Glavni meni

Izbor quick shiftera ?

Započeo Gligoric, 02 Novembar, 2015, 11:33

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gligoric

Cao, interesuje me da li je neko od vas kupovao ili koristio aftermarket "quick shiftere".
Moja dilema je izmedju DynoJet- ovog i HM Lite "quick shiftera)
Hm je definitivno kvalitetniji proizvod jer ga ceo MotoGP i WSBK koriste.
Dok je DynoJet pristupacniji i mozda neznatno jeftiniji.
Ukoliko imate proverene informacije o gore navedenim "quick shifterima" molim vas da podelite vase iskustvo :)

Tenkju u napred   [cheers]

SSZGO

moras da kupis glavni modul i ignition modul verovatno da bi koristio dynojet... autotune je koristan... tako da uracunaj sve u cenu
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Jefta

Svi u MotoGP-u koriste Bridgestone gume pa ne znaci da su i najbolje. Samo eto oni su dobili taj ugovor :)

mazzi

Meni je uz motor stigao PowerCommander III i sa njim Dynojet QS. Nisam neki vozac /vozim ko baba/ ali se cudno ponasao, neki put je radio a neki put i ne. Pitanje je kako je setovan uopste. U jednom trenutku vise nisam moga da upalim motor, vergla i nista. Iscupao sam iz PCIII-a QS i onda mi je motor proradio. Trenutno mi je i PC i QS otkacen zato sto mi je motor cudno radio. Moguce da je sve to bilo do loseg podesavanja, planiram da u jednom momentu probam sve da vratim. Tako da moje iskustvo nije bas sjajno ;)

Havarisan

Drugar ima na svom motoru Bazzaz i radi ok.

Mr.Racer

Da li pitas za prekidac ili komplet koji je potreban da to radi ?

ЯЭВОЛУТИОН

ja sam igrom slucaja, imao ozbiljnu raspravu oko shiftera....bukvalno za svaku brzinu moras da nestelujes killtime da bi to radilo idealno....a onda ako vozis stazu da analiziras svaku i da po njoj dostelujes ....uz gomilu proba
mnogo drkanja ako ne zivis od sekundi na stazi......uglavnom...prednost je ispucavanje posle izlaska iz krivine ....mane.....vozac i dalje mora da menja brzine....rezultat....dok se ne upegla uredjaj i vozac ne navikne, mnog slabije vreme na stazi...

idealno za amerikance i njihove drag trke.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gligoric

Citat: Mr.Racer poslato 02 Novembar, 2015, 23:20
Da li pitas za prekidac ili komplet koji je potreban da to radi ?

Pitam za ceo komplet :)

castor

It's the ride that matters, not the bike…

Mr.Racer

Citat: Gligoric poslato 02 Novembar, 2015, 23:54
Citat: Mr.Racer poslato 02 Novembar, 2015, 23:20
Da li pitas za prekidac ili komplet koji je potreban da to radi ?

Pitam za ceo komplet :)
Ima milion kombinacija , vidim da vozis hondu i K7 , ako bi da montiras na K7 postoji mogucnost da kupis samo prekidac i da se ugradi na fabricku instalaciju bez ikakvih dodatnih delova , onda ako ugradjujes Power Comander , na PC 3 mozes direktno da kacis prekidac , itd. sve zavisi sta tacno hoces , moze i dodatna elektronika sa potenciometrom gde ti fizicki stelujes interval prekida , ma milion kombinacija

nemanja

SP ,DinoJet,HM ,bazzaz , svi su dobri samo zavisi na sta se stavlja i sa kojim komponentama se uklapa. Po meni ako vec koristis PC dinojet ondah uzeti njihov prekidac za shifer ,ako se koristi sve Bazzaz ondah Bazzaz ,mada se SP dosta lepo uklapa sa svima ili kao zasebna jedinica.

Gligoric

Mr.Racer  Suzukija sam prodao,a zaboravio sam da promenim potrpis :(
Honda je ta na kojoj se eksperimentise, zbog akrapovica i K&N filtera moram da stavim powercommander V pa sam mislio da ujedno stavim i quickshifter i onda su dileme pocele.
Mislim da cu kupiti HM Plus SS.. Samo da nadjem nekog da mi ga donese od preko jer kad god porucim nesto za motor drzava me pocepa sa carinom kao Heroin da uvozim..

ЯЭВОЛУТИОН

pa kad se drogiras motorom...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

SSZGO

Ima lik prodaje za 450e polovan komplet pcv quickshifter I injection module. Verovatno bi dao za manje. Ali u dubaiju
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Gligoric

Citat: SSZGO poslato 03 Novembar, 2015, 19:34
Ima lik prodaje za 450e polovan komplet pcv quickshifter I injection module. Verovatno bi dao za manje. Ali u dubaiju

Quickshifter(HM) drugar donosi iz Londona u subotu,a po power commander idem u madjarsku u subotu jer mi je usput :) Tako da je sve reseno

Boban600

Ajde da se nadove¾em samo na temu (da ne postavljam novu).. Da li je imao neko iskustva sa IRC quickshifterom (kakvi su, kako su se pokazali i da li ih vredi ugraditi na motor)?