Glavni meni

Aparati za varenje-inverteri

Započeo dzimika, 08 Oktobar, 2015, 13:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mareskin

Citat: dzimika poslato 08 Avgust, 2016, 21:16
gotove kapije :D







sad malo pauze do 20. pa onda se pravi i treca klizna :D

Ja kakav sam dobar èovek dozvolio bih ti da mi napravi¹ kliznu kapiju za d¾abe da ima¹ na èemu da ve¾ba¹ :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Glava Dole

Citat: mareskin poslato 09 Avgust, 2016, 12:59
Citat: dzimika poslato 08 Avgust, 2016, 21:16
gotove kapije :D

....

sad malo pauze do 20. pa onda se pravi i treca klizna :D

Ja kakav sam dobar èovek dozvolio bih ti da mi napravi¹ kliznu kapiju za d¾abe da ima¹ na èemu da ve¾ba¹ :D


Pojma nisam imao da si ti tako plemenit :)

dzimika

Citat: mareskin poslato 09 Avgust, 2016, 12:59
Citat: dzimika poslato 08 Avgust, 2016, 21:16
gotove kapije :D







sad malo pauze do 20. pa onda se pravi i treca klizna :D

Ja kakav sam dobar èovek dozvolio bih ti da mi napravi¹ kliznu kapiju za d¾abe da ima¹ na èemu da ve¾ba¹ :D


posto si tako dobar i darezljiv lako cemo se dogovoriti :P

mareskin


I da se ne oseæa¹ kao da me iskori¹æava¹ pristajem da bude tvoj i materijal i rad :D :D :D :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF

ja mu dao istu ponudu a nisam ni znao koliko sam dobar :D

Gvozden

Ako te ne mrzi , a vidim da te ne mrzi, klizac mozes ovako da sakrijes..










dzimika

najverovatnije cu neko resenje da smislim da cisti sneg zimi :D

dzimika

Konacno zavrsih tasti cardak



Na slici nije gotov krov sa druge strane, ali to cu sutra da slikam

mareskin

Ovo je ozbiljna konstrukcija  [thumb_up]
Eto, ¹ta sve èovek mora da radi kad se o¾eni  :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

PECA BMW

Pricali ste o aparatima a evo imam i ja dilemu .

Zadnjih nedelja me jebu majstori , da mi savari prohrom cev (2-3cm vara ) cekam 3 nedelje , ima i drugih koji vare ali jedni naplacuju kao da vare zlato
a drugi mi prvo drze predavanje od 2 sata da ne moze to kako sam ja zamislio (spojiti cev za cev) vec to mora oni da pripreme .

E posto sam poludeo resio sam da ja kupim neki jeftin aparat da mogu tako po nesto da privarim ( jednom godisnje) , a mozda bi elektrodu koristio (dva puta godisnje)

nadjoh na netu ova dva aparata TIG / Elektroda kombinacija satro ovaj crveni 300A a ovaj plavi kobajagi 450A a meni nikad ne bi zatrebalo vise od 140A
e sad ovaj crveni vidim ima svud redom pa kontam ima i delova inace su oba ruske proizvodnje .
Majstori sto popravljaju aparate se kunu u neke ruske diode a ovde valjda rusi odma ugradili to .

Daj ako neko ima iskustva sa ovim nek javi :





Da znam vrlo dobro sta je  ESAB  , Miller , Fronius
na nekima sam i radio .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

UFF


PECA BMW

Citat: UFF poslato 20 Mart, 2018, 00:29
ja hteo da uzmem ovaj, pokazao oglas jugi i on odmah otisao i kupio ga  [rofl]

https://www.kupujemprodajem.com/Aparat-za-varenje-KZUBR-400A-co2-i-elektro-2u1-49377379-oglas.htm

zato ja postavio slike a ne linkove ka oglasima   [rofl]  [rofl]  [rofl]
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

juga

@ PECA, ako si kupio aparat da zavari¹ ne¹to jednom godi¹nje... skup var, ako si kupio da ima¹... to razumem ;D

dzimika

Nije kupio, tek ce da kupi :)

Jugo kako se pokazao ovaj kzubr 2u1?

PECA BMW

Citat: juga poslato 20 Mart, 2018, 08:16
@ PECA, ako si kupio aparat da zavari¹ ne¹to jednom godi¹nje... skup var, ako si kupio da ima¹... to razumem ;D

Neee moji zivci su naj skuplji , ja molim majstore da dodjem da mi uzmu pare , donesem sve pripremljeno samo var da se pusti i tebe nema 3 nedelje a pritom ne pitam posto .

ovako kupim aparat i uvek imam nesto da privarm kad mi treba , taman treba da pravim kapiju na vikendici pa da probam elektrode :D

nego jos skupljam misljenja za ovaj Kuzma aparat ( vec sam ga prekrstio jer njegov naziv ne mogu da prelomim )
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

mareskin


Iz istog razloga sam kupio inverter aparat pre neki mesec. Treba nekad sitnica da se zavari, a dok nekoga stigne¹ proðe te volja.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

icatenej

Isto sam i ja tako kupio invertorski aparat i do sad gomilu stvari odradio i sebi i drugarima... Ne postoji cena za ¾ivce... Dok mi baja objasni teoriju univerzuma za 3 cm jebenog vara i za¹to on nema interesa ni da mi uzme moje roðene pare za ta 3 cm vara, ja izgorim...

Poslednje sam radio ovaj nosaè instrumenata i vizira za moju Cagivu:



I na motoru...



Tako da dru¾e Peco, kupuj taj KZUBR i ne ¾ali ni dinara...

UFF


perlx


icatenej

Ovaj digitalni cajger je kineska kopija cajgera Honde CRF 250 Rally. Oko 20 i kusur eura su na Aliju oni koji ne rade kako treba :D i oko 40-tak oni koji rade kako treba :) U principu, sigurna kupovina su jedino cajgeri koje pravi firma SanSan ( http://sansan.cc/en/products.aspx?newsCateID=53&baseinfo_Id=53&CateId=53&ViewCateID=53 ) jer oni su OEM proizvoðaè za gomilu motora/automobila, tako da znaju znanje :)