencu za procenu.

Priznate su sledeæe stavke kao vansudsko poravnjanje:

-totalna ¹teta na kawi.

-povrede.

-pretrpljeni strah.

-kaciga.

-jakna.

-rukavice.





Moje iskustvo i saveti:

Ne daj Bo¾e da se nekome desi neko èukanje, ali postupak je sledeæi:



Normalno uviðaj, ako vam "nije ni¹ta" , a ne mo¾e da bude, mora ne¹to da vas boli, nakon uviðaja pravo na sva snimanja i uzimanje svih papira iz Urgentnog.

Vozilo mo¾ete odmah u Autobiro na slikanje i procenu i veæ od odmah da krenete popravku.

Njima date potpis, ovla¹æenje i èekate da vas pozovu da preuzmete kintu.



Cifre koje se dobiju su zadovoljavajuæe.




DaChaS

koliko ti je proslo od sudara do naplate ?

mrle


Darko

Koliko autobiro uzima za svoje usluge ?

DaChaS

Ja sam za ovo sto me lik pokupio na pesackom  kontaktirao restituciju oni uzimaju 15 % koliko sam video ...poslao sam im ovlascenje i nalaze od lekara i sad cekam da vidim sta dalje

UFF

ja sve uradio sam i uzeo svu kintu :D

probao i preko advokata ali kurac zivi nista mi pomogao nije osim sto je pokuisao da me izmuze

ako imas kontakt advokata + sudskog vestaka i sudije onda si na konju :D

ghoul

ima li smisla terati motor u ovlasceni servirs(Deltu) na procenu stete, da naprave nekakvu profakturu ili mi isto dodje?

freepartyman

Bem li ga ja sam uzeo profakturu iz Platnera. Sudeci po cifri koju su procenili osiguranje ce ici na totalnu stetu.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

ЯЭВОЛУТИОН

osiguranje skoro uvek ide na totalnu stetu...idi prvo da vidis koliko je procena motora kod osiguranja, pa onda u ovlascenom servisu spakuj stetu na iznos od polovine procenjene vrednosti.....ako budes isao na totalku ici ce polovina vrednosti minus vrednost ostatka motora....nadji odranu jaknu ili kombinezon sa racunom, skrljanu kacigu (njanja) telfon , cizme...sve sto mozes....oprema moze doneti razliku.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

imam ja polomljenu navigaciju ako nekom treba ;)
imao sam dve jbg, proslu sam dao jednom nasem forumasu da osiguranje slika a oni mu je uzeli...
imam i jos po nesto polomljeno i krivo, diskove, kormane, migavce, instrument table, farove.... zatreba to uvek, meni zatrebalo vec par puta :D

ghoul

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 11 Januar, 2016, 10:50
osiguranje skoro uvek ide na totalnu stetu...idi prvo da vidis koliko je procena motora kod osiguranja, pa onda u ovlascenom servisu spakuj stetu na iznos od polovine procenjene vrednosti.....ako budes isao na totalku ici ce polovina vrednosti minus vrednost ostatka motora....nadji odranu jaknu ili kombinezon sa racunom, skrljanu kacigu (njanja) telfon , cizme...sve sto mozes....oprema moze doneti razliku.

:o
znaci sta, ako je meni motor po katalogu 4000e i bude totalna steta, oni racunaju 2000e minus ostatak motora? i na kraju da mi daju 1000-1500e za cbr 2007 godiste :D
nesto mi to ne pije vodu

oprema mi je i ovako sjebana, do duse nema neku preteranu vrednost, al napakovacemo nesto .. do duse nemam racune ni za sta

freepartyman

Meni su procenili stetu u Platneru na 450 000 dinara. Vrednost celog motora je oko 3000 eura.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

dusankobgd

#12
Procena totalne stete ispada ovako nekako, cena novog vozila koliko je kostalo kada je kupljeno pa odbijanje zbog amortizacije, sad nisam siguran dal se prve godine odbija 30% pa druge 20% pa svake naredne po 10%, ili prve godine 20% pa svake naredne po 10%.
Npr vozilo placeno 10K evra, posle dve godine totalna steta iznosi u prvoj varijanti 5K evra u drugoj varijanti 7K evra.

Hohštapler

nakon 10godina ti plati¹ njima ¹to si se slapao... a polisa osiguranja ide na kubika¾e. .. mamu im jbm..
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: ghoul poslato 11 Januar, 2016, 13:31
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 11 Januar, 2016, 10:50
osiguranje skoro uvek ide na totalnu stetu...idi prvo da vidis koliko je procena motora kod osiguranja, pa onda u ovlascenom servisu spakuj stetu na iznos od polovine procenjene vrednosti.....ako budes isao na totalku ici ce polovina vrednosti minus vrednost ostatka motora....nadji odranu jaknu ili kombinezon sa racunom, skrljanu kacigu (njanja) telfon , cizme...sve sto mozes....oprema moze doneti razliku.

:o
znaci sta, ako je meni motor po katalogu 4000e i bude totalna steta, oni racunaju 2000e minus ostatak motora? i na kraju da mi daju 1000-1500e za cbr 2007 godiste :D
nesto mi to ne pije vodu

oprema mi je i ovako sjebana, do duse nema neku preteranu vrednost, al napakovacemo nesto .. do duse nemam racune ni za sta

tako ti je sa osiguranjem u srbiji.....racunaju da ce tako slupan motor prodati za 2500 te ces sa tih 1500 biti namiren....a realno neko ko ima strendzera od 2000 moze da spakuje motor i da mu ostane delova ....njihova matematika nije losa, ali nama ne odgovara.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11