Glavni meni

Pannonia ring Madjarska- Iskustva i saveti

Započeo Gligoric, 13 Novembar, 2015, 18:00

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

jocale

Citat: Joker poslato 07 Decembar, 2015, 08:16
Jednu stvar da vas brat zamoli... Nemoj da vozite svoje motore na stazi.. Kupite namenski motore samo za stazu, opremite ih i pun gas.. Kazem iz razloga sto ce ti isti motori da posle jedne sezone da budu osteceni na milion strana.. A ne daj Boze da padnete... Greota, verujte mi..
Imam ja i ducati koji mi je mozda bolje da isteram na stazu ali kako da znam da li mi se svidja, ne ide mi da kupim neki motor za stazu a da vidim da mi ne ide ili nije to to... Par puta svojim motorom pa ako vidim da mogu, da mi se svidja, da znam sta da trazim :)
Samo polako i pun gas

freepartyman

Uzmes stranca prodas original plastike stavis trkacke i teras. 
I became a beast to rid myself the pain of being a man

perlx

Citat: Joker poslato 07 Decembar, 2015, 08:16
Jednu stvar da vas brat zamoli... Nemoj da vozite svoje motore na stazi.. Kupite namenski motore samo za stazu, opremite ih i pun gas.. Kazem iz razloga sto ce ti isti motori da posle jedne sezone da budu osteceni na milion strana.. A ne daj Boze da padnete... Greota, verujte mi..
A nemojte ni do perionice.

doktor

Citat: freepartyman poslato 07 Decembar, 2015, 11:55
Uzmes stranca prodas original plastike stavis trkacke i teras. 

Ja sam mislio da se ovo radi samo kod nas, dok mi drugar, koji zivi u Londonu, nije rekao da je na Track day-u na Brands Hatch-u bila racija koja je kontrolisala brojeve motora.
Bikers work is never done!

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

srbac

Kako ce preci granicu sa strancem !!! ne mere...

Gašpar

Citat: Joker poslato 07 Decembar, 2015, 08:16
Jednu stvar da vas brat zamoli... Nemoj da vozite svoje motore na stazi.. Kupite namenski motore samo za stazu, opremite ih i pun gas.. Kazem iz razloga sto ce ti isti motori da posle jedne sezone da budu osteceni na milion strana.. A ne daj Boze da padnete... Greota, verujte mi..

Iz iskustva  :D

Gligoric

Citat: jocale poslato 07 Decembar, 2015, 00:39
koje grejace koristis i da li su neophodni, pocetnik sam pa ne znam :) ali imam volju da naucim... ima da se kupe neki pristupacni do stotinak evra ali sam cuo pricu da ne valjaju nego samo "original"(brendirani) od 250+evra
kako se snalazis sa 1000 kubika na stazi? je l' si krenuo sa manjom kubikazom? ja se spremam da sledece godine polako krenem na navak da se oprobam ali mi se cini da ce za stazu da mi bude prejak motor od 1000 kubika... [cheers]

Ja sam isto poceo da vozim stazu sa 1000ccm i problema nisam imao jer smatram da je sve stvar toga sta nosis u glavi i kako razmisljas.
Ima velike razlike u grejacima i u njihovom kvalitetu.
Ja sam kupio CAPIT grejace koji su kostali 325e i morao sam da odem po njih u Madjarsku :)
Grejaci nisu neophodni,ali stede vreme na stazi,gume se manje trose (kad su gume ne zagrejane mnogo brze se trose nego vruce)


Gligoric

Citat: Joker poslato 07 Decembar, 2015, 08:16
Jednu stvar da vas brat zamoli... Nemoj da vozite svoje motore na stazi.. Kupite namenski motore samo za stazu, opremite ih i pun gas.. Kazem iz razloga sto ce ti isti motori da posle jedne sezone da budu osteceni na milion strana.. A ne daj Boze da padnete... Greota, verujte mi..
[/quote

Moj motor je ove godine napravio na stazi 2000km i ni jednu ogrebotinu nema.
Motor je nov kupljen u junu ove godine. Sve se to moze zastititi i spreciti ostecenja,ali u slucaju pada mi je bitno samo da meni bude dobro :)

Joker

To je zato sto nemas trkacke oklope i druge promene kada ides na stazu i kada se vozis po ulici.. Promena guma kod neiskusnih dovodi do ostecenja istih, promena plastika i drugih dzidzabidza dovodi do sitnih ogrebotina, i tih nekih gluposti. Nista to nije strasno anarvno ali zna da bode oci za neke stvari..

A o padu da ne pricam, kada su nove plastike boli vise od rana.. :)
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

makinjo

Ovaj kolega je verovatno sledeci put na stazu dosao sa strancem :(
! No longer available

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

losmi


Gligoric

Evo i jednog snimka,nesto me je SD kartica zajebavala na kartici pa sam zato snimao samo prve 3 voznje :(

! No longer available

Aleks Cross



Aleks Cross

Pa jebote, lik vas obiso ko da stojite.  [panic] Nisam ni motor provalio.


Inace podrzavam (moralno) to sto radis. Imas mogucnosti i dalje teraj stazu jer sa takvim motorom po ulici nemas sta da trazis. Svi nesto seru Navak los ovo ono , pa bolje i to nego sa 150 kroz Pozesku na brdu.

Drugar ide 2-3 puta godisnje tu gde si bio, ostane uvek po nedelju dana, spoji zadovoljstvo i odmor.

freepartyman

Citat: Aleks Cross poslato 16 Decembar, 2015, 19:14
pa bolje i to nego sa 150 kroz Pozesku na brdu.

Jel to nesto na moj racun  :P
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Gligoric

Meni je to prvi odlazak na stazu(treca voznja taj dan)
Prva voznja 4 kruga da se podesi ogibljenje i pritisak
Druga vozanja 9 krugova da
Treca voznja je voznja koju gledas na snimku.
Momak koji me je obisao vozi Sampionat Italije ima 16 godina i ceo tim sa sobom.Motor je Yamaha R1M i decko zivi 50km od staze.
Do kraja dana je vozio samo 8 sec brze od mene po krugu.

Cilj moje voznje je zabaviti se u okviru svojih mogucnosti,a ne okrenuti pola brzog kruga slupati se i onda ko zna koliko godina plakati dok se ne postavis u istu situaciju da mozes da vozis nov motor :)

Aleks Cross

Ma samo da te vidim ima te peglom potegnem, ali ako kupis DUC-a vodim te na zezanje ;-)