Glavni meni

gopro Dron DJI phantom

Započeo SSZGO, 27 Septembar, 2015, 10:37

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

SSZGO

gledam ovu igracku i deluje mi zanimljivo

http://store.dji.com/product/phantom-2?from=buy_now

ima li ko iskustva sa ovim dronovima

da li je potrebno kupiti i stabilizator tj gimbal

ima li neki bolji model od ove DJI phantom 2 ?

jel dron samo za gopro ili moze da se zakaci i neki manji dslr?


ima li razlike izmedju phatoma 2 i 3 i da li se isplati kupiti novi?



edit
evo citam da 3jka ima svoju kameru a 2jka moze da se stavi gopro i mozda neki drugi aparat?
da li ovaj uredjaj ima ugradjeno pracenje npr da ide iza mene i prati automatski ili je potrebno stalno ga kontrolisati preko daljinskog?

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D


Kanarinac

Na ove dslr ne mozes da stavis, preteski su uglavnom. Stabilizator ti definitivno treba da slika ne bi vibriralai da bi snimao ono sto hoces.

Imas skuplje modele sa vise elisa, oni mogu i dslr da nose, ali kostaju mnogo vise. Ovo ce ti biti sasvim dovoljno. Dosta je bitno da kupis rezervne elise i rezervne baterije i da pratis napunjenost baterija jer se desavalo da na 20,30 metara visine baterija pukne i rokne dole

SSZGO

sad sam u dilemi oko izbora modela

phantom 2 sa stabiliatorom za gopro3 koji je samo za gopro 3 je 700usd
phantom  3 sa stabilizatorom i ugradjenom kamerom je isto 700usd dok je napredna verzija 1000usd


da li ici na 2jku ili na 3jku ???
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Kanarinac

Uporedi kvalitet snimaka, ali ako vec imas gopro glupo je kupovati 3ku

FJCharlie

sszgo kupish dron klot, kupish si gimbal za model goproa za koji ti treba i to ti je to. dodao bih na to i FPV i imash full paket za odlichno snimanje/zezanje

Dukags

Al' odmah gledaj kome ces ga prodati ako krenes ovamo jer ako ti kod nas na carini nadju dron ima prvo da te za drzavnog neprijatelja proglase pa tek onda da se raspravljate za cega ce ti

losmi

https://www.lily.camera
Ja sam ovo porucio, upravo zbog opcije pracenja, jel nema sanse da se smaram sa daljinskim. Jedino sto se dugo ceka..

Kanarinac

Ovo nema daljinski ili moze i rucno da se upravlja?

FJCharlie

Citat: losmi poslato 27 Septembar, 2015, 20:12
https://www.lily.camera
Ja sam ovo porucio, upravo zbog opcije pracenja, jel nema sanse da se smaram sa daljinskim. Jedino sto se dugo ceka..
lily je vrhunska stvar

monsterbnt

Ko nema iskustva sa dronovima ne treba da uzima fantoma.... To nije igracka i mozes ozbiljno sranje da napravis ako izgubis kontrolu....
Lily je bas naporavljen za one koji bi da se kurce da lete i snimaju dronom, a boli ih uvo da to nauce kako treba.
Smrt SVIMA!!!!

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Ivicat


lord_oblivion

A ima li neki koji mo¾e kroz ¹umu u follow-me modu a da se ne zapetlja o prvu granu ?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

eclipse4

zaheftas popnitnama jedan kisobran iznad njega a drugi kontra od ispod i teras....

losmi

Citat: Kanarinac poslato 27 Septembar, 2015, 20:21
Ovo nema daljinski ili moze i rucno da se upravlja?
Ne moze da se upravlja, ima samo senzor koji nosis sa sobom da bi te pratio, koji usput snima i zvuk...

Kanarinac

To dosta ogranicava upotrebnu vrednost, sta ako hocu da snimam nesto,a da nisam ja recimo :) Ovo je dobro za akcione sportove i slicno, ali za neku siru upotrebu ne vredi

juga

Andjelovi prijatelji iz Bele crkve rade sva¹ta ne¹to (www.rcsrbija.rs), bili Uff i ja , ok momci!

losmi

Citat: Kanarinac poslato 29 Septembar, 2015, 03:08
To dosta ogranicava upotrebnu vrednost, sta ako hocu da snimam nesto,a da nisam ja recimo :) Ovo je dobro za akcione sportove i slicno, ali za neku siru upotrebu ne vredi
Pa na to nesto/neko stavis tracking sensor i snimas :D