Glavni meni

Aparati za varenje-inverteri

Započeo dzimika, 08 Oktobar, 2015, 13:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika


jevta

Ako se radi za novce zavarivanje ovi aparati o kojima prièamo nemaju ¹ta da tra¾e.Ovo je iskljuèivo za kuænu upotrebu i da radi par puta meseèno

jevta

http://www.kupujemprodajem.com/Aparat-za-varenje-KZUBR-300A-12839608-oglas.htm
ovi za ovaj ¹to je meni preporuèen ka¾u da to radi 5 slika.
Znaèi preporuka je prava bila.

dzimika

Meni treba iskljucivo za kucnu upotrebu, a radice sada da sredim ogradu, napravim vrata za garazu i onda ce sigurno stajati do proleca

neverovatno mi je da hugong 160A na 100% ima 80A a ovaj od 200A na 100% ima 70A :D
http://www.takolako.rs/user/aparati-za-varenje/hugong-inverter-cariarc-200/44_1618_122085_1_0_0/item.jsp

metarex

Citat: dzimika poslato 08 Oktobar, 2015, 22:40
nijedan osim onih skupih nece imati na 100% 160A a toliko ne zelim da dam para

evo ga hugong
http://www.takolako.rs/user/aparati-za-varenje/hugong-inverter-cariarc-160/44_1618_56980_1_0_0/item.jsp

ovo je izgleda kopija gysmija! i vrednosti su mu slicne tj realne. mislim da ce ti ovo zavrsavati posao i da neces imati problema. mani one prcaljke od 1000A za 100 evrica. sa ovom mozes i ozbiljnije raditi. bar mislim jer ga nisam imao a gysmija imam
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

dzimika

Za njega sam dobio preporuku od coveka koji godisnje proda aparate u vrednosti od par miliona dinara, ima garanciju i ima servis kod nas sto je prednost u slucaju nekog problema ili kvara
Cudno mi je da jeftiniji aparat ima vise A i da bude dugotrajan

metarex

Citat: dzimika poslato 08 Oktobar, 2015, 22:52
Za njega sam dobio preporuku od coveka koji godisnje proda aparate u vrednosti od par miliona dinara, ima garanciju i ima servis kod nas sto je prednost u slucaju nekog problema ili kvara
Cudno mi je da jeftiniji aparat ima vise A i da bude dugotrajan

i2 iliti intermitenca odredjuje procentualno maksimalnu snagu u odredjenom vremenskom periodu. sto je manja razlika izmedju 60 i 100% to je aparat kvalitetniji. obicno oznacavaju 25, 60 i 100% iskoristenosti.
da bi upalio luk tebi u startu treba sva raspoloziva snaga i kad stvoris var za odrzavanje istog ti vise ne treba maksimum.
ja sam u svoje vreme vario plocevinu od 100- 150mm i vise od 270A nisam mogao da koristim iako je aparat mogao da ide do 400 i bio ko trokrilni ormar....
nemos brate da drzis brener. izgoris ko lila
zato su mi i smesne ove ponude od 400A na 220v
al to se laicima lakse prodaje. bez uvrede jer niko od nas ne zna sve

edit:

evo ti jos jedan parametar:
3,2 elektroda se vari sa 70-90A


Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

dzimika

Onda je reseno, hugong od 150A tj ovaj model sa onog linka :D
Realno mi je dovoljna i 2,5 elektroda za ono sto meni treba?

metarex

stari majstori su mi pre govorili da kad kupujes aparat racunaj da je realna cena 1,50-2,00 fr po A. zavisi od proizvodjaca imena itd..
znaci 160x1,5= 240 fr a to je oko 200 evrica jel..
sve ostalo je nerealno

Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

lemy

Sada cu da izazovem bes profesionalaca,ali da li si razmisljao o kinezima tipa Vilager, Enhel... ? 180-200A su oko 100eur. Ja sam kupio na nekoj akciji Vilager 180A za oko 70-80 eur. Po meni zavaruje za sve pare. Drzim ga u selu I tamo zavaruje sve oko mehanizacije, pravio metalna vrata na pomocne objekte, plastenik... Nikad se nije pregrejao, mada ima zastitu, luk uspostavlja lako, lako ga I odrzava. Ja sam koristio samo elektrodu 2.5mm I drzim ga na 80-90A. Drugar je posle mene kupio nesto poboljsanu veziju 200A, koristio ga da prepravi nekoliko susara, pozajmljivo za pravljenje plastenika I sljaka kao besan. PO meni ako ti treba za tako sitne poslove nema smisla kupovati nesto bolje.

metarex

Citat: dzimika poslato 08 Oktobar, 2015, 23:12
Onda je reseno, hugong od 150A tj ovaj model sa onog linka :D
Realno mi je dovoljna i 2,5 elektroda za ono sto meni treba?

[thumb_up]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

metarex

Citat: lemy poslato 08 Oktobar, 2015, 23:18
Sada cu da izazovem bes profesionalaca,ali da li si razmisljao o kinezima tipa Vilager, Enhel... ? 180-200A su oko 100eur. Ja sam kupio na nekoj akciji Vilager 180A za oko 70-80 eur. Po meni zavaruje za sve pare. Drzim ga u selu I tamo zavaruje sve oko mehanizacije, pravio metalna vrata na pomocne objekte, plastenik... Nikad se nije pregrejao, mada ima zastitu, luk uspostavlja lako, lako ga I odrzava. Ja sam koristio samo elektrodu 2.5mm I drzim ga na 80-90A. Drugar je posle mene kupio nesto poboljsanu veziju 200A, koristio ga da prepravi nekoliko susara, pozajmljivo za pravljenje plastenika I sljaka kao besan. PO meni ako ti treba za tako sitne poslove nema smisla kupovati nesto bolje.

paj sad!
jeste li culi za firmu matrix? prave busilice, spichamere, brusilice i sl... cene su smesne.spichamer kupis nov sa garancijom od 2 godine za 60fr. extra masina!!! e sad, kome pripada matrix? pa bosch-u naravno. sve sta testiraju oni isprobaju prvo na matrixu a onda ako prodje ide pod bosch.
isto je tako i eichel bio niza donja klasa a sad je vec bolji
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

UFF

a sto neko ne posalje pp andjelu pa da vam on da savet?

Andjelo

evo  da i ja kazem koju duboku ,mozda i gresim  ..........................za kucnu upotrebu  dovoljno  je i 150-170 ampera ali da je na trofaznoj  struji    ,150 ampera je malo na monofaznoj struji  ,nije za neko ozbiljno zavarivanje  preko 2mm ,opet sve zavisi do aparata  tj. proizvodjaca  ..................koliko ja znam za 1mm debljine materijala sa provarom  dovoljno je  50-60 ampera  ,za 2mm debljine  od 100-120 ampera  ,tako da ovi  aparati  sa snagom od 150 ampera na monofaznoj  struji  mogu samo da posluze za krpljenje  automobila  za neki ozbiljan var nisu , cak ne mozes  na punoj amperazi da ispicis pun var   duzine nekih 20 santimetara  ili 200mm ..................

Andjelo

Citat: metarex poslato 08 Oktobar, 2015, 23:17
stari majstori su mi pre govorili da kad kupujes aparat racunaj da je realna cena 1,50-2,00 fr po A. zavisi od proizvodjaca imena itd..
znaci 160x1,5= 240 fr a to je oko 200 evrica jel..
sve ostalo je nerealno


ja sam za moj MIG pre 8 godina  ,platio  999 evra  za 200 Ampera  ................i mogu da kazem da radi za sve pare  ......................kada sam pravio  bubanj za poliranje  ,debljina materijala je bila 6mm  i to je ispicio pun var  duzine 700mm bez problema bez stajanja 

Andjelo

ja totalno promasio  odgovor  tek sad vidim  da se radi o REL inventer aparatu .......

dzimika

vidim ja da si omasio ali reko ajde neka mu bude :D

inace reseno je da uzimam hugong od 150A samo jos da skupim parice :D

mareskin

Citat: dzimika poslato 18 Oktobar, 2015, 20:55
vidim ja da si omasio ali reko ajde neka mu bude :D

inace reseno je da uzimam hugong od 150A samo jos da skupim parice :D

Daj link da vidim koji taèno model.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Hohštapler

...nisam ni znao da svi vare.... [joint]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

grber

Jedno glupo pitanje: za koliko tanke limove mogu da se koriste ovi aparati bez da ih progore?