Glavni meni

GSX 1400 2007

Započeo El Jefe, 22 Oktobar, 2015, 23:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gavrolini

http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,12919.80.html
Jos na zadnjoj strani na komentar da je neko kupio bolji za 3000e on odgovara nesto u fazonu da nema sanse da se nadje za te pare legalan. Pljuje tudje sto nije video a svog tetoviranog nama o de uvaljuje.

Master Z-ed

Da li je nakucavan ili je farban zato ¹to je bio lomljen, neæu ni da razmi¹ljam daleko pro¹lo vreme,.
Generalno jeste bio lupan nekad negde, moguæe i da je zbog toga farbana ma¹ina, kad malo bolje razmislim sa te strane su i bili tragovi.
Ko god da ga je kupio imao je moguænost da ga proveri, to ¹to ga nije proveravao nije moj problem, moj problem je bio ¹to ga ja nisam proveravao kad sam kupovao, zato sada samo motori koji poseduju originalnu dokumentaciju i servisnu knji¾icu.

Da sam nekome ne¹to uvalio verovatno da jesam isto kao ¹to je i meni neko nekad taj isti motor uvalio.
Da treba da me je sramota zbog toga ne vidim razlog za to jer nije dokazano da li je ukraden ili je lupan, socijalizam je davno umro a sa njim i oseæaj solidarnosti, odgovornosti i du¹e bri¾nosti.
Ko god da ga je uzeo, uzeo je dobar motor, redovno odr¾avan i servisiran, ma¾en, pa¾en i voljen.

Kostić

#62
Citatkrenemo drugar i ja na more i na cg granici carinik re¹i da proveri njegov motor, mene propusti.
Ja gledam kako njega proveravaju i lagano se hladim, tu¾ba za kraðu, oduzimanje motora, advokat koji u inostranstvu uvek ko¹ta x5 itd....
èitav cirkus.
Bio bi u zatvoru zbog tuðeg sranja, gledaju te ko kriminalca, ne mo¾e¹ da naðe¹ posao po¹to si bio u æorki itd do kraja ¾ivota te to prati.

e to je razlog za¹to lo¹ motor uvek dobar majstor mo¾e da sredi a nakucane brojeve i papire ne mo¾e.
ovo je lièni primer a ti kako hoæe¹, ja sam meni uzeo motor koji ima kopiju jci-a na ime kupca, prvi i jedini vlasnik, servisna knjiga itd.
i nikad vi¹e neæu uzeti motor koji ovo sve nema.
Stvar ukusa, ukus je bio gorak dokle god se nismo vratili u Srbiju i samo sam ga se re¹io po¹to poto i èim pre.

da li si ti svestan, da ako murija navata lika kome si prodao taj motor, mo¾e da doðe do tebe, tj sigurno æe da doðe. ovde si ostavio pisani trag. i bilo bi lepo da saznamo, da li si sve ovo ¹to sam ti citirao napisao u oglasu koji si ovde postavio mrzi me da èitam pet strana. ako jesi onda ok, ako nisi, bilo bi lepo da znamo koja vozila prodaje¹, da ih izbegavamo na oglasima. inaèe ako lik kome si prodao motor najebe, pa navata advokata, lako mo¾e da se desi da mu vrati¹ pare prinudnim putem. advokati umeju da isteraju pravdu i u sluèaju onog, kupio si u viðenom stanju, za¹to nisi proverio.

CitatKo god da ga je uzeo, uzeo je dobar motor, redovno odr¾avan i servisiran, ma¾en, pa¾en i voljen.

? zar nisi iznad napisao da je nekad negde bio lomljen pa varen sklapan etc? ne razumem, prodaje¹ lomljen motor koji je ma¾en i pa¾en? ili kraden al ma¾en i pa¾en? ;D

bolje da si æutao. zbog sebe. nama je dobro ¹to nisi  [cheers]

Master Z-ed

To je vrlo moguæe, samo ja ga nisam nakucao, ja sam ga koristio, tako da se ne brinem oko toga ni malo. Onaj tamo u ©abaji ¹to ga je uvezao neka se brine.
Neka oni ljudi rade samo svoj posao i samo neka hvataju, da su to radili ne bi dolazilo do ovakvih tema i problema.

A to ¹to je nekad bio lomljen ne znaèi da ne mo¾e da se napravi da valja, ja mogu da ti garantujem da je pola motora sa oglasa je lomljeno, samo je pitanje kako su uraðeni. Ima¹ par majstora u Srbiji koji mogu da kriv ram vrate na mesto da se ne primeti da je ikad lomljen.
A da je Z bio voljen, to jeste, malo je motora tako odr¾avano kao taj Z, na ovom forumu mo¾da jedan do dva.

Kostić

inaèe, ja sam prodao jedan motor ovde na forumu. kad sam ga kupovao, postavljao sam pitanja o legalnosti prodavcu, èovek mi je isprièao istoriju koju je njemu isprièao biv¹i vlasnik i ja sam kupio motor. kad sam ga prodavao, ovde na forumu, pre nego sam uzo pare, cimao sam manijake ko zna lika èiji je motor bio. nekolicina je rekla ko je taj èovek i kako je èuvao motor bla bla. tek onda sam uzeo pare. jer prodajem stvar nekome, sa kim jedem i pijem na dru¾enju. da sam iole posumnjao u nelegalnost, ne bi mi pamet napala ideja da ga uvalim ni nepoznatom na oglasu, kamoli nekome na forumu. il bi ga rasturio ili vozio. ne isplati se govno na obrazu zarad æevapa i piva...

Kostić

to za voljen razumem. i ja volim svoj ¾ica art. za sve pare. no nije to tema. nebitno, ¾iv bio i meni neprodo motor nikad i ikad  [cheers]

Master Z-ed

Citat: kosta66 poslato 24 April, 2017, 09:34
to za voljen razumem. i ja volim svoj ¾ica art. za sve pare. no nije to tema. nebitno, ¾iv bio i meni neprodo motor nikad i ikad  [cheers]
Hvala takoðe.
Nego mi ka¾i jednu stvar, da li si vozio ikad 100km/h po gradu.

Lazic

#67
Havarija napravi ram da bude bolji nego fabrièki... ;D Bez preterivanja...


@Damir:
Da se meni desilo to sa farbom(a da sam picajzla kao ¹to nisam), prefarbao bi nazad i ne bi ni pomislio da ne¹to nije u redu sa brojem...
A mo¾e da bude vi¹e razloga za rðu i bez èukanja brojeva...
Ti si se na granici istripovao, zamislio najgori scenario i to podelio sa nama. Neiskusno... ;D

Kostić

ja? 100 po gradu? jesam. (to je inaèe odavno pribele¾eno u tefter ovih ¹to gledaju na¹e falisanje i prave nam psiholo¹ki dosije)

al havarija ne doðe na forum da ka¾e kako se jedva otarasio kradenog motora :)

Lazic

Ama, kako zna¹ da jeste? ©to se èovek utripovao zbog moljca... ??? :D

Kostić

#70
ne znam da li jeste, al èoek je napiso ono ¹to je napiso i popaso ikx minusa, dodu¹e od mene ni jedan. sme¹no mi je to ¹to je reko :)

inaèe, ja sam imao iskustvo sa brojem motora (gre¹ka je bila u kucanju saobraæajne od strane ¹alterskog radnika) i to me ko¹talo da mi je auto i¹o u dvaesdeveti, gledali me ko da sam pokro svu njiovu liènu imovinu, vrljali forenzikali i vratili mi auto uz izvini, tako to ide... ok razumem, al bate, aj malo da oladite te krimid¾imi fore pre nego ustanovite dal sam ja to ukro...

blok je od gvojza koje ne rða, ram na motoru marinijum i gvojze koje neæe da zarða do te mere da se oko broja igra sa brusilicom :) i da zarða, normalan èovek neæe ni¹ta da dira...


CitatTo je vrlo moguæe, samo ja ga nisam nakucao, ja sam ga koristio, tako da se ne brinem oko toga ni malo. Onaj tamo u ©abaji ¹to ga je uvezao neka se brine.

oni æe da doðu kod tebe, ti im ka¾e¹, nisam ja, ona je ¹to mi je prodo. oni odu kod njega, on ka¾e nek doka¾e da sam ja. dok se to kolce ne zavr¹i, tebi jaja u fioci. ono, mo¾da si i tripovo ne¹to, mo¾da i nisi, al je jebeno ru¾no da ka¾e¹, kako si se jedva otarasio kradenog motora, a ni sam nisi znao da lie kraden ili ne, ako sam ja ukapirao tvoj monolog.

ne oèekuj da ti sad svi aplaudiraju, kao naopaki æizla. ima ovde i normalnih ljudi, koji æe da odreaguju, tako kako odreaguju. inaèe, ja ti nisam dao nijedan minus, samo si mi bio sme¹an sa tim falisanjem, a nesvestan, kakvu æes reakscju da izazove¹. inaèe, ja sad ozbiljno ne bi kupio motor od tebe, sve i da si prvi vlasnik :) nemo se grize¹, nisam hteo da ispadnem maliciozan :)

jevta

Kupim ja merca 124 davnih dana.Posle par dana zove neki inspektor ka¾e doterajte auto ne¹to mora da ne valja.Ja doðem kad tamo i vlasnik od koga sam kupio njega prvo dozvali auto jo¹ nije bio preveden.Gledaju brojeve ma¾u kiselinama èuda muda.Ja se sme¹kam.Ka¾e inspektor kako to da se smeje¹ mo¾da ti uzmemo auto.Ja mu odgovorim ma super ja onda odo kuæi onim 190 od ovog ¹to mi je prodao on svakako neæe kuæi ostaæèe kod vas.Poumirali svo od smeha jedino se ovaj ¹to mi je prodao kiselo sme¹ka.Sreæe konstauju da je moj u redu.
Epilog ka¾e inspektor sad idem po onog ¹ro je prijavio da èujemo ¹ta je on muljao sa njegovim pre nego ¹to su ga ukrali.

Kostić

svaki pandur, koji ima iole znanja iz domena psihologije, proèita te na jedan. onda il mo¾e da te zajebava il da isprati proceduru uz jebiga tako to ide. bedak je kad naleti¹ na pandura koji oceni na izgled, a ¾eljan je sado bez mazo igre iz samo sebi poznatih razloga. kod njega nema izvini na kraju triler drame. zato kad kupuje¹, èitaj prodavca ako je to moguæe...

Gavrolini

Pandur i znanje iz psihologije? Pandur i znanje iz bilo cega? Pandur i znanje? NE!

Master Z-ed

Citat: Laziæ poslato 24 April, 2017, 11:46
Havarija napravi ram da bude bolji nego fabrièki... ;D Bez preterivanja...


@Damir:
Da se meni desilo to sa farbom(a da sam picajzla kao ¹to nisam), prefarbao bi nazad i ne bi ni pomislio da ne¹to nije u redu sa brojem...
A mo¾e da bude vi¹e razloga za rðu i bez èukanja brojeva...
Ti si se na granici istripovao, zamislio najgori scenario i to podelio sa nama. Neiskusno... ;D

Dru¾e Laziæu,

Klijent mi radi u 29-tom na proveri, pa kada sam kupovao Z svakako sam ga proverio i dobio napismeno sa sve kopijom izve¹taja Interpola da nije kraden, mislim da jo¹ uvek imam to negde saèuvano mislim da nisam prosledio deèku koji je kupio Z a ni ne treba mu a ako mu treba nek izvadi sebi.

Ali istini za volju na Z-u se jeste olju¹tila farba na broju motora posle par godine kori¹æenja i potvrdu kad god sam i¹ao preko sam nosio sa sobom ba¹ iz razloga da me ne bi jeb.... na granici. Ja da ga farbam nije mi padalo na pamet.

Jbg lo¹ trip ali da ti ka¾em vi¹e me je zanimalo ¹ta æe da se pi¹e po forumu po¹to ove po¹tenjaèine iz ©abaje i Mitrovice su uvek naj... naj.. pa me vi¹e njegovo mi¹ljenje zanimalo o kradenim motorima po¹to dobar deo kradenih motora upravo potièe iz tog ¹ora u ovom trenutku ima 2 komada na oglasima da znam, a oni kao sunarodnici tih istih lopova i prevaranata nisu uradili ni¹ta da bi zaustavili ta zlodela i sigurno kao pripadnici moto kluba znaju o kojim prevarantima ¹abaèkim prièam. Iliti bolje reèeno ¹to se tièe morala morala sam!!!

A onda na sve to pametnjakoviæi koji voze ko manijaci po gradu i na sve to se Q..e po forumu i pitanje je kada æe nekoga da ubiju, daj bo¾e da ubiju sebe pre nego neko dete, mi dr¾e moralnu pridiku o kradenom motoru i daju sebi za pravo da oni sude i odluèuju da li sam ja moralno odgovoran ili ne a ne vide sebe i svoje pona¹anje.
Tako da èitava ova prièa je samo ubijanje vremena i podizanje svesti o nesvesti vozaèa.
Iliti ko tebe kamenom ti njega macolom!!!

U svakom sluèaju prièa za 300 nakucanih motora u Ni¹u je istinita i bez toga da je motor kupljen u Srbiji nema vi¹e trgovine za mene.

Tako da ovaj El Jefe-ov GSX je u odnosu na plavu¹ana vrhunska kupovina.

Hattrick

Aha, znaci ti si ustvari pravio psiholoski profil foruma, da vidis sta ce da kazu.   [rofl]

Kostić

al nam ga spakova. nego, to za pogibiju, vidi, ja sam jako sujeveran, pa eto, pogini ti umesto mene. dao bi ti minus, al nemam. digo si mi pritisak roðaèe. budi mi dobro i ¾iv bio. [cheers]

Master Z-ed

Citat: kosta66 poslato 24 April, 2017, 16:11
al nam ga spakova. nego, to za pogibiju, vidi, ja sam jako sujeveran, pa eto, pogini ti umesto mene. dao bi ti minus, al nemam. digo si mi pritisak roðaèe. budi mi dobro i ¾iv bio. [cheers]

Jbg ja sam ove godine veæ dva puta nije moj red valjda opet.
Prvi put èovek ubaci u rikverc na semaforu bez ikakvog vidljivog razloga i po gasu.
A drugi put puèe crevo od prednje koènice u sred razvlaèenja u treæoj i naglog koèenja.
®iv mi ti bio i dugo  [kawasaki_ninja] !!!

Kostić

sve je to lepo dru¾e, ali da nekome od boga po¾eli¹ da pogine, a ne poznaje¹ èoeka, a i da ga poznaje¹, opet se takve stvari, ne po¾eljavaju ni neprijatelju. iti vozi¹ motor ko i ja.

Lazic

Citat: Master Z-ed poslato 24 April, 2017, 16:51
Citat: kosta66 poslato 24 April, 2017, 16:11
al nam ga spakova. nego, to za pogibiju, vidi, ja sam jako sujeveran, pa eto, pogini ti umesto mene. dao bi ti minus, al nemam. digo si mi pritisak roðaèe. budi mi dobro i ¾iv bio. [cheers]

Jbg ja sam ove godine veæ dva puta nije moj red valjda opet.
Prvi put èovek ubaci u rikverc na semaforu bez ikakvog vidljivog razloga i po gasu.
A drugi put puèe crevo od prednje koènice u sred razvlaèenja u treæoj i naglog koèenja.
®iv mi ti bio i dugo  [kawasaki_ninja] !!!
Auuu, kako je pro¹lo to naglo koèenje...?