Glavni meni

Hajde malo da izmenim 900RR

Započeo Ivicat, 28 Oktobar, 2015, 13:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gavrolini

Ti kormani od 30e su karina mrtva , mekani, savitljivi ma losi mnogo. Za neki ozbiljan rental treba izdvojiti 100e a i ozbiljni adapteri su skupi. Radi sta te cini srecnim ali radi kako treba, ne igraj se sa jakim motorom i losim kormanom. P.s. koji su broj cizme i jesu na prodaju?

FANTOM

   Ajd i ja nesto da kazem posto sam se sa predhodnim mojim motorom zanimao i pravio SF pre par godina :
   
   Dakle ako ti se pravi pravi ... Po meni motor se dosta lakse vozio u gradskoj varijanti i dosta bio udobniji za voznju sa sirokim volanom . Sto se tice skidanja heblova i montiranja volana uglavnom treba da se produzavaju sajle - Boban sajle , tamo sam ja radio ... Mora mozda i creva da se produzavaju sto resis najbolje novim pancir crevima ... kosta ... Pa sve kosta oces da se igras a sta ne kosta kad je motor u pitanju ... Ja sam to resio u jeftinijoj varijanti sa volanom malo budzinga znanja majstora i napravili smo za male pare ravan volan sa svim tim preradama... E sad naravno zavisi sta hoces , ako hoces fensijanu sto ljudi spominju u predhodnim postovima firmiran volan novi firmirani skuplji drzaci volana itd . Kosta ja sam pravio jerftiniju varijantu iliti ono sta sam imao drzace kupio sa foruma ... Volan dobio od drugara sa Honde Dominator ... Napravljeno je bilo i vrsilo je posao sad sto ljudi pricaju mekan volan jak motor kako ce da drzi ... Pa da vam kazem za normalnu voznju ce da drzi a drzalo je i kad sam ga spakovao sa 120 km/h u drugi auto iz kontra smera i taj isti jeftin volan se jako malo iskrivio a prosao je kao kroz sir kroz vrata od kola po duzini . Ide zima ako imas znanja malo oko mehanike i sam mozes da prckas ti pravi ako te tamo srce vuce ..... A ako stavljas volan po meni sto siri to bolji ,dosta je udobniji i upravljiviji sto se tice same voznje ...Ko zna da se provlaci provucice se i preko trotoara ako mu se zuri iliti jednostavno zna da se provlaci , a ko ne zna moze da trazi izgovore i da vozi iza gradskog prevoza u koloni ... Eto toliko ako te nesto zanima pitaj , a evo ti i link moje teme :http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,3979.0.html
Pa gledaj sta su sve bile muke u preradi koliko je kostalo gde je radjeno itd. Ja licno volim SF , ali da me pitas da li bi opet radio nema sanse - fabrika je keva .... Menjas ulje i teras ... I da sve sto ulozis su bacene pare jer ne podize cenu kod motora kad ga dalje budes prodavao cak moze i da je umanji ... U Srbiji se ne ceni rucni rad stavio najskuplji firmirani volan ili najjeftiniji za 20 e isto je u prodaji ce ti manje ceniti motor nego da je u fabrickim oklopima.

Ivicat

Citat: Gavrolini poslato 28 Oktobar, 2015, 21:45
..'koji su broj cizme i jesu na prodaju?

Hvala za informacije oko kormana.
A cizme nisu na prodaju.

makinjo

Citat: FANTOM poslato 29 Oktobar, 2015, 03:18Ajd i ja nesto da kazem posto sam se sa predhodnim mojim motorom zanimao i pravio SF pre par godina :
   
   Dakle ako ti se pravi pravi ... Po meni motor se dosta lakse vozio u gradskoj varijanti i dosta bio udobniji za voznju sa sirokim volanom . Sto se tice skidanja heblova i montiranja volana uglavnom treba da se produzavaju sajle - Boban sajle , tamo sam ja radio ... Mora mozda i creva da se produzavaju sto resis najbolje novim pancir crevima ... kosta ... Pa sve kosta oces da se igras a sta ne kosta kad je motor u pitanju ... Ja sam to resio u jeftinijoj varijanti sa volanom malo budzinga znanja majstora i napravili smo za male pare ravan volan sa svim tim preradama... E sad naravno zavisi sta hoces , ako hoces fensijanu sto ljudi spominju u predhodnim postovima firmiran volan novi firmirani skuplji drzaci volana itd . Kosta ja sam pravio jerftiniju varijantu iliti ono sta sam imao drzace kupio sa foruma ... Volan dobio od drugara sa Honde Dominator ... Napravljeno je bilo i vrsilo je posao sad sto ljudi pricaju mekan volan jak motor kako ce da drzi ... Pa da vam kazem za normalnu voznju ce da drzi a drzalo je i kad sam ga spakovao sa 120 km/h u drugi auto iz kontra smera i taj isti jeftin volan se jako malo iskrivio a prosao je kao kroz sir kroz vrata od kola po duzini . Ide zima ako imas znanja malo oko mehanike i sam mozes da prckas ti pravi ako te tamo srce vuce ..... A ako stavljas volan po meni sto siri to bolji ,dosta je udobniji i upravljiviji sto se tice same voznje ...Ko zna da se provlaci provucice se i preko trotoara ako mu se zuri iliti jednostavno zna da se provlaci , a ko ne zna moze da trazi izgovore i da vozi iza gradskog prevoza u koloni ... Eto toliko ako te nesto zanima pitaj , a evo ti i link moje teme :http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,3979.0.html
 Pa gledaj sta su sve bile muke u preradi koliko je kostalo gde je radjeno itd. Ja licno volim SF , ali da me pitas da li bi opet radio nema sanse - fabrika je keva .... Menjas ulje i teras ... I da sve sto ulozis su bacene pare jer ne podize cenu kod motora kad ga dalje budes prodavao cak moze i da je umanji ... U Srbiji se ne ceni rucni rad stavio najskuplji firmirani volan ili najjeftiniji za 20 e isto je u prodaji ce ti manje ceniti motor nego da je u fabrickim oklopima.
Ma velika je razlika i pet centimetara u provlacenju :) Sebe smatram vicnim u provlacenju jer to konstantno radim :)

Ja sam imao lsl korman mislim da nije bilo sireg kada sam porucivao. Kada dodju i tegici .
Sine kao da vozim kamion . Sada imam vicmu koja je malo uza i progledao sam ;)

ljupche92

[cheers] [cheers] [cheers]

chengelle

A da postavis za pocetak slike svog motora da vidimo mi sta ti to imas...i kako to izgleda uopste sa repom od 929 i oklopima od poliestera
Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

Ivicat

Ne pisem jer me auditurijum doveo u situaciju da sam razmislio i odlucio da preispitam svoje odluke.

Lovu koju bih utrosio za ovo sto sam planirao, mogao bih da iskoristim pametnije. Realno, sada mi nedostaje samo glasniji auspuh jer ovaj moj prdavac mi je nekako dosadan. Dobro, i levi fuzaster (nogostup) koji mi je ostao na Navaku :D.
Za sada, ostaje kako jeste. Ako se odlucim za nastavak radova, pisacu. Ako ne, onda cu da se vozim ovako.

Ako ima neko visak levi fuzaster za cbr900rr, neka se javi, necu mu nista.
Pored toga i auspuh je dobrodosao... Odoh da gledam oglase.

penzos

evo kako izgleda, ima je i negde u oglasima kada je Sale prodavao. Inaèe je ja umalo kupio, ali ova boja i ¹to¹ta me odbili .....




Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

bigbad86

Meni je skroz ok, nista ne diraj.

chengelle

Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

Ivicat

I tako ja resim da zamenim auspuh da bih komsijama pokazao kako motor treba da se cuje.
Skinem selnu, auspuh ne mrda.
Mislim se, zar je moguce da ova druga na izduvnoj grani ne dozvoljava da auspuh mrdne. 



Skinem i nju, kad ono



[clapp]

Hohštapler

Citat: penzos poslato 02 Novembar, 2015, 21:48
evo kako izgleda, ima je i negde u oglasima kada je Sale prodavao. Inaèe je ja umalo kupio, ali ova boja i ¹to¹ta me odbili .....






Ja volim ¾ute motore! :P
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

Najlep¹i su plavo beli Suzukiji... ;D Pitaj Kostiæa... ;D

Ivicat


Ivicat

Malo se igrao sa iinistalacijom. Pa sam preterao. :D

Spojio + sa fara na masu. Sada je mrtav.

Regler?

Hurricane

Ma jok, neæe tako lako da rikne i nema veze sa tim, kako misli¹ mrtav, al si stisnut Ivicate, prvo ova tema koje nije odvela nigde, sad jo¹ se pojavljuje¹ ovako dramatièno bez ikakvih detalja..

Znaèi, ima kontakt, nema, hoæe vergla neæe, cvakæe relej ne cvakæe, ajmo..

Ivicat

nema, nece, ne cvakce. ubiVen :D

Glava Dole

Osiguraci provereni? I jeste im uloga da crknu u takvim situacijama, samo ime im kaze, tako da ne bi trebalo da je ubiVen :)

Hurricane


Kostić

Citat: Laziæ poslato 22 Decembar, 2015, 11:41
Najlep¹i su plavo beli Suzukiji... ;D Pitaj Kostiæa... ;D

ne mo¾e im niko ni¹ta (osim kostiæa) ;D